AdBlock Detected

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.

Predavanja i općenito o specijalističkom - redovni studenti

ana2

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Mozda mi netko moze objasniti...
Imam 55 bodova, znaci prenosim jedan ispit i on je iz zimskog semestra. Studomat mi je dozvolio upis tog predmeta i sest iz zimskog semestra druge godine, ukupno 35 bodova.
Da li ja sad placam 35x100 kn + 300 kn upisnine?
Ja sam izvanredni student
 

Balerina

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Mozda mi netko moze objasniti...
Imam 55 bodova, znaci prenosim jedan ispit i on je iz zimskog semestra. Studomat mi je dozvolio upis tog predmeta i sest iz zimskog semestra druge godine, ukupno 35 bodova.
Da li ja sad placam 35x100 kn + 300 kn upisnine?
Ja sam izvanredni student
Koliko sam ja shvatila iz onih silnih uputa, placamo sve sto prenosimo + novi bodovi.
Za izvanredne studente nije uvedena nikakva "olaksica" sto se tice placanja, nazalost.
Po mome, dobro si izracunala. :)
 

Amadea

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Moraš upisati ta tri ispita razlike i minimalno 35 ECTS-a sa prve godine (jedan semestar je 30 ECTS). Ispite razlike polažeš paralelno sa prvom godinom, ali ne možeš polagati ništa s druge godine dok ne položiš ta tri ispita.
Što se tiče težine, nisu baš lagani. Politologija je najlakša, profesor je za nas i smanjio literaturu tako da ne polažemo 9 nego 5 poglavlja. Ostala dva su teža, ali da se. Kao i svi pismeni ispiti s te katedre, imaš pola sata za napisati 10 pitanja koja obuhvaćaju svu literaturu, tako da moraš dobro naučiti. Meni je trebalo oko mjesec i pol po ispitu, ali radim i imam djecu, tako da je to relativno.
Puno ti hvala na informacijama :)
 

Silenius

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Poštovane kolege, ja sam izvanredni student ali je tema za izvanredne zaključana i ne može se ništa upisati, zato se ovdje obraćam svima koji imaju kakvu informaciju oko upisa preko studomata. Rok je do 30.09. a meni je nešto zablokiralo, u referadi mi nitko ne odgovara na mailove i ne znam više što da radim osim da riskiram otkaz na poslu i da sjednem na telefon i zovem ih i pokušam nešto riješiti. Da li je netko imao kakvim problema oko upisa i da li je ikome bila upisana * s naznakom da nije obavljen upis u cijelosti već da se mora obaviti provjera?
 

ivaanai

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Poštovane kolege, ja sam izvanredni student ali je tema za izvanredne zaključana i ne može se ništa upisati, zato se ovdje obraćam svima koji imaju kakvu informaciju oko upisa preko studomata. Rok je do 30.09. a meni je nešto zablokiralo, u referadi mi nitko ne odgovara na mailove i ne znam više što da radim osim da riskiram otkaz na poslu i da sjednem na telefon i zovem ih i pokušam nešto riješiti. Da li je netko imao kakvim problema oko upisa i da li je ikome bila upisana * s naznakom da nije obavljen upis u cijelosti već da se mora obaviti provjera?
Svima nam je tako, upis u cijelosti je obavljen tek kada odneses indeks i uplatnicu u referadu pa oni onda tamo sve upisuju i kad podignes indeks onda je sve u cijelosti napravljeno
 

Juliska

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Joooooj, kak ja ne kužim te upise.
Molim Vas za pomoć.
Redovni student, ukupno ostvarenih 50 bodova, prenosim 2 ispita iz prve godine ( jedan iz zimskog semestra, jedan iz ljetnog semestra ), prosjek mi je veći od 3.5
Dal plaćam ta dva ispita koje prenosim??

Drugo pitanje: ja sada ponovno prek studomata moram upisati ta dva nepoložena ispita.. Dal to znači da dva ispita manje iz druge godinr upisujem?

Hvala
 

pigetic

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Joooooj, kak ja ne kužim te upise.
Molim Vas za pomoć.
Redovni student, ukupno ostvarenih 50 bodova, prenosim 2 ispita iz prve godine ( jedan iz zimskog semestra, jedan iz ljetnog semestra ), prosjek mi je veći od 3.5
Dal plaćam ta dva ispita koje prenosim??

Drugo pitanje: ja sada ponovno prek studomata moram upisati ta dva nepoložena ispita.. Dal to znači da dva ispita manje iz druge godinr upisujem?

Hvala
Kaj ti piše na studomatu kad upišeš pod ''plaćanje-participacija'', da ili ne? trebao bi ti pisati iznos ako plaćaš a ako ne onda bi ti trebalo pisati ''ne''.
 

Dijana89

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Kolege.. molim vas pomoć. Naime, pokušavam se upisati preko studomata i kad kliknem upiši piše mi da nemam OIB tako da ne mogu obaviti upis.. da li netko zna što s tim?? naravno da u referadi ne mogu nikoga dobit..
 

Juliska

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Zahvaljujem Pigetic

Kolege.. molim vas pomoć. Naime, pokušavam se upisati preko studomata i kad kliknem upiši piše mi da nemam OIB tako da ne mogu obaviti upis.. da li netko zna što s tim?? naravno da u referadi ne mogu nikoga dobit..
Imaš odgovor na postavljeno pitanje par postova gore. Bez OIB-a ne možeš obaviti upis godine. Svakako se trebaš javiti u referadu da ti oni utipkaju OIB
 

Silenius

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Svima nam je tako, upis u cijelosti je obavljen tek kada odneses indeks i uplatnicu u referadu pa oni onda tamo sve upisuju i kad podignes indeks onda je sve u cijelosti napravljeno
Hvala kolegice na odgovoru, ali ja sam upisala samo 12 ECTS bodova pa ne mogu dalje, ali sutra ću nazvati referadu pa ću znati točno što je. U svakom slučaju odmah mi je lakše kad znam da i drugima tako piše. Hvala još jednom!:)
 

martina_sk

Administrator
ja sada ponovno prek studomata moram upisati ta dva nepoložena ispita.. Dal to znači da dva ispita manje iz druge godinr upisujem?
ne. pošto si ostvarila preko 50 bodova možeš upisati preko 30 bodova u semestru, tj možeš upisati sve predmete.
 

Vitaap

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
kolege imam pitanje: što je s ispitima koji su nam trebali biti priznati još s treće godine studija. Meni je na studomatu još uvijek komparativna javna uprava koju sam položila i ona mi odmah umanjuje jedan predmet za upis? Hvala
 

Silenius

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Evo novosti u vezi upisa, stajala je * jer nisam dobro obavila upis, javila sam se u referadu Sanji koja je pobrisala pogrešni upis i sada mogu to odraditi ponovno kako treba. Isto tako informacija za izvanredne studente - mi ne trebamo plaćati testiranje semestra jer mi nismo niti imali obavezu skupljanja potpisa. Sretno svima s upisima !!!
 

ivaanai

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
kolege imam pitanje: što je s ispitima koji su nam trebali biti priznati još s treće godine studija. Meni je na studomatu još uvijek komparativna javna uprava koju sam položila i ona mi odmah umanjuje jedan predmet za upis? Hvala
Pa jesi poslao/la eseje iz tog predmeta?
 

Vitaap

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Ne znam uopce o kakvim je esejima rijec? Niti da je igdje bila obavijest o tome. Molim te jel mi mozes napisat? Hvala ti. Kome da se uopce obratim?
 

Mery

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Ne znam uopce o kakvim je esejima rijec? Niti da je igdje bila obavijest o tome. Molim te jel mi mozes napisat? Hvala ti. Kome da se uopce obratim?
Za komparativnu prof Marčetić, a za menađment Đulabiću. Meni je Marčetić dala temu eseja, a Đulabiću sam morala predložiti. Uglavnom dok su mi prihvatili rad, prijavila sam ispit na redovnom roku i onda su mi upisali ocjenu koju sam dobila na 3. godini.
Sad više nisam sigurna da ćeš moći tako riješiti te ispite, jer više nema rokova, već da ih moraš ponovno upisati i onda kontaktirati profesore.
Obavijest o tome sam dobila u referadi.
 

Dijana89

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Kolege, još nešto... jel stvarno mi moramo sa uplatnicom i indeksom doći u referadu najkasnije do 30.09. da bi nas upisali? Ja sam mislila da bude obavijest nakon toga da dođemo na upis..
 

ivaanai

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Kolege, još nešto... jel stvarno mi moramo sa uplatnicom i indeksom doći u referadu najkasnije do 30.09. da bi nas upisali? Ja sam mislila da bude obavijest nakon toga da dođemo na upis..
Da, do 30.9. Se moras upisati na studomatu i otici s indeksom i uplatnicom u referadu
 

sanja

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Da, do 30.9. Se moras upisati na studomatu i otici s indeksom i uplatnicom u referadu
Hm... ja sam netu našla posve drugačije informacije. važno je da se upišemo na studomat do 30.9., a uplatnicu i indeks nosimo u referadu tek od 6.10. Tako je barem za izvanredne.

Redovni nose do 03.10.
 

martina_sk

Administrator
Hm... ja sam netu našla posve drugačije informacije. važno je da se upišemo na studomat do 30.9., a uplatnicu i indeks nosimo u referadu tek od 6.10. Tako je barem za izvanredne.

Redovni nose do 03.10.
tako je. piše na stranici faksa sve.
 
Na vrh

AdBlock Detected

We get it, advertisements are annoying!

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks useful features of our website. For the best site experience please disable your AdBlocker.

I've Disabled AdBlock
No Thanks