AdBlock Detected

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.

Porez na dobit

patricija

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
porezna osnovica kod statusnih promjena? Gdje mogu nac odg na to pitanje? I ako mi netko moze napisat def por.osnovice IZ KNJIGE! Hvala!
Definicija por.osnovice (piše samo općenito)
Porezna osnovica - kod oporezivanja poreza na dobit primjenjuje se načelo oporezivanja neto dobiti. Radi utvrđivanja poreza na dobit neophodno je utvrditi iznos dobiti kao razlike između dviju bruto vrijednosti: prvo, s jedne strane zbroja prihoda a s druge strane zbroja rashoda. Utvrđena dobit kao neto vrijednost prema ZPDob nije ujedno i porezna osnovica. Da bi se od dobit kao razlike zbroja P i zbroja R došlo do porezne osnovice, potrebno je tu dobit uvećati i umanjiti prema odredbama ZPDob (čl.3.). Eto :)

Ovo za osnovicu kod statusnih promjena, iskreno, nisam učila. Tako da ne znam taj odg. Ako ga slučajno pronađem, javim.

Btw, pitanja od 18.9.2012.

Povecanje porezne osnovice u RH, porez po odbitku, sto ne spada pod poslovnu jedinicu inozemnog poduzetnika, rezerviranja, kamate, smanjenje porezne osnovice, amortizacija, transferne cijene, potkapitaliziranje, prihodi i rashodi, porezna osnovica, vrijednosna uskladenja, porezni obveznik, metode kod nepristrane transakcije, direktive.
I da...profesorica ispituje dosta detaljno i traži logičko zaključivanje.

Sretno svima koji će na dekanski!
 

ideš

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
dali je laksi predrok iz ovog predmeta ili ispit? i dal na jednom i drugom ima vjezbi?
 

Dina77

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Moze mi netko rec koje su sve knjige potrebne za ovaj ispit? I koje točno strane u knjizi?
 

lady

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Moze mi netko rec koje su sve knjige potrebne za ovaj ispit? I koje točno strane u knjizi?
koliko me sjećanje sluzi: zakon, pravilnik, knjiga Fpfz i Hrv. fiskalni sustav (za tu nisam ziher da li se tak zove) dijelovi Porez na dobit
 

vivi

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Iskustva s roka 3.9. 2018. kod prof. Bogovac

Pitanja:
1. Tko je nerezident?
2. Što se ne smatra samostalnom poslovnom jedinicom inozemnog poduzetnika? + Što znači posljednja točka stavka (6) članka 4. Zakona?
3. Razdoblje utvrđivanja porezne obveze i pod kojim uvjetima se poreznom obvezniku može promijeniti duljina poreznog razdoblja?
4. Osnovno o porezu po odbitku + stope poreza po odbitku.

Zadatak je sličan zadacima s vježbi no nema strpljenja dugo čekati rješavanje zadatka (meni je trebalo cca 15 min jer sam htjela sve polako i točno napisati, naravno, ali nestrpljiva je jako). Kod zadataka me tražila da joj objasnim što je stvarna porezna stopa i da joj objasnim što ona znači za poduzeće jer je ispala toliko koliko je ispala.

Ukratko o profesorici:
Traži razumijevanje !!!
Ukoliko vidi da ste naštrebali (kao ja) dat će vam 2, ali preko svoje volje jer joj je razumijevanje JAKO bitno.
 
Na vrh

AdBlock Detected

We get it, advertisements are annoying!

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks useful features of our website. For the best site experience please disable your AdBlocker.

I've Disabled AdBlock
No Thanks