AdBlock Detected

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.

Proračunsko finanaciranje

forum

<i>automatski bot</i>
Proračunsko finanaciranje

Javna dobra. Javni rashodi. Proračun kao instrument financiranja javnih rashoda. Proračunski ciklus.
Državni proračun Republike Hrvatske. Proračuni jedinica područne (regionalne) i lokalne samouprave.

Obvezna literatura:
B. Jelčić, O. Lončarić-Horvat, J. Šimović, H. Arbutina. N. Mijatović: Financijsko pravo i financijska znanost, Narodne novine, Zagreb, 2008., str. 698-730
J. Šimović, H. Arbutina, N. Mijatović, T. Rogić Lugarić, S. Cindori: Hrvatski fiskalni sustav, Narodne novine, Zagreb, 2010., str. 383-499.
 

outsidespace

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Što je rečeno na predavanju danas? Literatura, kolokviji, predavanja, izvanredni...
Usmeni je ispit,literatura je:Financijsko pravo i financijska znanost,nn 2008.:669-767 str.
Hrvatski fiskalni sustav,nn 2010 :383-499 str.
Lugarić:Financiranje velikih gradova dvz 2011 ili 2012 godina nisam siguran
Zakon o proračunu
Biti će 2 kolokvija,uvjet za kolokvij je prisutnost na barem 50%predavanja.
Izvanredni studenti mogu izaći na ispit,mogu i na kolokvije ako budu redovni na predavanjima.
Prvi kolokvij bi bio onda krajem studenog ,a drugi bi se održao krajem siječnja.
 

cmarija

Clouseau
Kada će biti ispit ili neki kolokvij, jer je na stranicama faksa navedeno da je ispit slijedeći tjedan 11.-15.11.2013. ¨? Davno zam diplomirala pa sam puno toga i zaboravila, ..
 

*AK*

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
šta treba za 1. kolokvij?
Kada će biti ispit ili neki kolokvij, jer je na stranicama faksa navedeno da je ispit slijedeći tjedan 11.-15.11.2013. ¨? Davno zam diplomirala pa sam puno toga i zaboravila, ..
Za prvi kolokvij je rekla da će biti nešto tipa (pojam proračuna, načela, vrste,... to je ovako "iz glave pričala"), uglavnom rekla je da će staviti na net što će biti na kolokviju. Treba pratiti katedru za financijsko pravo

Prvi kolokvij je 09.12.

Opet imamo ne slaganje oko stranica u literaturi. Nama je u srijedu na predavanjima za izvanredne studente rekla da iz knjige Financijsko pravo i financijska znanost treba znati stranice 698-749, a iz knjige Hrvatski fiskalni sustav 385-480. Također pored zakona, literatura je i njezina knjiga Rogić Lugarić, Financiranje velikih gradova, Društveno veleučilište, 2010.

Sad jedna primjedba na kolege koje se ubrajaju ovdje, ako su ovdje na forumu prisutni. Pa gdje vam je kolegijalnost! Tereza je rekla da su se neke kolege koji redovno studiraju žalili zašto bi oni morali doći na 5-6 predavanja (što je manje od 50%) kako bi mogli izaći na kolokvij, a mi izvanredni samo dva puta (2 puta je 100% naših predavanja) tako da je Tereza donijela odluku da oni izvanredni studenti koji su zaposleni mogu izaći na kolokvij ako su prisutni na oba predavanja, s tim da moraju donijeti potvrdu da su zaposleni, a mi koji smo izvanredni, a nezaposleni, da smo u mogućnosti dolaziti na predavanja kao i redovni (što nije točno) i zato moramo biti prisutni na predavanjima onoliko puta koliko je to potrebno i redovnim studentima. Mislim STRAŠNO! Meni i mojoj generaciji kada smo bili redovni studenti nikada nije palo na pamet bilo šta u vezi izvanrednih studenata, da bi se išli što žaliti, raditi drugima na štetu. Smatram da redovni studenti imaju više prednosti nego izvanredni i bez obzira na to, ne mogu uopće shvatiti da bi mi išli raditi jedni protiv drugih umjesto da si svi međusobno pomažemo. :mad:
 

ch_smile

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Sad jedna primjedba na kolege koje se ubrajaju ovdje, ako su ovdje na forumu prisutni. Pa gdje vam je kolegijalnost! Tereza je rekla da su se neke kolege koji redovno studiraju žalili zašto bi oni morali doći na 5-6 predavanja (što je manje od 50%) kako bi mogli izaći na kolokvij, a mi izvanredni samo dva puta (2 puta je 100% naših predavanja) tako da je Tereza donijela odluku da oni izvanredni studenti koji su zaposleni mogu izaći na kolokvij ako su prisutni na oba predavanja, s tim da moraju donijeti potvrdu da su zaposleni, a mi koji smo izvanredni, a nezaposleni, da smo u mogućnosti dolaziti na predavanja kao i redovni (što nije točno) i zato moramo biti prisutni na predavanjima onoliko puta koliko je to potrebno i redovnim studentima. Mislim STRAŠNO! Meni i mojoj generaciji kada smo bili redovni studenti nikada nije palo na pamet bilo šta u vezi izvanrednih studenata, da bi se išli što žaliti, raditi drugima na štetu. Smatram da redovni studenti imaju više prednosti nego izvanredni i bez obzira na to, ne mogu uopće shvatiti da bi mi išli raditi jedni protiv drugih umjesto da si svi međusobno pomažemo. :mad:

potpis! :mad:
 

Horiemon

Kronično vaš, 0-24
Sad jedna primjedba na kolege koje se ubrajaju ovdje, ako su ovdje na forumu prisutni. Pa gdje vam je kolegijalnost! Tereza je rekla da su se neke kolege koji redovno studiraju žalili zašto bi oni morali doći na 5-6 predavanja (što je manje od 50%) kako bi mogli izaći na kolokvij, a mi izvanredni samo dva puta (2 puta je 100% naših predavanja) tako da je Tereza donijela odluku da oni izvanredni studenti koji su zaposleni mogu izaći na kolokvij ako su prisutni na oba predavanja, s tim da moraju donijeti potvrdu da su zaposleni, a mi koji smo izvanredni, a nezaposleni, da smo u mogućnosti dolaziti na predavanja kao i redovni (što nije točno) i zato moramo biti prisutni na predavanjima onoliko puta koliko je to potrebno i redovnim studentima. Mislim STRAŠNO! Meni i mojoj generaciji kada smo bili redovni studenti nikada nije palo na pamet bilo šta u vezi izvanrednih studenata, da bi se išli što žaliti, raditi drugima na štetu. Smatram da redovni studenti imaju više prednosti nego izvanredni i bez obzira na to, ne mogu uopće shvatiti da bi mi išli raditi jedni protiv drugih umjesto da si svi međusobno pomažemo.
Prejadno od pojedinaca. Prejadno! :(
Kolegijalnost među ljudima je u agoniji. Al takvo nam je cijelo društvo.
 

outsidespace

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Za prvi kolokvij je rekla da će biti nešto tipa (pojam proračuna, načela, vrste,... to je ovako "iz glave pričala"), uglavnom rekla je da će staviti na net što će biti na kolokviju. Treba pratiti katedru za financijsko pravo

Prvi kolokvij je 09.12.

Opet imamo ne slaganje oko stranica u literaturi. Nama je u srijedu na predavanjima za izvanredne studente rekla da iz knjige Financijsko pravo i financijska znanost treba znati stranice 698-749, a iz knjige Hrvatski fiskalni sustav 385-480. Također pored zakona, literatura je i njezina knjiga Rogić Lugarić, Financiranje velikih gradova, Društveno veleučilište, 2010.

Sad jedna primjedba na kolege koje se ubrajaju ovdje, ako su ovdje na forumu prisutni. Pa gdje vam je kolegijalnost! Tereza je rekla da su se neke kolege koji redovno studiraju žalili zašto bi oni morali doći na 5-6 predavanja (što je manje od 50%) kako bi mogli izaći na kolokvij, a mi izvanredni samo dva puta (2 puta je 100% naših predavanja) tako da je Tereza donijela odluku da oni izvanredni studenti koji su zaposleni mogu izaći na kolokvij ako su prisutni na oba predavanja, s tim da moraju donijeti potvrdu da su zaposleni, a mi koji smo izvanredni, a nezaposleni, da smo u mogućnosti dolaziti na predavanja kao i redovni (što nije točno) i zato moramo biti prisutni na predavanjima onoliko puta koliko je to potrebno i redovnim studentima. Mislim STRAŠNO! Meni i mojoj generaciji kada smo bili redovni studenti nikada nije palo na pamet bilo šta u vezi izvanrednih studenata, da bi se išli što žaliti, raditi drugima na štetu. Smatram da redovni studenti imaju više prednosti nego izvanredni i bez obzira na to, ne mogu uopće shvatiti da bi mi išli raditi jedni protiv drugih umjesto da si svi međusobno pomažemo. :mad:
Slažem se u potpunosti sa gore navedenim komentarom.Ljudi pokažite malo više suradnje prema svima,nema nas puno i trebamo biti solidarni jedni sa drugima.ja osobno ću pomoći svakome kome budem mogao.
 

nota_bene

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
pitanje za one koji idu na redovna predavanja..da li ovaj tjedan prof. Tereza drži predavanja (oba kolegija) ? mislim zbog ispitnih rokova..
 

N A N S Y

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
i kada je na kraju kolokvij?
i stranice u knjigama? sad imamo dvije različite informacije oko stranica u knjigama.

Obvezna literatura:
B. Jelčić, O. Lončarić-Horvat, J. Šimović, H. Arbutina. N. Mijatović: Financijsko pravo i financijska znanost, Narodne novine, Zagreb, 2008., str. 698-730
J. Šimović, H. Arbutina, N. Mijatović, T. Rogić Lugarić, S. Cindori: Hrvatski fiskalni sustav, Narodne novine, Zagreb, 2010., str. 383-499.[/QUOTE]

to je literatura za cijeli ispit? Plus knjiga Financiranje velikih gradova, jel tako?
 

nota_bene

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
i kada je na kraju kolokvij?
i stranice u knjigama? sad imamo dvije različite informacije oko stranica u knjigama.

Obvezna literatura:
B. Jelčić, O. Lončarić-Horvat, J. Šimović, H. Arbutina. N. Mijatović: Financijsko pravo i financijska znanost, Narodne novine, Zagreb, 2008., str. 698-730
J. Šimović, H. Arbutina, N. Mijatović, T. Rogić Lugarić, S. Cindori: Hrvatski fiskalni sustav, Narodne novine, Zagreb, 2010., str. 383-499.

kolokvij je 9.12. (barem je tako rekla nama na predavanju za izvanredne)
a literatura :prva knjiga - str. 698 - 749 i druga str. 385 - 480
i to financiranje velikih gradova
 

*AK*

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
kolokvij je 9.12. (barem je tako rekla nama na predavanju za izvanredne)
a literatura :prva knjiga - str. 698 - 749 i druga str. 385 - 480
i to financiranje velikih gradova
hmm, to je sve za 1. kolokvij?
Ne, to je literatura za cijeli ispit + Zakoni (reći će kasnije točno koji... Ali najvažniji od svih Zakon o proračunu)
 

nota_bene

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Ne, to je literatura za cijeli ispit + Zakoni (reći će kasnije točno koji... Ali najvažniji od svih Zakon o proračunu)

pardon, da, zaboravila sam napisati da je literatura za cijeli ispit ;)
 
Na vrh

AdBlock Detected

We get it, advertisements are annoying!

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks useful features of our website. For the best site experience please disable your AdBlocker.

I've Disabled AdBlock
No Thanks