AdBlock Detected

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.

Prebacivanje s Pravnog fakulteta

Robi A.

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
koje predmete priznaju s prve godine pravnog fakulteta ako se prebaci na upravu,zna neko?!
Težak taj Pravni, a? :shocked:

Neman ti informacija iz prve ruke, neg znan šta mi je prijatelj govorija koji se bija prebacija na upravu.

On je preliminarno otiša ode na forum prve i druge godine i paralelno gleda u svoj indeks nazive predmeta šta su i njemu isti. Tako da je okvirno skoro zna šta će mu priznati. Za prvu ruku možeš i ti, a za zakletvu ti je najbolje do sobe devet u Gundulićevoj. Ne u referadu, nego baš u sobu devet.
Ne znan gospođi prezime, al mislin da se zove Mirjana. Ona je stvarno fenomenalna i mislin da će ti sve odma objasnit.

e, i onda napiši šta su ti priznali. Tako da se i ja mogu okolo pravit upućen. :crazy:
 

dado9

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
hvala na odgovoru,mislim da neće puno samo sociologiju i jezik..nego kakva je uprava,navodno i ona je teška?!
 

tomislav.p

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Re: Prebacivanje s drugih studija na Javnu upravu u Zagrebu

Imam slično pitanje, upisan sam u statusu vanrednog studenta na pravu u Zagrebu i htio bi se sa toga smjera prebaciti na javnu upravu pa me interesira dali je to moguće i ako netko ima takvih iskustava te dali je to moguće samo u vrijeme redovnih upisa, odnosno dali sada moram završiti ovu godinu i pričekati prebacivanje na ljeto, hvala vam na svakoj informaciji.. Pozdrav
 

Darijana

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Re: Prebacivanje s drugih studija na Javnu upravu u Zagrebu

Imam slično pitanje, upisan sam u statusu vanrednog studenta na pravu u Zagrebu i htio bi se sa toga smjera prebaciti na javnu upravu pa me interesira dali je to moguće i ako netko ima takvih iskustava te dali je to moguće samo u vrijeme redovnih upisa, odnosno dali sada moram završiti ovu godinu i pričekati prebacivanje na ljeto, hvala vam na svakoj informaciji.. Pozdrav
mozes se sigurno prebaciti jer sam se i ja prebacila prije par godina,priznat ce ti s prve godine uvod u drzavu,sociologiju,a eng ces morati poloziti samo razliku, s visih godina ne znam sto priznaju
mislim da se prebacuje za vrijeme upisa, ali na javnoj upravi upisi jos traju do 15 za izvanredne tak da vjerovatno jos mozes do utorka, najbolje odi u referadu u Gundulicevu i pitaj jos
 

Nerea

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Re: Prebacivanje s drugih studija na Javnu upravu u Zagrebu

Imam slično pitanje, upisan sam u statusu vanrednog studenta na pravu u Zagrebu i htio bi se sa toga smjera prebaciti na javnu upravu pa me interesira dali je to moguće i ako netko ima takvih iskustava te dali je to moguće samo u vrijeme redovnih upisa, odnosno dali sada moram završiti ovu godinu i pričekati prebacivanje na ljeto, hvala vam na svakoj informaciji.. Pozdrav
samo ako nisi polagao Državnu maturu morat ćeš ju ići polagati.
 

tweet

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Bok ljudi,redovno sam na pravu na prvoj godini i ugl htijela bih se "prebaciti" na javnu upravu ,tj ponovno upisati prvu godinu na javnoj upravi i sad me zanima ima li netko ovdje iskustva s tim?Kakva je procedura i jel mi kasno sad za upis u ljetnom roku i trebam li čekati jesenski?Ako ima kakva dobra duša s istim iskustvom ili nekakvim saznanjima molim neka mi pomogne haha :) Unaprijed se zahvaljujem :))
 

SCREAM

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Evo mene slično zanima kao i ostale.
prošle god sam ponovo -.- upisala 1. g. i sad ako ne položim rim padam u izvaredne=bye bye fakultet .
imam 52 ects zbog seminara
smijem se ja prebacit na javnu upravu a da ne padnem u izvanredne tamo? koja bi bila godina ako uspijem

hvala na,nadam se,pomoći :)
 

majolada

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Evo mene slično zanima kao i ostale.
prošle god sam ponovo -.- upisala 1. g. i sad ako ne položim rim padam u izvaredne=bye bye fakultet .
imam 52 ects zbog seminara
smijem se ja prebacit na javnu upravu a da ne padnem u izvanredne tamo? koja bi bila godina ako uspijem

hvala na,nadam se,pomoći :)
ako se prebacuješ onda direktno padaš u izvanredne čak i ako si redovna na pravu,bar je tako bilo kad sam se ja prebacivala prije 5 godina
 

fakin

Super Moderator
pa nije točno, ima ljudi koji su se prebacili...i u jednom i u drugom smjeru, samo se polaže razlika u oba slučaja
 

Anna5

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Kolege,zna li netko ako se sad sa prve godine upravnog studija(imat ću 60 ECTS-a ostvareno)prebacim na pravni studij,mogu li nastaviti kao redovan student? Realno,mislite li da je pravni studij puno zahtjevniji od upravnog ili su tu otprilike po težini?
 

Hnjo

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Lijep pozdrav,prva sam godina prava(prvi put upisana) te me zanima procedura prelaska na javnu upravu.Koliko bodova trebam imati a da ne plaćam punu školarinu (ako to tako ide) te priznaju li mi se koji predmeti koje sam na pravu položila?
 

toy22

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Kazu u referadi da vise nije moguce prebacivanje s prava na javnu upravu vec par godina. Vidim da po forumu ljudi pisu da su se nedavno uspjesno prebacivali. Sto je sad tocno?
 

mihaela21

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Dobar dan. Ja sam na pravu u Zg.Mene zanima moze li se prebaciti s prava na javnu upravu, i koji su uvjeti. Cula sam da se priznaje opca teorija prava i drzave,soc, nesto engleski. Uglavnom jel upucen netko. Da li bi onda bila redovan student na upravi, ili moram preko postani student ici..
[DOUBLEPOST=1487281137,1487281050][/DOUBLEPOST]Dobar dan. Ja sam na pravu u Zg.Mene zanima moze li se prebaciti s prava na javnu upravu, i koji su uvjeti. Cula sam da se priznaje opca teorija prava i drzave,soc, nesto engleski. Uglavnom jel upucen netko. Da li bi onda bila redovan student na upravi, ili moram preko postani student ici..
 

Afrodita

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Prilično sam sigurna da se to više ne može. Moglo se prebaciti do prije par godina, no sada se mora ići na državnu maturu.

Ispiti koji su isti/slični se priznaju uz dogovor sa profesorima.
 

ana.lagin

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Pozdrav! Upisala bih se na javnu upravu, po mogucnosti kao redovan student pa me zanima koje su mi sanse ako sam na maturi dobila: HRV-4; ENG-4; MAT- 3 (B razina).. I koliko vidim, polaganje izbornog predmeta ne donosi nikakav dodatni postotak?

I, naime je li istina da su se kriteriji postrozili zadnjih par godina, te da se ispiti ne polazu vise po skriptama od 30-40ak strana? Je li faks tezak ili se uz kolko tolko kontinuirano ucenje moze izvuc solidan prosjek?
Unaprijed hvala svima na odgovorima
[DOUBLEPOST=1487699240,1487699187][/DOUBLEPOST]Pozdrav! Upisala bih se na javnu upravu, po mogucnosti kao redovan student pa me zanima koje su mi sanse ako sam na maturi dobila: HRV-4; ENG-4; MAT- 3 (B razina).. I koliko vidim, polaganje izbornog predmeta ne donosi nikakav dodatni postotak?

I, naime je li istina da su se kriteriji postrozili zadnjih par godina, te da se ispiti ne polazu vise po skriptama od 30-40ak strana? Je li faks tezak ili se uz kolko tolko kontinuirano ucenje moze izvuc solidan prosjek?
Unaprijed hvala svima na odgovorima
 

fakin

Super Moderator
ništa ti ocjene na maturi ne znači, nego postoci, ali nema veze...upast ćeš vjerojatno, a faks je dosta težak i od 20 ljudi koji poznajem 19 nije u roku završilo, a pola ih studira duplo nego ima godina na faksu...prva godina je teška, druga je užasno teška, treća je nešto lakša...

rijetko koji ispit ima da ga možeš dati sa skriptom od 50 stranica. većina je 100-150 stranica skripte, a i tu postoji opasnost da padneš jer te mogu pitati nešto izvan nje kao i uvijek...ako učiš stalno prolazit ćeš, samo što s vremenom ti se ne da učiti, uvijek imaš raditi nešto zanimljivije, vjeruj mi mjesec dana prije ispitnih rokova svi misle ima vremena naučit ću ja to i naravno većina se zezne i proleti im vrijeme i ne stignu naučiti za ispite...

ako te zanima nešto vezano uz pravo ili upravu upiši slobodno, neće ti onda biti preteško, ali ako ovo upisuješ samo da nešto upišeš i ne zanima te previše onda će ti biti dosta teško...završit ćeš ga naravno, samo će ti za to trebati 5, 6 godina kao i većini ljudi koje ja poznajem s našeg faksa...
 

JUNZI366

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Lijep pozdrav

Upravo sam se upisao na redovni Pravni studij, ali htio bi se prebaciti na redovni studij Javne uprave.

Što sve moram napraviti, koja je procedura i je li to uopce moguce?

Unaprijed hvala
 
Na vrh

AdBlock Detected

We get it, advertisements are annoying!

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks useful features of our website. For the best site experience please disable your AdBlocker.

I've Disabled AdBlock
No Thanks