AdBlock Detected

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.

Predavanja i općenito o specijalističkom - redovni studenti

Josipa1980

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Ne znam kad ću i da li dobiti pristup u skriptarnicu, ali može li netko mailat recimo skriptu Osnove politologije (jedan od razlikovnih), čisto da dobijem uvid u stanje jer sam obezglavljena trenutno :(:eek:
 

Nerea

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Ne znam kad ću i da li dobiti pristup u skriptarnicu, ali može li netko mailat recimo skriptu Osnove politologije (jedan od razlikovnih), čisto da dobijem uvid u stanje jer sam obezglavljena trenutno :(:eek:
moraš imati 10 postova da bi mogla u Skriptarnicu
 

tattep

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Moje dosadašnje iskustvo za sve koji se dvoume oko upisa.diplomirala sam "davne" 2002 i na samom početku dvoumila se trebam li uopće ući u to ili ne.No ipak upisala se kao redovan student iako radim,imam obitelj i nisam iz Zagreba. Kao redovan čisto da mi ne bude žao novaca ako mi sve to propadne... uz to jedna sam od onih koja je morala položiti razlikovne ispite, sve zajedno 15 ispita.činilo se nemoguća misija. no ispit po ispit,kolokvij po kolokvij i evo me na kraju prve godine. položila 10 ispita.od razlikovnih ostalo mi još dva koje ovaj semestar upisujem ponovno zajedno sa nekoliko ne položenih ispita iz zimskog semestra.I te preostale razlikovne ispite sam možda mogla riješiti da sam krenula sa učenjem odmah nakon upisa obzirom da literatura postoji ,a ne tek u drugom mjesecu,ali dobro sad...I dalje imam pravo biti redovan student iako nisam ispunila uvjete za upis više godine. Plaćam samo ponavljanje predmeta,a iz druge godine ono što upisujem ne plaćam.
Sve u svemu ispiti nisu pretjerano teški,do literature je lako doći,kao redovan student nisam bila na puno predavanja,ali problema sa potpisima nisam imala,a i za to postoji rješenje da predaš zahtjev za testiranje semestra bez određenog potpisa.istina to platiš 150 kuna ali kako meni jedan odlazak u Zagreb bude puno veći trošak od tih 150 kuna nije mi se niti to činilo kao loša alternativa. U referadi sam uvijek dobila tražene odgovore,na svaki moj mail Sanja mi je odgovorila u pristojnom roku. Sam program specijalističkog mi se sviđa, sviđa mi se taj interdisciplinarni karakter.dobivaš znanje i iz područja informatike,i iz javne nabave,područje migracija,nacionalnih manjina... Uz sve to, a što me posebno veseli, sklopila sam jedno divno prijateljstvo,upoznala nekoliko dragih ljudi...
Na kraju prve godine mogu reći da mi je zaista drago da sam krenula u sve ovo i da idem ponovno sa ovim iskustvima upisala bih opet.
 

Josipa1980

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Tattep,super i svaka cast. Freyi hvala puno na ohrabrenju.ja sam to zavrsila izv.i nisam isla na predavanja i zamarala se potpisima i rokovima sto naravno ima svoje pluseve i minuse na kraju,al nemojte se sad krizat :) kolikó fore imaju izvanredni za polaganje godine a koliko redovni? Znaci moze se redovno uz posao.hm o toj opciji nisam ni razmisljala.

Ako netko bude znao tocnu info vezano jesu u pon samo rezultati pa upisi koji dr.dan neka javi. Mislim,ne nosim 7200 kn sam tak u novcaniku... na web stranici pise da su upisi 6. Poslala im mail sa upitom,cekam...
 

jelenko.wt

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Ako netko bude znao tocnu info vezano jesu u pon samo rezultati pa upisi koji dr.dan neka javi. Mislim,ne nosim 7200 kn sam tak u novcaniku... na web stranici pise da su upisi 6. Poslala im mail sa upitom,cekam...
pitala jutros, upisi su u pon, rezultati vec sutra. kad sam ju pitala jel ce biti redovnih uz placanje rekla je da cu sve vidjeti na webu :wtf:
 

tattep

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Vjerojatno da,jer sam ja morala imati potpise iz tih predmeta.EUP i politologija su iz zimskog semestra,a ULJP iz ljetnog. Ali vjerujem da ukoliko odeš na konzultacije da možeš dogovoriti i drugacije.
 

Josipa1980

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Ja 41. na toj listi sa 237,6 to onda znači da mogu i kao redovan i kao izvanredan ako sam dobro skužila, a to je pitanje :shock:

Hvala Martina na obavijesti.
 

misel40

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Dragi kolege izvanredni studenti, obzirom da nema komentara da ćemo ove akademske godine pohoditi nastavu umjesto 2-3 tjedna po semestru, 4 mjeseca po svakom semestru, pretpostavljam a vam to svima odgovara?

Ukoliko je namjera fakulteta bila da dobijemo kvalitetnu nastavu, pohvalno! No da li ikome palo na pamet da mi izvanredni, zaista većina radimo i imamo i obiteljske obveze te da smo stoga izabrali izvanredni studija a ne redovni, iako smo mogli i to kao što su neki inapravili.
Sad me baš zanima da li je ovo bila ideja našeg famoznog fakulteta ili inicijativa određene grupe studenata?

Pravilnik o studiranju u čl. 5 kaže da su: "Studenti dužni pohađati predavanja". zanči svi, i redovni i izvanredni.
Isto tako kaže u čl. 4 da se nastava za izvanredne studente izvodi po posebnom izvedbenom planu!

Zanimljivo je i da nam se opetneka predavanja poklapaju (prekršajno i suvremene upravne doktrine) i to naravno kad imamo mogućnost izlaska na kolokvij i kad su rezultati istoga! Isto tako od nas se očekuje da Teoriju organizacije slušamo i 06.01.2015! Da, vjerojatno greška, ali mislim da ih je općenito puno previše!
zanimljivo je i da malo pobrojite ukupne sate koliko predavanja zapravo imamo (koliko je predviđeno planom) te da pogledate pojedinačne predmete i dane po koliko sati je naznačeno da predavanje traje (ono u zagradi) a kako je za taj isiti dan naznačeno vrijeme...npr. ( 3 sata) trajanje od 17:00-19,25!

Može li me netko prosvijetliti kada bi mi koji radimo i imamo obitelji trebali odvojiti vrijeme za učenje...prema ovome možemo samo birati da li u vreći noćiti u uredu ili faksu?
Redovni ovako, ukoliko nisu jutarnji spavači, dobijaju lijepih 8 sati dnevno učenja, pa ko voli nek izvoli. Nama ostalima treba Mudrovix i čarobni napitak!

U referadi se naravno nitko ne javlja na telefon, a i da se jave, velike koristi!
 

schuman

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Naravno da možeš, imaš pravo izbora...
Samo budi pametna, ako ti je šefica/šef u redu izaberi redovno, čemu plaćati 7.200,00 kuna, uostalom sve sam ti objasnio u prethodnim postovima...
Dobro došli, nove kolege!
 

Josipa1980

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Ispričavam se tattep, ali imam pitanje vezano za ovo:
"problema sa potpisima nisam imala,a i za to postoji rješenje da predaš zahtjev za testiranje semestra bez određenog potpisa.istina to platiš 150 kuna ali kako meni jedan odlazak u Zagreb bude puno veći trošak od tih 150 kuna nije mi se niti to činilo kao loša alternativa"

znači moguća je i ta opcija sigurno?

Hvala schuman! :)
šefica mi je ok, ali ja jednostavno ne volim izostajati s posla i nisam tip koji će stalno nešto moljakati, radim u drž. upravi i mislim da trebam paziti na svoje radno mjesto, jer nikad se ne zna, na žalost, a izostanci se pamte i gledaju itekako...još putujem sisak-zagreb-sisak 2 put svaki dan, vidjet ću...
Samo moram biti sigurna da ću moći nedolazak na predavanja ako se na to odlučim moći riješiti nekako.
 

tapravnica

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Ja sam u situaciji da sam "neplanirano" upala u redovne. Naravno, to mi odgovara, no, želim se i moram zaposliti. Sada me zanima je li pametno upisati status redovnog studenta, a ne dolaziti na predavanja? Znam da su predavanja formalno obvezna, no je li toleriraju izostanke, i postoje li neki oblici "sankcija" za nedolaske? Molim nekoga da mi još malo opiše situacije s prijašnje godine. Zahvaljujem.
 

viktoria

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Ja sam u situaciji da sam "neplanirano" upala u redovne. Naravno, to mi odgovara, no, želim se i moram zaposliti. Sada me zanima je li pametno upisati status redovnog studenta, a ne dolaziti na predavanja? Znam da su predavanja formalno obvezna, no je li toleriraju izostanke, i postoje li neki oblici "sankcija" za nedolaske? Molim nekoga da mi još malo opiše situacije s prijašnje godine. Zahvaljujem.
ja sam lani upala redovno, i upisala sam redovno iako sam radila. sve sam ispite položila i nisam išla na predavanja, a potpise sam uspjela dobiti. jedini problem su seminari na koje nisam mogla dolaziti i profesori mi nisu mogli izać u susret da to nekako drugačije riješim tak da sam 2. godinu upisala izvanredno zbog tih seminara. eto, to je moje iskustvo.
 

Josipa1980

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Ma ja ću u redovne, navodno mogla bi i otići na koje predavanje ako napišem zamolbu, a neću biti opterećena sa financijama...
S kim sam god razgovarala kaže da idem kad sam već u sustavu i na takvom radnom mjestu, a ja znam da će bit ful teško, ali ...
hvala Schuman na ideji i poticaju.
Pa kud puklo, ako imam pravo idem! :):whistling:

I da! pišite svoja iskustva vi koji ste probili led,
hvala unaprijed...
:)
 
Na vrh

AdBlock Detected

We get it, advertisements are annoying!

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks useful features of our website. For the best site experience please disable your AdBlocker.

I've Disabled AdBlock
No Thanks