AdBlock Detected

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.

Projektni menadžment

jadranka.

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Bilo je ok. Profesorica je ugodna bitno je barem 2 x pročitati priručnik (toliko sam ja) i odgovarati svojim riječima
 

malabudala

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
jel bi mogao netko napisati kako izgleda pismeni? nisam bila na predavanjima pa ne znam kako se rade ti projekti.. je li priručnik dovoljan za naučiti to sve?
 

i.i.

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Imaš obrazac na koji moraš upisati naziv projekta, cilj, svrha, lokacija, uočeni problem, analiza aktivnosti, troškovnik.
 

Silenius

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Molim kolege koji su polagali ovaj ispit ako mogu podijeliti s nama ostalima, da li je za projekt koji treba pisati potrebno izmisliti neki projekt i sve ostalo ili pofesorica zada moguće teme pa se onda odabere jedna? Hvala unaprijed na odgovoru?
 

Nirvana

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Sami smo izabrali projekt koji pišemo. Za usmeni treba naučiti onaj priručnik sa stranice IRMO
 

Silenius

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Evo malo detaljnijih informacija o ovom predmetu.
Kao što su kolege navele pismeni dio ispita se sastoji od popunjavanja tabele u kojoj se nalaze pitanja o nazivu projekta, ciljevi, svrha, problem, troškovi, aktivnosti itd. Uglavnom treba prije osmisliti projekt, meni je pomoglo sve iz onih 20 lekcija iz priručnika a pogotovo dio o onim pitanjima na koje kada se odgovori dobije se sažetak projekta. Temu sam našla na stranici strukturnih fondova u popisu natječaja koji su objavljeni, zatvoreni ili u najavi pa se može naći nešto zanimljivo. Usmeni je nakon par dana ali se može dogovoriti i neki drugi termin za odgovaranje. Profesorica je ugodna, nije zahtjevna i sve je prošlo poprilično ok. Kolegicu je na usmenom pitala da joj kaže ono što najbolje zna, a onda joj je rekla da meni postavi pitanje. Kolegica je govorila o fondovima a ja sam pričala o ciljevima, općenito o općim i specifičnim i model SMART. Bilo je još pitanje o tome kome je moj projekt namijenjen, i što je potrebno da bi se ostvario pa sam počela s ljudskim kapacitetima ali da je potrebno i prethodno iskustvo u radu s projektima i to je bilo dovoljno. Eto nadam se da je ovo malo pomoglo da se ne bojite ovog ispita kao ja, jer nisam bila na predavanjima pa nisam znala da li ću znati napisati projekt. Puno sreće svima!
 

dsvlux

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Ljudi,jel se prirucnik mora znati k'o vodu pit ili? Jel rusi na usmenom profesorica?
 

Silenius

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Ljudi,jel se prirucnik mora znati k'o vodu pit ili? Jel rusi na usmenom profesorica?
ne traži da se zna napamet, ali bitno je da znaš o čemu se radi i naravno da razumiješ. Jedna kolegica ranije je napisala da je sve odgovarala svojim riječima.
 

tinach

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
vi koji ste pisali projektni prošli tjedan ste imali danas usmeni:)))
ja sam jedina došla odgovarai pa se gospođa tišma pitala gdje su ostali. no, vjerujem da nije vaša greška nego da sanja storjak uopće nije poslala obavijest.
ja sam sanji tišmi pisala mail prošli tjedan da ne mogu doći u petak pa mi je napisala da je ispit danas u 16 sati. mislila sam da će ostalima biti prošli tjedan, a da je moj termin samo za mene, no ispalo je da nije..pa vidite sa sanjom u referadi ili sa sanjom tišmom.
 

martina_sk

Administrator
vezano za rok 16.2. ispit je bio 18.2. (pismeni i usmeni dio). poslala sam mail profi da pitam kad je usmeni i rekla je da ce biti 22.2 u ponedljak, a na kraju nas je odmah pitala usmeno nakon sto smo nekih 20 min pisale odgovor na pitanj ezasto je vazan projektni menadzment. znaci nismo pisale projekt koje smo same smislile kako je inace isao pismeni dio ispita. rekla je da to svi vec znaju i da nekad pita neko drugo pitanje a nekad se pise projekt. eto ne znam sto bih vam rekla. ali profa je bila jako raspolozena, vise smo pricale svoje misljenje, skroz malo o gradivu i obje dobile 5 :D
 
Na vrh

AdBlock Detected

We get it, advertisements are annoying!

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks useful features of our website. For the best site experience please disable your AdBlocker.

I've Disabled AdBlock
No Thanks