AdBlock Detected

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.

Proračunsko finanaciranje

nota_bene

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
i nitko nezna do kuda je za 1. kolokvij?
kolegice, biti ce sve na internetu, pratite Katedru za financijsko pravo i financijsku znanost!
Kao što je kolegica AK lijepo napisala, biti će vjerojatno ono osnovno (pojam proračuna, vrste, načela...).
 

patia

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
pozz dali oni koji ne idu na predavanj a izvanredni su mogu na kolokvij
problem mi je ići na predavanja (radim i nisam iz Zg), a davnih dana sam studirala
 

bsuzy

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Pozz kolege, uvijet da bi izvanredan student mogao na kolokvij jest bar da se odslusa jedno predavanje + posjet Hrvatskom Saboru kad cemo ic (ili odslusano i drugo predavanje ) + naravno potvrda poslodavca da radite
( znaci to moze biti bilo kakav dokaz da ste u radnom odnosu, tipa ugovor ili nesto ) ..
Nadam se da sam pomogla ;)
Ukoliko uopce netko ne radi a izvanredan je student mora otslusati predavanja sa redovnima ;)
 

bsuzy

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Stavit ce prof. na stranicu katedre ili na stranicu faxa.
Na predavanju smo se potpisali i ostavit broj osobne iskaznice.
 

cmarija

Clouseau
Ljudi, koliko ja razumijem, prema članku 53. Pravilnika o studiju, izvanredni studenti su izuzeti od predavanja, pa ne znam na čemu onda profesorica temelji svoj zahtjev za prisustvom na barem jednom predavanju ( ili je netko prenio krivu informaciju ? ).


Iz Pravilnika o studiju

Studenti koji studiraju na dodiplomskom studiju
Članak 53.
Odredbe ovog Pravilnika primjenjuju se i na studente koji studiraju na dodiplomskom studiju, osim odredaba članka 16. stavka 3., članka 20., članka 40., koje se ne primjenjuju na te studente bez obzira na status u kojem studiraju, odnosno odredaba članaka 5. - 14., koje se ne primjenjuju na one studente dodiplomskog studija koji studiraju u statusu izvanrednog studenta

Članak 5.
Studenti su dužni pohađati nastavu.
Potpisom na kraju semestra nastavnik potvrđuje da je student uredno pohađao nastavu.
 

bsuzy

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Kolegice,
profesorica je naglasila da je kod redovnih studenata uvijet za izlazak na kolokvij min 5 odslusanih predavanja., a za izvanredne min 1 predavanje + izlazak u Hrvatski sabor ili jos jedno predavanje (odslusano).
Tako je iz razloga sto su se redovni pobunili..
Radi ravnopravnosti kolko tolko morate imati odslusano onako kako sam navela + potvrda poslodavca = izlazak na kolokvij.
Na kraju predavanja smo se potpisivali za prisutnost na kolegiju.
Nadam se da sam pomogla, prenosim samo ono kako je receno . ;)
Lp
 

cmarija

Clouseau
Kakve veze imaju redovni sa izvanrednima, oni koji su izvanredni su to najvjerojatnije iz razloga nemogućnosti prisustvovanja predavanjima. Ako je profesorica tako rekla samo iz tog razloga ( što su se redovni bunili )onda to baš nema pravne osnove, ...

Pozz
 

ameba

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Info
http://www.pravo.unizg.hr/fpfz


OBAVIJEST STUDENTIMA POREZNOG STUDIJA!





GRADIVO PRVOG KOLOKVIJA IZ KOLEGIJA "PRORAČUN I PRORAČUNSKO FINANCIRANJE" OBUHVAĆA SLJEDEĆE DIJELOVE:

1. UDŽBENIK "FINANCIJSKO PRAVO I FINANCIJSKA ZNANOST" - OD 698. DO 709. STR.

2. UDŽBENIK "HRVATSKI FISKALNI SUSTAV" - OD 391. DO 404. STR.

3. ZAKON O PRORAČUNU (NN 87/08, 136/12; ČL 1.- 15., ČL. 18., 21. )

STUDENTI SE UPUĆUJU DA POSEBNU POZORNOST POSVETE PRORAČUNSKIM KLASIFIKACIJAMA PRIHODA I RASHODA.



jel se zna kada je prvi kolokvij?
 

jassa

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Raspored kolokvija:

PRORAČUN I PRORAČUNSKO FINANCIRANJE - 9. 12. 2013. U 17,00 SATI, DV. I i III, ĆMT 4

DOPRINOSI I IZVANPRORAČUNSKI FONDOVI - 12.12. 2013. U 17,00 SATI, DV. III i IV, ĆMT 4
 
Na vrh

AdBlock Detected

We get it, advertisements are annoying!

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks useful features of our website. For the best site experience please disable your AdBlocker.

I've Disabled AdBlock
No Thanks