AdBlock Detected

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.

Regulacijski menadžment

ana2

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Odgovorila mi je profesorica da su nešto podesili na stranici i da bi trebalo biti vidljivo. Ja sam probala i sad mogu vidjeti. Probajte.
 

ana2

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Imam ja. Posalji mi mail.

Jel bio netko na ispitu na ovom roku? Kako je bilo?
 

elois21

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
KOlege koja je točna literatura za ovaj predmet? hvala
ISPITNA LITERATURA

1. Obvezna literatura
1. **Banić, S. (2009) Kapaciteti regulacijskog menadžmenta tranzicijskim zemljama. Hrvatska javna uprava 9(3); 617-626 (8 str.)
2. *Musa, A., Džinić, J. (2012) Europska regulacija profesija i komore u Hrvatskoj: razvoj upravne profesije i drugih profesija u javnoj upravi (str. 6-50) (45 str.)
3. **Džinić, J. (2011) Regulacijska tijela i regulacija: neki problemi u pogledu (ne) donošenja uredbi za izvršenje zakona. Hrvatska i komparativna javna uprava 11(3) (str. 652-656, 660-676 (22 str.)
4. ***Koprić, I. et al. (2014) Upravna znanost. Javna uprava u suvremenom europskom kontekstu. Zagreb: Pravni fakultet u Zagrebu., str. 21-26, 72-78, 124-132, 193-196, 339-344 (28 str.)
5. ***Koprić, I. Musa, A., Đulabić, V. (2013) Agencije u Hrvatskoj (poglavlja Koprić str. 1-25 i Musa, str. 103-151) (60 str.)
6. **Musa, A. (2014). Prilagodba procesa pripremanja propisa europskim integracijama. (u objavi) (25 str.)
7. **Musa, A. (2011) Regulacija rizika kao faktor upravljanja krizama, neki upravni i pravni aspekti. Zbornik radova 2. Konferencije Hrvatske platforme za upravljanje krizama, 2011 (14 str.)
*knjiga se može besplatno preuzeti u referadi u Gundulićevoj 10
** nalazi se na web stranici predmeta Regulacijski menadžment (ulogirati se s pravo.hr adresom)
*** može se posuditi u knjižnici ili nabaviti na TMT3

Napomena: iz gornje literature nije potrebno učiti statističke i druge brojčane pokazatelje, različite pojedinačne institucije iz istraživanja (npr. komore, agencije i sl.) već je potrebno poznavati koncepte i pojmove (npr. poslove ili funkcije)

Osim gornje literature, za usmeni dio ispita potrebno je pripremiti najmanje jedan od propisa s popisa – a, b, c ili d :
A. Zakon o procjeni učinka propisa NN, 91/11
B. Poslovnik Hrvatskoga sabora, NN 81/13 (čl. 60-65 i Dio VIII, dio IX)
C. Poslovnik Vlade Republike Hrvatske, NN 154/11, 121/12, 7/13 (čl. 28-49)
D. Zakon o pravu na pristup informacijama, NN 25/13 i Kodeks savjetovanja sa zainteresiranom javnošću u postupcima donošenja zakona, drugih propisa i akata, NN 140/2009


Preporuča se pročitati
* B. Zelenika: Suvremeni pristupi zakonodavstvu i stvaranje stabilnog zakonodavnog okvira za ekonomski rast, u 8. zagrebački ekonomski forum http://www.fes.hr/E-books/pdf/ZEF_8_web.pdf
* I. Vidačak: Nedržavni akteri u procesima oblikovanja javnih politika u hrvatskoj, 8. zagrebački ekonomski forum http://www.fes.hr/E-books/pdf/ZEF_8_web.pdf
 

Vitaap

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
A što je s literaturom koju je objavila profa za pripremu ispita? Dal to trebamo? Jer to nije literatura s popisa! Hvala
 

elois21

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Ovaj gornji popis je iz infopaketa kad se ulogiras na stranici faksa. Za drugu literaturu ne znam.
 

maatejaa89

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Jel itko bio na roku 15.6.?
može pitanja?
objasni policy faze, upravljanje putem ciljeva, nezavisne reeg, agencije, sto su , koje su prednosti, objasni faze reg. reforme, pojam bolje regulacije u eu. sto je rizik i dali se moze sa sigurnosscu utvrditi, rizik s obzirom na razinu utjecaja. i jos nesto o izvrsnim klauzulama , nek me netko nadopuuni
 

malabudala

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
ja učim iz knjiga.. a htjela bih pitati hoće li netko od vas koji ste posudili knjige u KGZ vratiti do petka ili postoji li mogućnost da ja kopiram taj dio koji nam treba,do petka. Mislim na Koprića- Upravna znanost...
 

maatejaa89

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Jos samo gdje su rekli da ce bit rez, kasno je a nema nista ni na str katedre ni na nasoj stranici :S
 
Na vrh

AdBlock Detected

We get it, advertisements are annoying!

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks useful features of our website. For the best site experience please disable your AdBlocker.

I've Disabled AdBlock
No Thanks