AdBlock Detected

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.

Pravni aspekti upravljanja informacijama

Gita22

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Ako ima netko kome je dodijeljen ovaj izborni predmet ako ima prikupljeno nešto od literature, molim da mi pomogne.
 

Eriatarka3103

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Dojam o kolegiju i ispitu:
Ovo je ok predmet za izborni, iako je literatura za njega raštrkana na sve strane - ali za nekoga tko radi u javnom ili državnom sektoru, može se naučiti ponešto o informacijama i ponoviti staro uredsko poslovanje. Uči se par dana, ja sam učila 3 dana po nekoliko sati iz Zppi, Musa članak, Ofak članak i prošla sve prezentacije s predavanja, učeći složila opširnu skripticu od 15ak stranica da bi danas na roku Musa pitala Zakon o tajnosti podataka :-D. Naravno nisam ga niti pročitala, a u prezentacijama je taj dio kod profesora Rajka u nekim natuknicama koje nisu razumljive ukoliko niste slušali i bilježili predavanje.
Bez obzira na to dobila sam 4 kod Muse jer sam sve ostalo znala. Pitanja s današnjeg ispita što se sjećam - što je javna informacija, javno tijelo, žalba, osobni podatak, uredsko poslovanje, uvid u spis po ZUPu i ZPPI i dalje nemam pojma jer sam se prva isključila. U svakom slučaju nije teško gradivo i stvarno ispit nije problem.
 

ibeli

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Dojam o kolegiju i ispitu:
Ovo je ok predmet za izborni, iako je literatura za njega raštrkana na sve strane - ali za nekoga tko radi u javnom ili državnom sektoru, može se naučiti ponešto o informacijama i ponoviti staro uredsko poslovanje. Uči se par dana, ja sam učila 3 dana po nekoliko sati iz Zppi, Musa članak, Ofak članak i prošla sve prezentacije s predavanja, učeći složila opširnu skripticu od 15ak stranica da bi danas na roku Musa pitala Zakon o tajnosti podataka :-D. Naravno nisam ga niti pročitala, a u prezentacijama je taj dio kod profesora Rajka u nekim natuknicama koje nisu razumljive ukoliko niste slušali i bilježili predavanje.
Bez obzira na to dobila sam 4 kod Muse jer sam sve ostalo znala. Pitanja s današnjeg ispita što se sjećam - što je javna informacija, javno tijelo, žalba, osobni podatak, uredsko poslovanje, uvid u spis po ZUPu i ZPPI i dalje nemam pojma jer sam se prva isključila. U svakom slučaju nije teško gradivo i stvarno ispit nije problem.
pozdrav ,el imaš tu skripticu da mi pošalješ
 

ibeli

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
usmeni kod Muse - e savjetovanje, arhuška konvencija, uredsko poslovanje i razlika otvorenosti i transparentnosti. naučila skriptu i pročitala zakon o tajnosti podataka iz njega je kolegicu koja je bila sa mnom pitala što su klasificirani podaci, još ju je pitala što je arhiv, što se u njemu čuva( arhivska građa) i što je pravo na pristup informacijama.
 

kkozic

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Musa
Pravo na pristup informacijama (sve o tome, tijela, zahtjev, rok, ustupanje zahtjeva), savjetovanje s javnošću, pravna zaštita (žalba i upravni spor - kome se podnosi, rok), Aarhuška konvencija
 
Na vrh

AdBlock Detected

We get it, advertisements are annoying!

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks useful features of our website. For the best site experience please disable your AdBlocker.

I've Disabled AdBlock
No Thanks