AdBlock Detected

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.

Porez na dobit

johnny depp

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Pitanja sa današnjeg ispita:

1.posl.jedinica nerezidenta?( sve o njoj, sto spada , izuzeci kod zastupnika)
2.rezerviranja? sve
3.transferne cijene(problem, rj., nabroji metode nepristrane transakcije)
4.direktiva o spajanjima(problematika, za koje transakcije je dopustena)

Arbutina je bio fer, i ok... znas, neznas, postavlja potpitanja ak se nemres sjetit.. i to je to... prosla saaaaam:laughing::laughing::laughing::laughing::laughing:
 

biny

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Hoće li na predroku biti i zadaci i teorija i dal ćemo morati još i na usmeni ako položimo? A u slučaju da ne položimo na predroku, onda odgovaramo samo teoriju ili? Molim nekoga da mi odgovori.
 

laptopp

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Hoće li na predroku biti i zadaci i teorija i dal ćemo morati još i na usmeni ako položimo? A u slučaju da ne položimo na predroku, onda odgovaramo samo teoriju ili? Molim nekoga da mi odgovori.
predrok nam je usmeni samo teorija...dvije knjige+zakon i pravilnik...nema zadataka
 

laptopp

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
ok, hvala! Znači ako prođemo,tek na pravom ispitnom roku nam upisuju ocjenu?
Tako je! prijaviš ispit kad ti piše u vodiču i kad izvjese na oglasnoj ploči datum i vrijeme dođeš kod nje u kabinet po svoju ocjenu!
 

laptopp

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Puno hvala na odgovoru.

Koliko dana je dovoljno učiti za ovaj predmet?
profesorica je nama na predroku postavila mislim 4 pitanja s početka zakona, tipa porezni obveznik,rezident,porezna stopa,porez po odbitku...(kolege nek me nadopune...), a četvrto pitanje je npr. transferne cijene,direktiva o matičnom ili zavisnom društvu...

profesorica je ok...i za dva traži osnove (što sam ti napisala gore-kao prva tri pitanja su ti osnove)...

mislim da će biti stroža na ispitu,jer nama je ovo bio ovo predrok... ja sam dobila 3 i učila po zakonu
 

biny

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Zamolila bih one koji su već bili na ispitu i predroku kod profesorice Bogovac, da napiše jel pitala pitanja poput kamate na zajmove dioničara, vrijednosno usklađenje, promjena metode utvrđivanja porezne osnovice...ili stvarno ispituje samo ono najosnovnije?
 

aRpoteNa

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Zamolila bih one koji su već bili na ispitu i predroku kod profesorice Bogovac, da napiše jel pitala pitanja poput kamate na zajmove dioničara, vrijednosno usklađenje, promjena metode utvrđivanja porezne osnovice...ili stvarno ispituje samo ono najosnovnije?
mene je na predroku pitala -kamate na zajmo dionicara- sve o tome.
 

biny

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Moram reći da ovaj ispit nije ni kod profesorice baš lagan. Prvo izdiktira pitanja, pa si napravimo natuknice i onda nas usmeno ispituje svako pitanje i postavlja potpitanja...Uglavnom tko zna sve o poreznom obvezniku i poreznoj osnovici ima već dvojku...Pitanja s današnjeg roka - porezna osnovica ( smanjenja, povećanja), porezni obveznik nerezident i zašto ga je potrebno odrediti, metode izbjegavanja porezne obveze, navedi državne potpore ( gdje su navedene i kako se evidentiraju).
 
Na vrh

AdBlock Detected

We get it, advertisements are annoying!

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks useful features of our website. For the best site experience please disable your AdBlocker.

I've Disabled AdBlock
No Thanks