AdBlock Detected

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.

Promjena naziva specijalist javne uprave u magistar upravnog prava

fakin

Super Moderator
bude s vremenom...prije 5 godina su me gledali ljudi čudno kad sam im rekao da studiram javnu upravu, prije 2-3 godine govorili su aha to je bivše upravno pravo, danas mi kažu, a to je onaj studij na pravu?

tako da očito treba vremena...
 

garavuša

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
to je nešto što je nužno potrebno i ima konkretnu svrhu širom industrije
;)
Ma to je tolko usko područje, baš me zanima ima li znanstveni pristup. ;-) (tako barem kaže rektor Boras, da sveučilišni studiji imaju znanstvene pristupe, a stručni ne pa se ne mogu poistovjetiti sa sveučilišnim)

A u našoj struci recimo u pisarnici u Ri nedavno je primljena - komercijalistica....jer postoji ta neka dogma da u upravi može raditi bilo koja žnj društvena struka....
Tako nečem se mi možemo nadati kad u j.upravi budu prevladavali prvostupnici i specijalisti j.uprave.....

Znači jednom lijepog dana, hahaha
Svježi primjeri s obzirom da sam i sama sudjelovala u postupcima:
1. u xx Gradu je na radno mjesto više referentice za poreze i javna davanja primljena prvostupnica gospodarske logistike
2. U xx općini na radno mjesto više referentice ja komunalno gospodarstvo i komunalno redarstvo primljena prvostupnica ekonomije za informatički menadžment, tako nešto.
Ma da nabubaš sve pravne izvore napamet, nema pomoći.

(A ekonomiste uopče neću komentirati, u svakom gradu ekonomija, uzimaju naša mjesta, očito su oni univerzalno zanimanje, mogu raditi sve i specijaliziraju se za sve - međutim, po mojem ekonomisti su isključivo za računovodstvo, marketing, financije, menadžment, javna nabava i nešto slično)

Dakle, sve društveni smjerovi. Sve što bi učimo 3 odnosno 5 godina može raditi baš svatko.
 
Posljednje uređivanje:

bella kiss

pravnik?
bude s vremenom...prije 5 godina su me gledali ljudi čudno kad sam im rekao da studiram javnu upravu, prije 2-3 godine govorili su aha to je bivše upravno pravo, danas mi kažu, a to je onaj studij na pravu?

tako da očito treba vremena...
Ma gledaj, to je oduvijek poznato da je to pod kapom pravnog fakulteta, al to je škola s kojom se ne možeš ni jebat.
 

bella kiss

pravnik?
svaka čast, trebamo se izboriti za naš status. Naših 5 godina nije ništa manje vrijedno.
A što se tiče neprepoznavanja, mislim da je naš studij koji je nekad bio veleučilište bio vrlo priznat, kao upravno pravo i za njega se znalo, a zna se i danas, pogotovo kad kažem da je to u Gundulićevoj. Ali kad kažem studij javne uprave, onda onak gledaju, tipa Haa? pa kažem Gundulićeva i to, onda ide "Aha" pa kao znaju o čemu se radi. Mooš mislit :)

S obzirom da radimo po literaturi Prava, nimalo nam nije lako. Pa smo zaslužili da nam status ipak bude na visini. Sam Pravni fakultet ima svoju određenu ozbiljnost i težinu, to se zna. Međutim i mi smo studenti Pravnog fakulteta i nismo manje vrijedni. U jednoj situaciji sam doživjela na ispitu da sam odgovarala sa "pravnicima". Onda je profesor rekao, prvo ćemo kolegicu s javne uprave (pa su me gledali ko biće niže vrste), pa ćemo onda vas sa pravnog (blago uzvišeni osmjeh).

Eto nadam se samo da će se sve isplatiti i da ćemo konačno dobiti status koji zaslužujemo. :)
Svi profesori s prava su oduvijek imali takvo mišljenje o studiju koje im omogućuje dodatna primanja, ali su se oduvijek posprdno izjašnjavali o tome.
 
Na vrh

AdBlock Detected

We get it, advertisements are annoying!

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks useful features of our website. For the best site experience please disable your AdBlocker.

I've Disabled AdBlock
No Thanks