AdBlock Detected

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.

Regulacijski menadžment

elois21

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Kolege koji ste bili jučer na predavanju, kako je bilo? Što je rečeno? Jesu li predavanja obavezna, kako izgleda ispit, literatura i sve ostalo...
 

Nirvana

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Potpisivali smo se. Dolasci mogu biti plus kod ocjenjivanja. Ispit je usmeni i pismeni. MOže se pisati seminarski rad iako meni osobno nije baš jasno oko tog rada kako bi to trebalo izgledati, kad bi to uopće trebalo predati, da li temu sami biramo. S obzirom da je profesorica tiho pričala nisam pola toga čula pa ako netko, tko je uspio čuti, može napisati nešto više o tome :)
 

martina_sk

Administrator
seminarski mora imati 20-30 str i tko napise seminarski ne mora usmeno odgovarati. seminarski mora izgledati kao zavrsni rad a teme sami biramo iz gradiva koje ulazi u literaturu. profa je predlozila kako bi bilo dobro da taj seminarski bude podloga za diplomski rad. ne znaju jos tko ce sve ispitivati taj kolegij. literatura jos nije potpuno odredena, profa ce nam na mail nesto slati, a nesto se mose naci na netu. svi smo mailove napisali. trebala bi profa u tom mailu i tocnu literaturu napisati. a literatura je opet raskomadana u raznim knjigama i clancima. inace, musa je predavala.
 

ana2

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Da li je literatura ovo što je objavljeno na stranici katedre?

Literatura:

Banić S.; Tehnike unapređenja zakonodavstva-suvremeni razvoj i hrvatsko iskustvo u:Hrvatska država i uprava Eugen Pusić; HAZU (2008), str. 245-254
Banić S.; Procjena učinaka propisa kao sredstvo poboljšanja kvalitete propisa i boljeg upravljanja; Hrvatska javna uprava (2006), str. 7-18
Džinić J.; Regulacijska tijela i regulacija: neki problemi u pogledu (ne)donošenja uredbi za izvršenje zakona; Hrvatska i komparativna javna uprava (2011), str. 651-680
Koprić I.; Upravna znanost; Pravni fakultet u Zagrebu (2014), str. 21-26, 124-125, 193-196, 229-344
Koprić I., Musa A., Đulabić V.; Agencije u Hrvatskoj; (2013), str. poglavlja Koprić i Musa
Koprić I., Musa A., Lalić Novak G.; Europski upravni prostor; (2012), str. 112-120
Musa A.; Prilagodba procesa pripremanja europskim integracijama; Zbornik radova posvećen profesoru Juri Šimoviću. Zagreb: Pravni fakultet (u objavi) (2014)
Musa A.; Regulacija rizika kao faktor upravljanja krizama, neki upravni i pravni aspekti; Zbornik radova 2. Konferencije Hrvatske platforme za upravljanje krizama (2011)
Zakon o procjeni učinka propisa NN, 91/11;
Zakon o pravu na pristup informacijama, NN 25/13; čl. 10-12;
Poslovnik Hrvatskoga sabora, NN 81/13 (čl. 60-65 i Dio VIII);
Poslovnik Vlade Republike Hrvatske, NN 154/11, 121/12, 7/13 (dijelovi);
Uredba o provedbi procjene učinaka propisa, NN 66/12;
Kodeks savjetovanja sa zainteresiranom javnošću u postupcima donošenja zakona, drugih propisa i akata, NN 140/2009;
 

Mery

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
S obzirom na to što je prof Musa na predavanju rekla, to nije konačna literatura, da će biti nešto od toga, da će nešto izbaciti, nešto dodati... Uglavnom da će nam litersturu poslati na mail, pa smo zato i na predavanju upisivali svoje mailove. Koliko se sjećam, rekla je da će to poslati u ponedjeljak, a danas je srijeda i još nisam ništa dobila...
Ako sam u krivu, molim da me netko ispravi.
 

martina_sk

Administrator
što je s literaturom za ovaj kolegij? da li je itko dobio mail od kolegice ivane pavić s obzirom da je profa njoj odredila da nam svima proslijedi literaturu?
 

Nirvana

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Na stranici katedre objavljeno je ovo
Infopaket Regulacijski menadžment
U kategoriji 'Dokumenti' objavljen je infopaket te materijali za pripremu ispita, a vidljivi su samo studentima koji se ulogiraju s pravo.hr lozinkom.

ja osobno ne razumijem gdje se ta kategorija Dokumenti nalazi i gdje se to uopće treba prijaviti? :confused::confused:
 

martina_sk

Administrator
Na stranici katedre objavljeno je ovo
Infopaket Regulacijski menadžment
U kategoriji 'Dokumenti' objavljen je infopaket te materijali za pripremu ispita, a vidljivi su samo studentima koji se ulogiraju s pravo.hr lozinkom.

ja osobno ne razumijem gdje se ta kategorija Dokumenti nalazi i gdje se to uopće treba prijaviti? :confused::confused:
Aha. Hvala na info. Vec sam zaboravila kako se to tocno radi, tj s kojom lozinkom se ulazi. Kad provjerim budem napisala tu. Ali koliko se sjecam odes na stranicu prava i ulogiras se tamo negdje gore :) dalje nisam istrazivala.
 

Nirvana

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
to zna da se treba ulogirati gore desno ali mi nije jasno gdje se nalazi ta kategorija Dokumenti na kojoj je objavljeno, budući a mi se niša novo ne pokazuje niti kad sam ulogirana
 

viktoria

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
evo meni je profesorica odgovorila na mail: Ako ste se ulogirali i upisani ste na predmet trebali biste moći vidjeti. Nije se nitko drugi javio da ne vidi.

Ja i dalje ništa ne vidim pa ako saznate molim vas objasnite di i kak
 
Na vrh

AdBlock Detected

We get it, advertisements are annoying!

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks useful features of our website. For the best site experience please disable your AdBlocker.

I've Disabled AdBlock
No Thanks