AdBlock Detected

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.

Porez na dobit

biny

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
bok..zanima me jel puno literature za položit ovaj ispit? jel ga teško položit, kakvi su prof?
Nema puno literature , ali je dosta zeznuta i relativno teško razumljiva (u skriptarnici ti je dobra skripta od nekih 30ak stranica i dovoljna je za prolaz + zakon naravno)...a profa je ok i ugodan ispitivač.
 

flor

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Na ovom roku nas je bilo samo 3, a prošlo je 2! Čak se moglo dobiti i veću ocjenu, ali samo ako si shvatio gradivo, jer traži da logički neke stvari povezujes! Postavi 4 pitanja i daje dosta vremena da napišeš koncept =)
 

masa

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
i dal ima predrok i jel pismeni il usmeni i jel ima zadataka?
kako izgleda ispit?također pismeni,usmeni?
hvala
 

meriane

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
i dal ima predrok i jel pismeni il usmeni i jel ima zadataka?
kako izgleda ispit?također pismeni,usmeni?
hvala
hej draga ispit je usmeni tj predrok-07.06 ,s time da je na usmenom 4 prva pitanja su za dva a ostalo za vise...
ali moras biti prisutna na vjezbama i predavanjima da bi izasla na predrok,mozes fulati 3 puta i svaki put se potpisujemo...
ako sam nesto izostavila ili mozda krivo napisala molila bi kolege da me isprave
 

ivanna_19

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Zamoliti ću nekoga da mi kaže od koje do koje stranice u knjizi HRVATSKI FISKALNI SUSTAV 2010. se nalazi poglavlje POREZ NA DOBIT.!

Hvala!
 

Marinica

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
može li mi netko reći koliko je otprilike potrebno da bi se spremio ovaj ispit? iz čega je najbolje učiti? hvala unaprijed!
 

**Anđa*

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
može li mi netko reći koliko je otprilike potrebno da bi se spremio ovaj ispit? iz čega je najbolje učiti? hvala unaprijed!
Iz ovog predmeta samo trebaš naučiti zakon o porezu na dobit koji ti ima nekih 20ak stranica.. S tim da OBAVEZNO moraš znati poreznog obveznika i poreznu osnovicu. To ama baš uvijek pita. Dakle, ne treba ti puno za naučiti taj zakon, rekla bih par dana najviše.

Prof je baš draga, ponudi ti prvo keksiće ili bombone da se opustiš.. :D i onda ti postavi 5 pitanja, možeš ih i zapisati pa sama pisati natuknice da ti bude lakše odgovarati.. i to je to.! ( od ta 2 pitanja velim uvijek su ti por. obveznik i por. osnovica). Sretno!
 

obodova

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
zna li netko možemo li izaći na predrok ako smo prošle god odslušali a nismo izašli? ako se dobro sjećam imala sam dovoljno predavanja ali nisam izašla :crazy:
 

axis1

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
koliko puta smijemo izostati sa predavanja i vježbi? samo 3 puta sveukupno? ili??? jel zna netko kako to profesorica računa?
 

flor

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
zna li netko možemo li izaći na predrok ako smo prošle god odslušali a nismo izašli? ako se dobro sjećam imala sam dovoljno predavanja ali nisam izašla :crazy:
Ne, rekla je da ne moze voditi evidenciju od prosle godine za ovu..tko god hoce izaci na predrok ponovno mora slusat...i da rekla je da 3-4 izostanka tolerira
 

Marinica

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
evo kolegice mi je upravo javila ovo:
Bilo je super, pita prvih 7 plus kamate, rezerviranja,vrijednosna usklađenja i rezerviranje, amortizacija. Ja sam dobila 5
 

Endless

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
evo kolegice mi je upravo javila ovo:
Bilo je super, pita prvih 7 plus kamate, rezerviranja,vrijednosna usklađenja i rezerviranje, amortizacija. Ja sam dobila 5
Da. Nadam se da je prvih 7 za 2, a ostatak, kamate, rezerviranja itd. za vecu ocjenu...

EDIT: Jos kad bi znali koja tocno pitanja i podpitanja postavlja za prvih 7 :D
 

beba2510

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Da. Nadam se da je prvih 7 za 2, a ostatak, kamate, rezerviranja itd. za vecu ocjenu...

EDIT: Jos kad bi znali koja tocno pitanja i podpitanja postavlja za prvih 7 :D
ugl. bila sam na preroku. jedan od najjednostavnijih i najopuštenijih ispita.. pogotovo zbog toga što čujemo pitanja i imamo puno vremena za pripreme( što je za studente koji volie više pismeni odlično) dosta potpomaže, i čak su bila jako dobre ocjene . pitanja su npr.: nerezident( tko je, posl. jedinica nerezidenta- cijeli čl. zakona) , tko je por. obveznik por. na dobit,a tko nije ;povećanje por. osnovice, smanjenje por osn., rezerviranja, amortizacija,metode izbjegavanja por obveze. i to je bilo to.. postavi 4 pitanja, pa na koliko odgovoriš- tolika je i ocjena..nebi bilo loše da se sve prođe, da naučite samo prvih 7 čl. jer stvarno ostalo nije toliko dosadno i nema puno gradiva..ja sam ispit naučila za nekoliko dana, pa sretno svima.. ovaj ispit je meni dosad najlakši.
 

Marinica

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Na predroku je stvarno bilo super. Većina nas je prošla to dosta dobre ocjene smo dobili. Profesorica je super. Pomaže. Susretljiva
Pitanja:
Porezni obveznik, rezdent, nerezident, neobveznci
Porezna osnovica, definicija, smanjena, povećanja, defincija prihoda i rashoda
Metode zakonitog izbjegavanja porezne osnovice
Transferne cijene - metode
Kamate na zajmove doničara i članova društva
DRžavne potpore
Amortizacija
Rezerviranja
Porez po odbtku

Ptanja za veću ocjenu: Direktive

Sretno svima!
Skripta je sasvim dovoljna! Plus zakon
 
Na vrh

AdBlock Detected

We get it, advertisements are annoying!

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks useful features of our website. For the best site experience please disable your AdBlocker.

I've Disabled AdBlock
No Thanks