AdBlock Detected

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.

Povijest hrvatske uprave

majolada

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
danas na ispitu,pitanja reforme Marije Terezije,reforme Ivana Mažuranića(ono iz članka od Čepule) i sudska vlast od 1919 do 1939
 

tommas

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Pozdrav, može li se literatura za ovaj ispit nabaviti u kopiraoni u Masarikovoj?
Ili ako neko ima na računalu da mi pošalje na mail.
Zahvaljujem!
 

sassy

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
bila sam na ispitu jucer. meni osobno profesor kosnica uopce nije " sjeo" jos od predavanja. prosla sam. pitanja su bila: kraljevsko vijece marije terezije, upravno sudstvo u jugoslaviji, reforme ivana mazuranica, uprava u vrijeme kraljevine shs, upravno sudstvo DO 1919 godine i upravno sudstvo u kraljevini shs... ucila sam par dana po obveznoj literaturi. nije tak strasno samo treba obratit paznju na pitanja s foruma jer se kolko sam primjetila stalno vrte. jedino me iznenadilo to pitanje sudstva DO 1919... sretno svima! kaj se tice literature imate ju na pravnom faksu.
 

anela

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
bila sam na ispitu jucer. meni osobno profesor kosnica uopce nije " sjeo" jos od predavanja. prosla sam. pitanja su bila: kraljevsko vijece marije terezije, upravno sudstvo u jugoslaviji, reforme ivana mazuranica, uprava u vrijeme kraljevine shs, upravno sudstvo DO 1919 godine i upravno sudstvo u kraljevini shs... ucila sam par dana po obveznoj literaturi. nije tak strasno samo treba obratit paznju na pitanja s foruma jer se kolko sam primjetila stalno vrte. jedino me iznenadilo to pitanje sudstva DO 1919... sretno svima! kaj se tice literature imate ju na pravnom faksu.
Također ista pitanja, reforme marije terezije, mažuranića, upravni sud u SFRJ.
 

hypnogirl

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Također ista pitanja, reforme marije terezije, mažuranića, upravni sud u SFRJ.
Jel treba uciti bas svako tijelo jer ih ima mali milijun...i naravno od kakvih clanova su se sastojali kojih isto ima :///
 

bojana_kc

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Gdje nabavit literaturu? Jel se moze u knjizari pravnog fakulteta kopirati? Ili se moze po skripti?

Kako to da nema nikakva skripta u skriptarnici za ovaj predmet?
 

hypnogirl

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Hey...jako malo ljudi uzima ovaj predmet kao sto i vidis po postovima...ja imam na papirima sastavljenu sve knjige ali jos nemam napisano na kompu..mislila sam objaviti skriptu...pa nznm za kad ti treba? Inace,profesor je super lezeran i ne zahtjeva puno....ja sam dobila 4..odgovorila sam na jedno pitanje i jedno podpitanje a na drugo sam polovicno :) Imas literaturu na pravnom za kopirati...cca 130strana je ali ima puuuno manje kad izvuces najbitnije..ugl.jedan od najlaksih ispita:)
 

bojana_kc

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Hvala na odgovoru. Trebalo bi mi što prije jer je rok za 2 tjedna. A gdje na pravnom bi mogla kopirati literaturu? U knjižari pravnog fakulteta? Jer u fotokopiraoni nema,gdje inače nabavljam svu literaturu. Da rijetko tko uzme predmet pa ima malo postova. Valjda cu stic naučit za 2 tjedna.
 

hypnogirl

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Hvala na odgovoru. Trebalo bi mi što prije jer je rok za 2 tjedna. A gdje na pravnom bi mogla kopirati literaturu? U knjižari pravnog fakulteta? Jer u fotokopiraoni nema,gdje inače nabavljam svu literaturu. Da rijetko tko uzme predmet pa ima malo postova. Valjda cu stic naučit za 2 tjedna.

U knjižnici na Pravnom..odi što prije da ti stigne u istom danu iskopirati jer inače ti kaže da će za par dana bit gotovo pošto je ima malo više:p
 

bojana_kc

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Danas sam prošla ispit kod prof. Kosnice. 5-ica je u indeksu. Prof je super, pita pitanje iz svakog djela gradiva. Pitao je reforme Marije Terezije, upravno sudstvo za vrijeme kraljevine SHS, i izgradnja javnih službi i reforme Ivana Mažuranića, eto sretno svima dalje.
 

gia jordan

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Pitanje, položila sam predmet na Pravu- povijest hrvatskog prava i države ( Nacija) i da li mi mogu priznati tu ocjenu za ovaj predmet?

Jer gledam po pitanjima, sve sam to položila na Naciji, sva pitanja su skoro ista..
 

ivana1972

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Moji dojmovi s ispita. Prof. Kosnica ugodan ispitivač. Postavio je 3 pitanja. Učila sam iz knjige, s tim da sam se za to malo više nahodala od jedne knjižnice do druge. Ne treba dugo za učiti. Pitao me reforme Mažuranića (članak Čepulo), uprava u Kraljevini SHS i upravno sudstvo od 1919.-1939. (država SHS). Nije imao podpitanja, treba se samo zalaufati i ne prekida. 5 u indeksu. Bojala sam se izbornih predmeta, jer nikad se ne zna na što se naiđe, ali mislim da ja nisam fulala kaj sam izabrala ovaj predmet i javne odnose u upravi. Ovaj možete položiti pročitavši knjigu i napisati esej! Sretno svima!
 

gia jordan

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Ovaj ispit možemo položiti ako napisemo esej? Odkud ti to? Kako znas ?
[DOUBLEPOST=1479148711,1479148664][/DOUBLEPOST]Ovaj ispit možemo položiti ako napisemo esej? Odkud ti to? Kako znas ?
 

ivana1972

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Gia jordan, esejski se odnosi na javne odnose u upravi. Vidi zadnje moje rečenice, ispričavam se ako sam nespretno napisala! Poz
 

gia jordan

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Danas odg kod prof Kosnice, profesor je ok, pita tri pitanja, trazi da pricas i samo pricas.. Najbolje si skratiti knjigu jer ima puno stvari koje ne trebaju. Realno tri dana ucenja, a mozda i manje.
[DOUBLEPOST=1496939917,1496939808][/DOUBLEPOST]Danas odg kod prof Kosnice, profesor je ok, pita tri pitanja, trazi da pricas i samo pricas.. Najbolje si skratiti knjigu jer ima puno stvari koje ne trebaju. Realno tri dana ucenja, a mozda i manje.
 

katyy

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Bok, jel ima netko literaturu za ovaj predmet ili možda zna da li ima u našoj fotokopiraoni?
 

Darijana

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Evo ukratko osvrt na ispit: prof Kosnica odličan ne trazi puno ,darezljiv na ocjenama, ugodan ispitivac ma za 10☺
Moja pitanja su bila hr ug nagodba, uprava od 1945 i upravno sudovanje od 1919. Preporucam svima koji žele izborni koji ce brzo i lako riješiti.
 

marija93

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Pozdrav....imam 2 pitanja:
1. da li netko ima skriptu ili možda skeniranu literaturu da mi pošalje?
2. da li je netko položio predmet Hrvatska pravna povijest u europskom kontekstu na Pravu i da li mu se ta ocjena može priznati iz ovog predmeta na javnoj upravi?

hvala :)
 
Na vrh

AdBlock Detected

We get it, advertisements are annoying!

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks useful features of our website. For the best site experience please disable your AdBlocker.

I've Disabled AdBlock
No Thanks