AdBlock Detected

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.

Prekid studiranja, zamrzavanje godine, pauziranje, nastavak nakon prekida/pauze

selma

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Re: OGLASNA PLOČA za I. godinu

Može li pomoć molim lijepo...Buduci da ne znam gdje drugdje da unutar foruma postavim pitanje...

Ja sam voljna ove godine( naravno ako položm ispite bez prebacivanja u 2.godinu) zamrznuti ovaj faks i upisati nešto drugo. Iskreno, nešto što će mi se jače priznati s obzirom da je još ovo jedina godina upisisvanja bez drž.mature.

Da li itko zna da li se može zamrznuti nakon 1.godine i koji su uvjeti za to? A također i za povratak?

Hvala lijepa
 

laminat

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Re: OGLASNA PLOČA za I. godinu

Može li pomoć molim lijepo...Buduci da ne znam gdje drugdje da unutar foruma postavim pitanje...

Ja sam voljna ove godine( naravno ako položm ispite bez prebacivanja u 2.godinu) zamrznuti ovaj faks i upisati nešto drugo. Iskreno, nešto što će mi se jače priznati s obzirom da je još ovo jedina godina upisisvanja bez drž.mature.

Da li itko zna da li se može zamrznuti nakon 1.godine i koji su uvjeti za to? A također i za povratak?

Hvala lijepa
Moreš bez beda zamrznut,samo im skiširaj 3350 kn i ti je mislim sve..normalno,valjda ima tu ona procedura s nekim formularima,al najbitnije je zamrzavanje moraš dobro platit..
 

zagreb

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Re: OGLASNA PLOČA za I. godinu

Moreš bez beda zamrznut,samo im skiširaj 3350 kn i ti je mislim sve..normalno,valjda ima tu ona procedura s nekim formularima,al najbitnije je zamrzavanje moraš dobro platit..
slažem se sa kolegicom,moraš im platit godinu i onda možeš zamrznut godinu,ali i trebaš razlog.odi gore u sobu br 8 i pitaj te gospođe u referadi šta trebaš sve od dokumenata.
 

Tihana I.

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Re: "Zamrzavanje" godine

ne znam da li se to zove zamrzavanje ali čula sam za mirovanje...pitat ćeš tetu u referadi ali mislim da ti se to čak ne plaća već ćeš pisati molbu i čekati da ti je odobre...nisam sigurna,ali se sjećam gdje su neke naše kolegice na takav način zamrzavale godinu kad su ostajale trudne...u svakom slučaju pitaj ili nazovi.
 

Nicole

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Re: "Zamrzavanje" godine

Moraš imati ''dobar'' razlog za mirovanje.
Najjednostavnije ti je ne pojavljivati se više na faksu, bez da se ispisuješ.


Iz statuta DVZ-a:

Članak 118.

(1) Na zahtjev redovitog studenta njegove obveze miruju za vrijeme služenja vojnog roka, za vrijeme trudnoće studentice i do godine dana starosti djeteta.

(2) U slučaju prekida studija zbog teže bolesti koja je trajala duže o tri mjeseca, ako je ta bolest takve prirode da je studenta onemogućavala u izvršavanju njegovih studentskih obveza, može mu se odobriti mirovanje obveza redovitog studenta.

(3) U drugim osobito opravdanim slučajevima pročelnik odjela može odobriti mirovanje obveza redovitog studenta.
 

natalija

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Re: "Zamrzavanje" godine

da li mogu zamrznut godinu ako sam izvanredni? trudna sam i neću stići dati sve ispite iz druge godine nakon poroda pa me zanima da li ću morati platiti ponovno upis druge godine (na jesen 2010.) ili će mi se priznat ako zamrznem besplatno (budući da kao vanredni imam pravo 2 godine jednu godinu studirat) Molim vas, help!!!
 

Martina

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Re: "Zamrzavanje" godine

Ja sam bila u sličnoj situaciji. 2007 sam trebala obnovit upis i budući da sam u listopadu iste godine rodila ipak sam uplatila godinu s tim da su mi rekli da sljedeću moram upisat tek 2010, znači normalno 2 kao izvanredni + 1 god. radi rođenja djeteta. Znači, kod mene nije bilo nikakvog "zamrzavanja", normalno sam uplatila samo što imam 3 god a ne 2

E sad, konkretno za tvoju situaciju ne znam, al najbolje ti je pitat u referadi.
 

freya

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Re: "Zamrzavanje" godine

da li mogu zamrznut godinu ako sam izvanredni? trudna sam i neću stići dati sve ispite iz druge godine nakon poroda pa me zanima da li ću morati platiti ponovno upis druge godine (na jesen 2010.) ili će mi se priznat ako zamrznem besplatno (budući da kao vanredni imam pravo 2 godine jednu godinu studirat) Molim vas, help!!!
moja je situacija bila ovakva:
prosle sam godine u 10 mjesecu, kada sam trebala "obnoviti studentski status" kao izvanredni student, bila 5 mjeseci trudna. trebala sam napisati molbu, priloziti kopiju trudnicke knjizice, uplatiti 300 kn upisnine (priloziti dokaz o placanju) i time mi je regulirano pravo polaganja do 30.9.2009., kada moram ponovno napisati molbu, (valjda) platiti 300 kn i priloziti rodni list djeteta, cime ce mi se jos produziti rok polaganja ispita do prve godine djeteta (u mom slucaju, veljaca 2010.). sto ce biti nakon toga, nemam pojma. morat cu valjda platiti cijelu godinu. teta u referadi mi je savjetovala da do tad diplomiram. yeah, right!:hekla:uglavnom, ako sam ja dobro shvatila, izvanredni ne mogu zamrznut godinu - samo redovne studentice mogu zbog trudnoce stavit godinu u mirovanje (zamrznuti). ako su ti za vrijeme trudnoce i nakon poroda jos "u toku" te dvije godine, koliko izvanrednima traje jedna godina studija (tj. imaju studentski statuts), onda tek po isteku te dvije godine mozes pisati molbu i sve ovo ostalo sto sam gore navela, kako bi ti se reguliralo pravo polaganja ispita do godine dana starosti djeteta. nadam se da sam pomogla...
 

-penelope-

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Re: "Zamrzavanje" godine

ljudi dal neko zna koji je proces zamrzavanja godine ako si redovan student?
 

Ivy

Admin
Re: "Zamrzavanje" godine

kao sto rece kolegica

Moraš imati ''dobar'' razlog za mirovanje.
Najjednostavnije ti je ne pojavljivati se više na faksu, bez da se ispisuješ.


Iz statuta DVZ-a:

Članak 118.

(1) Na zahtjev redovitog studenta njegove obveze miruju za vrijeme služenja vojnog roka, za vrijeme trudnoće studentice i do godine dana starosti djeteta.

(2) U slučaju prekida studija zbog teže bolesti koja je trajala duže o tri mjeseca, ako je ta bolest takve prirode da je studenta onemogućavala u izvršavanju njegovih studentskih obveza, može mu se odobriti mirovanje obveza redovitog studenta.

(3) U drugim osobito opravdanim slučajevima pročelnik odjela može odobriti mirovanje obveza redovitog studenta.
 

maraya

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Re: "Zamrzavanje" godine

dal netko zna da li se plaća mirovanje godine
ja ću sad stavljat u mirovanje zbog trudnoće,pa su mi ovak rekli: pošto ja sad kroz cijelu trudnoću dajem ispite,tj. aktivno studiram neće mi zamrznut ovu godinu(drugu) kako to po pravilu ide,nego narednu(treću),tak da kad ću se upisivat moram donjet punu svotu od 5500 mislim,a kad mi istekne mirovanje,samo platim upisninu 300 kn i nastavim dalje studirat.to mi je rekla ona nova ženskica u referadi za upravni studij,al svejedno si ti to jpš provjeri za svaki slučaj da te ne zeznem :)
 

g-alexa

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Re: "Zamrzavanje" godine

ja ću sad stavljat u mirovanje zbog trudnoće,pa su mi ovak rekli: pošto ja sad kroz cijelu trudnoću dajem ispite,tj. aktivno studiram neće mi zamrznut ovu godinu(drugu) kako to po pravilu ide,nego narednu(treću),tak da kad ću se upisivat moram donjet punu svotu od 5500 mislim,a kad mi istekne mirovanje,samo platim upisninu 300 kn i nastavim dalje studirat.to mi je rekla ona nova ženskica u referadi za upravni studij,al svejedno si ti to jpš provjeri za svaki slučaj da te ne zeznem :)
5800 ćeš platiti i onda kad ćeš ju ići "odmrzniti" ponovno ćeš platiti samo 300kn
 

veki

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Re: "Zamrzavanje" godine

ne plača se mirovanje godine(samo upisnina) redovni st.
 

palchica

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Re: "Zamrzavanje" godine

pozdrav. zanima me nesto pa ako mozete pomoci bila bi vam jako zahvalna.
redovni sam student prve godine i ostala sam trudna. ne bi htjela zamrznuti godinu nego se prebaciti na vanredno. dali je to odmah moguce, da se prebacim sad prije drugog semestra? u koju referadu moram ici za to? na katu ili dolje? koja soba? bila bi vam jako zahvalna kad bi mi pomogli jer se bas ne snalazim. hvala!
 

Ninek

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Re: "Zamrzavanje" godine

pozdrav. zanima me nesto pa ako mozete pomoci bila bi vam jako zahvalna.
redovni sam student prve godine i ostala sam trudna. ne bi htjela zamrznuti godinu nego se prebaciti na vanredno. dali je to odmah moguce, da se prebacim sad prije drugog semestra? u koju referadu moram ici za to? na katu ili dolje? koja soba? bila bi vam jako zahvalna kad bi mi pomogli jer se bas ne snalazim. hvala!
najbolje ti je nazvat telefonom Sanju Storjak- soba 3/A,prizemlje na 4890 215..
nemožeš se usred godine prebacivat na izvanredni studij..
mislim da ti je najpametnije ako studiraš redovno uz plaćanje (?) da zamrzneš godinu jer kad ćeš ju htjet odmrznut plaćaš samo 300 kuna..
 

Ivy

Admin
Re: "Zamrzavanje" godine

vjerovatno ne zelis zamrzavati godinu jer mislis da neces moci polagati ispite
ali moci ces

i ja isto navijam za zamrzavanje

stvar je da zamrzavas godinu unatrag a ne onu unaprijed
 

Kalnik

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Re: "Zamrzavanje" godine

pozz ljudi imam pitanje,ostala sam trudna i zeljela bih zamrznuti prvu godinu,tek sam na pocetku trudnoce pa me zanima kad mogu obaviti te formalnosti sa zamrzavanjem,tj.dali to mogu odmah sad ili moram cekati da rodim?ako zamrznem godinu sad u 4-5mj.kad se moram vratiti na faks?kad beba bude imala 1 god.?please help...hvala...kakva god informacija bit ce korisna...
 

Tompa

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Re: "Zamrzavanje" godine

Imam i ja jedno pitanje: htio bih zamrznut dvetri svinjske polovice. Kako mogu obaviti te formalnosti?
Do kad je najbolje da zamrzavanje traje? Ima netko iskustva s tim ili sličnim? Kolko treba da se odmrzne ak iznenada prestanu razlozi zamrzavanja, tj. naglo ogladnim?
 

Ninek

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Re: "Zamrzavanje" godine

pozz ljudi imam pitanje,ostala sam trudna i zeljela bih zamrznuti prvu godinu,tek sam na pocetku trudnoce pa me zanima kad mogu obaviti te formalnosti sa zamrzavanjem,tj.dali to mogu odmah sad ili moram cekati da rodim?ako zamrznem godinu sad u 4-5mj.kad se moram vratiti na faks?kad beba bude imala 1 god.?please help...hvala...kakva god informacija bit ce korisna...
moj savjet je da zaobiđeš sve formalnosti i jednostavno ostaneš pasivna, kad ne produžiš prava, odnosno ne platiš godinu status će ti automatski otić u mirovanje i onda imaš fore 10 godina da se vratiš a da ne moraš ponovo na prijamni..samo platiš upis u godinu..

ako ideš regularnim putem a redovni student si, onda moraš podnjet zahtjev,donjet papire kojima potvrđuješ trudnoću i platit neku lovu to zamrzavanje..

to ti vrijedi dok ne rodiš a onda imaš pravo još jednom produžit taj status, s tim da priložiš rodni list djeteta i na to imaš pravo do godine dana djeteta ostat doma..

ako si izvanredni sve je isto samo ti jedna godina traje dvije godine..

nadam se da sam ti donekle objasnila, najbolje ti je nazvat tetu u referadi i pitat da si načisto..4890 215- teta Sanja:happy:
 
Na vrh

AdBlock Detected

We get it, advertisements are annoying!

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks useful features of our website. For the best site experience please disable your AdBlocker.

I've Disabled AdBlock
No Thanks