AdBlock Detected

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.

Promocija

*AK*

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Opet sam bila u referadi da se raspitam o promociji i teta je bila baš ljubazna! Uglavnom, rekla mi je da nas nisu zaboravili, tj. da rade na promociji, ali da to ide sporo, jer će ovo biti prva promocija poreznog studija, pa trebaju napraviti i dobiti neke potvrde (npr. kako će diploma izgledat i sl.), a navodno i prof. Arbutina mora nešto napraviti, što nikako da napravi (tipa nešto napisati, nisam baš skužila)! Ima nas nešto više od 30-tak diplomiranih, ali navodno neće čekati da bude onaj pravi broj jer smo i mi spori! Eto toliko...:wave:
 

fjora25

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Opet sam bila u referadi da se raspitam o promociji i teta je bila baš ljubazna! Uglavnom, rekla mi je da nas nisu zaboravili, tj. da rade na promociji, ali da to ide sporo, jer će ovo biti prva promocija poreznog studija, pa trebaju raditi i dobivati neke potvrde (npr. kako će diploma izgledat i sl.), a navodno i prof. Arbutina mora nešto napraviti, što nikako da napravi (tipa nešto napisati, nisam baš skužila)! Ima nas nešto više od 30-tak diplomiranih, ali navodno neće čekati da bude onaj pravi broj jer smo i mi spori! Eto toliko...:wave:
I meni je početkom prvog mjeseca rekla da još ne znaju kad će biti, ali da rade na tome i da će biti uskoro! Možda i ja stignem na nju!
 

nota_bene

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Nisu baš neke novosti, ali i ja sam diplomirala, pa sam bila u referadi i pitala za promociju! Teta Sanja je rekla da se ne brinemo, tj. da će po njenoj procjeni sigurno biti negdje za mjesec-mjesec i pol i da ćemo biti pismeno obaviješteni 2 tjedna prije promocije!
 

Mutley

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Ej, jel' ima kakvih novih informacija oko promocije?
Navodno će biti prije ljeta, tak je barem gđa u referadi rekla jednoj kolegici koja je diplomirala i došla po potvrdu! No ići ću ja drugi tjedan na faks i pitati, jer meni je bilo rečeno prije tjedan dana da će biti do kraja 4 mj.max! Ne znam zašto su sad opet prolongirali!
 

Mutley

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Dobio sam poziv za promociju i protokol!!!

PRVA PROMOCIJA STUDENATA KOJI SU ZAVRŠILI STRUČNI POREZNI STUDIJ DRUŠTVENOG VELEUČILIŠTA U ZAGREBU ODRŽAT ĆE SE U PETAK 7.5.2010. U 11h U AULI SVEUČILIŠTA U ZAGREBU, TRG MARŠALA TITA 14 - PRIZEMNO

KONAČNO!!!

p.s. tekst i mp3 Gaudeamus, koju je poželjno naučiti, nalazi se u prvom postu ove teme
 

*AK*

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Evo prijevoda naše pjesmice:


U VESELJU ŽIVIMO...

U veselju živimo,
dok smo tako mladi;
jer kad divna mladost prođe,
pa nam kruta starost dođe
shrvaće nas jadi.

Oni, što su živjeli od nas mnogo prije
leže već u zemlji davno ...
Neke b'jedno, neke slavno
grobni hum sad krije.

Naš taj v'jek je kratak baš,
vrlo brzo svrši,
uz to pun je tuge, muke;
smrt svud pruža gadne ruke,
da nam život skrši.

Stog' nek žive škole sve,
profesori s njima...
Bog poživi i nas đake,
prisutne sve veseljake,
koliko nas ima!

Živile sve ženice,
nježne, zgodne, mile,
neka žive djeve mlade,
jer nam one život slade,
kao bajne vile.

Živila nam država
naš vladar blagi,
uz to neka još zaori:
Živili nam dobrotvori
ljubljeni i dragi!

Tugu mi ne volimo;
nek je nosi vrag ...
U veselju i bez jada
nek nam kliče duša mlada
to je naše pravo!
Zdravo! Zdravo! Zdravo!
:wav:
 

*AK*

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Danas sam zvala fax da potvrdim svoj dolazak na promociju i usput sam pitala da li ćemo imati one kapice, i rekli su mi da NE!!!
Pa to je po meni isto glavni dio promocije- dodjela diplome, i kad primiš diplomu onu nit šta visi na kapici, nakon primitka diplome, prebaciš na drugu stranu...Kad se toliko dugo čekalo na tu dodjelu, mogli su napravit kako spada!!!Možda nakon završetka treće godine...Ne znam...Možda ima neki valjani razlog zašto je to tako, ali ja trenutačno ne vidim niti jedan..:aeh:
 

N A N S Y

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
možda su studenti trebali sami inicirati da se nose kapice... predlažem da se do druge promocije, svi koji će tada diplomirati, dogovore i naprave te kepice jer ipak ih mi plaćamo i ostaju nama tak da bi bilo ok... sad je sve prenaglo došlo, a sada će valjda sve češće biti promocije i imamo se vremena dogovorit s tetama u referadi ili s kim već...
 

Jadranka15

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Ja sam prošle godine tj. 22.prosinca 2009. bila na promociji Stručnog studija javne uprave, promocija se održavala u holu Pravnoga fakulteta kod ulaza s lijeve strane je dvorana i u njoj se održavaju promocije DV. Na toj promociji nema kapice niti halje koje imaju studenti Pravnoga fakulteta. Obučeš se malo svečanije, staneš leđima okrenut prema stolicama, a licem okrenut prema profesorima i zboru koji Ti pjeva Gaudamus igidur, juvenestus sumus. Taj dan su bile 2 promocije, jedna je bila u 13,00 sati, a koju je vodila gđa Sanja Storjak, koja Vam govori svaki pokret na pozornici koje morate napraviti, te je obučen u halji dekanskoj prof.dr. Ivan Koprić, nakon govora prof.Koprića, govori prof.dr.Hrvoje Arbutina, te prisustvuje promiciji gđa Goranka Lalić, a u drugoj promociji koja se održavala 14,10 sati (drugi dio abecede) umjesto prof.Koprića, drugi dio promocije vodila je doc.dr.Gordana Marčetić, nakon govora i čestitke dobiva se svjedodžba, na koje su moje kolegice bile jako razočarane. Napominjem, ne dobiva se diploma, već u tuljcu se nalazi svjedodžba. Nakon toga, gosti prisutni na promociji (roditelji, rodbina i prijatelji) čestitaju osobama koje su diplomirale, te se izlazi iz sale van, u hodnik Pravnoga fakulteta, te se prema želji još slika sa prisutnima i u predvorju Pravnoga fakulteta ili na balkonu Pravnoga fakulteta kod bude i to je to. Sretno.
 

freya

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Nema ti ni halje ni kapice... Nema je ni na Pravu (a koliko sam cula, ni na Ekonomiji). Ali cemu tuga, diploma/svjedodzba je tu. To je i bio cilj, ne? :)
 

Jadranka15

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Prisustvovala sam promociji na Šumarskom fakultetu kolegi prošle godine, i svi od reda bili su obućeni u zelene halje i zelene kapice, bilo je jako lijepo prisustvovati takvoj promociji na Šumarskom fakultetu u Zagrebu. Toliko.
 

N A N S Y

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Kako se ne dobiva diploma? O kakvoj svjedodžbi je tu riječ??
joj ljudi moji, čemu panika... po novom sustavu, od kad je bolonja vjerojatno, dobivaju se svjedodžbe i kad se završe 3 god, a ne samo 2... ok??
a šta se tiče kapica i halja, to je tak, na svakom faksu drukčije, ni na političkim znanostima nemaju to, zato bez uzrujavanja... bitno je da smo uspjeli dogurat do kraja ;)
 

Jadranka15

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Kolegice koje su diplomirale prošle godine i imale su promociju 22.12.2009. je prva grupa upisanih po bolonji ak.god.2005/2006 i to izvanredni studenti uz rad, pa su na promociji dobile svjedodžbu a ne diplomu kako su očekivale, i bile su zbog toga jako razočarane, a studij po bolonji traje 3 godine. Toliko.
 

freya

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Kako se ne dobiva diploma? O kakvoj svjedodžbi je tu riječ??
Ma, to ti je isto sto i diploma, ali se po novome (bolonjski sustav) zove svjedodzba. Imas o tome u cl. 105. Statuta DVZ-a.
Sto se tice kapica i halja, imaju ih i na FER-u recimo... Osobno, bas me briga za kapice i halje. Jedino ako mi to sto ih navucem na sebe povecava sansu da nadjem posao u struci cim isetam s promocije sa svojom diplomom/svjedodzbom pod rukom...:dry:
 

Mutley

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
U onom protokolu koji smo poštom dobili uz poziv na promociju piše da se treba svečanije obući, a budući da nisu bile spomenute nikakve haljine i kapice, odmah sam zaključio da toga neće biti! Ja sam bio na puno promocija na fakultetima gdje također nije bilo haljina i kapica (npr. filozofski)! Ma bit će sve super, bitno da se konačno skupilo dovoljno diplomiranih i da će se održati! Sudeći po protokolu, bit će jako svečano :proud:
 

fjora25

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Danas sam zvala fax da potvrdim svoj dolazak na promociju i usput sam pitala da li ćemo imati one kapice, i rekli su mi da NE!!!
Pa to je po meni isto glavni dio promocije- dodjela diplome, i kad primiš diplomu onu nit šta visi na kapici, nakon primitka diplome, prebaciš na drugu stranu...Kad se toliko dugo čekalo na tu dodjelu, mogli su napravit kako spada!!!Možda nakon završetka treće godine...Ne znam...Možda ima neki valjani razlog zašto je to tako, ali ja trenutačno ne vidim niti jedan:aeh:

Nema ni na promociji pravnog fakulteta kapica ni halja, tako da..očito se to njima neda raditi...Ne znam
 
Na vrh

AdBlock Detected

We get it, advertisements are annoying!

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks useful features of our website. For the best site experience please disable your AdBlocker.

I've Disabled AdBlock
No Thanks