AdBlock Detected

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.

Promocija

Clousseau

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Najsvečaniji čin u životu većine studenta je uručenje diplome! Pripremama za taj trenutak, kada će se u dvorani zaoriti "Gaudeamus", koji bi svi studenti trebali naučiti, namijenjen je ovaj topić!

Gaudeamus igitur,
iuvenes dum sumus;
Post iucundam iuventutem,
post molestam senectutem
nos habebit humus.

Ubi sunt, qui ante nos
in mundo fuere?
Transiere ad superos,
adiere ad inferos
ubi iam fuere.

Vita nostra brevis est,
brevi finietur.
Venit mors velociter,
rapit nos atrociter,
nemini parcetur.

Vivat academia,
vivant professores,
vivat membrum quodlibet,
vivant membra quaelibet,
semper sint in flore!

Vivant omnes virgines
faciles, famosae!
Vivant et mulieres,
tenerae, amabiles,
bonae, laboriosae!

Vivat et res publica,
Et qui illam regit,
vivat nostra civitas,
maecenatum caritas,
quae nos hic protegit!

Pereat tristitia,
pereant osores,
pereat diabolus,
quivis antiburschius
atque irrisores!

Kako to izgleda, možete skinuti tu: De Grootste Salamander - Gaudeamus Igitur: Free MP3 Download
 

m@l@ pl@v@

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Gdje je promocija na poreznom? Kak izgleda? Jel netko diplomirao?
Dajte nam malo motiva za učenje :)
Diplomirali su neki iz prve generacije (2005/06), rekla mi je kolegica koja je diplomirala u 9. ili 10.mj. 2007.g.
 

Mutley

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Gdje je promocija na poreznom? Kak izgleda? Jel netko diplomirao?
Dajte nam malo motiva za učenje :)
Gđa iz referade na poreznom mi je rekla da se promocija održava u zgradi pravnog faksa na TMT 14 i da se treba skupiti barem 30-35 diplomiranih da bi se svečanost održala! Nažalost, na poreznom još nije bilo promocije, jer nije toliko ljudi diplomiralo!
 

Sun

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Kolegica je neki dan diplomirala (čestitke, naravno :)) i u referadi je dobila informaciju da je za održavanje promocije potrebno skupiti 35 diplomiranih!
 

maja2107

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Re: Zapošljavanje

Na promociji se dobije prava diploma, ali ja ju još uvijek čekam! Može se s ovim faksom zaposliti, jer kad sam počela tražiti posao javljala sam se na svakakve natječaje (u računovodstvenim servisima, kod javnog bilježnika, neke privatne tvrtke koje se bave ekonomijom i sl.) i stvarno su me dosta zvali na razgovore, neki baš zbog toga što nisu čuli za porezni studij, pa ih je zanimalo! Počela sam tražiti posao sredinom 8 mjeseca prošle godine, a 15.9. sa počela raditi! Dakle, za manje od mjesec dana našla sam posao, i to preko burze! Stoga nije istina da se s poreznim studijem teško zapošljava, a kad završimo treću godinu moći ćemo se javljati i za rad u državnim tijelima, budući da trenutno skoro svi uvjetuju trogodišnji studij!
 

*AK*

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Pitala sam u referadi da li se zna nešto o promociji i rečeno mi je da se planira i da će nas pismeno obavijestiti, tj. pozvati na promociju! Reći će nam i ostale stvari, npr. kako se trebamo obući i sl., a zatim mi njih nazovemo da potvrdimo dolazak! :luxhello:
 

Mutley

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Pitala sam u referadi da li se zna nešto o promociji i rečeno mi je da se planira i da će nas pismeno obavijestiti, tj. pozvati na promociju! Reći će nam i ostale stvari, npr. kako se trebamo obući i sl., a zatim mi njih nazovemo da potvrdimo dolazak! :luxhello:
Znači da se skupio dovoljan broj diplomiranih!
 

fjora25

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
mi je jučer rekla da je u siječnju prva promocija poreznog :)
Ja sam pitala tetu Sanju iz referade jel stvarno istina da će uskoro biti promocija i rekla mi je da još nema nikakvu informaciju! Ne zna ni točan broj ljudi koji su diplomirali na poreznom, ali mora ih biti najmanje 36 u grupi za promociju! I da samo učimo i da se ne brinemo za promociju! Eto!
 

Renata_

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Jel mi može netko točno reći kako se zove potvrda koja se dobije na promociji, diploma ili svjedodžba? I da li ima neke razlike u tome? Hvala
 

Jadranka15

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Jel mi može netko točno reći kako se zove potvrda koja se dobije na promociji, diploma ili svjedodžba? I da li ima neke razlike u tome? Hvala
U 12. mjesecu bila je promocija prve generacije izvanrednih studenata Stručnog studija javne uprave završenih po bolonji i dobiva se SVJEDODŽBA u tamno plavom tuljcu! Promocija traje 45 minuta, vodi ju gđa Sanja Storjak, a za glavnim stolom su obavezno dekan prof.Koprić, prof.Arbutina i još neki prof.! Studentski zbor pjeva pjesmu Gaudeamus!
 

*AK*

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Jel mi može netko točno reći kako se zove potvrda koja se dobije na promociji, diploma ili svjedodžba? I da li ima neke razlike u tome? Hvala
Ja sam diplomirala na poreznom u 12 mj. i u referadi privremeno dobila potvrdu na kojoj piše:

"Na temelju članka 171. Zakona o općem upravnom postupku (Narodne novine 53/91) i službene evidencije Društvenog veleučilišta u Zagrebu izdaje se POTVRDA da je XY, rođena xxxx u Sisku, Republika Hrvatska, završila dana 2. prosinca 2009. na Društvenom veleučilištu u Zagrebu stručni studij upravnog prava poreznog smjera, sa 120 ETCS bodova, položila sve propisane ispite, udovoljila svim drugim propisanim obvezama i stekla stručni naziv
stručna pristupnica porezne struke te sva prava koja joj po propisima pripadaju."

Prava diploma se dobije na promociji, a kako će izgledati, to ćemo vidjeti!
 
Na vrh

AdBlock Detected

We get it, advertisements are annoying!

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks useful features of our website. For the best site experience please disable your AdBlocker.

I've Disabled AdBlock
No Thanks