AdBlock Detected

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.

Osnove informatike

kabar

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
ferova skripta ti je sasvim dovoljna.. što se zakona tiče,trebaš znat samo Zakon o zaštiti osobnih podataka.. al to ti sve obuhvaća skripta..
 

misty

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
što se zakona tiče da li treba znati i stanje u drugim državama?
I na koje naše zakone da se koncentriram, u knjizi mi je to preopširno,ako naučim zakone kako su u Fer-ovoj skripti opisani da li je to dovoljno?
da, ne trebaš znati te strane zakone. nikad to ne pita. dovoljan je zakon o zaštiti osobnih podataka i ništa vše...:wink5:
 

doris

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
jesu li Privatnost u virtualnom svijetu i Kompjuterski kriminalitet jedina potrebna literatura ili ima nešto novo za naučiti?
 

antonia

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Novosti s ispita 15.01.2009 NIŠTA NOVO ŠTO SE VEĆ NEZNA.Profesori su stvarno bili super,ali nešto se mora i znati.Evo nekih pitanja s pismenog.
-steganografija,
kriptografija
kriptologija,
softversko pirarstvo,
privatnost.
Kibernetički prostor.
Usmeni je pitao samo aspekte privatnosti ,koje poslove obavlja agencija za zaštitu os.podataka.
 

ganesha

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
zar je odmah i usmeni isti dan, tj. naravno ako si prošao/la
da usmeni je odmah isti dan.. kreću s odgovaranjem oni s najmanje bodova, pa zadnji onaj sretnik/sretnica ili više njih s najviše bodova..
 

antonia

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Pa, kako je bilo na ispitu sad 15. Koja su bila pitanja? Koliko ima pitanja na usmenom?
Na usmenom imaš maksimalno tri pitanja i to paita samo zakone.
Privatnost i zakon o zaštiti os.podataka.
Bilo je lagano_Od nas 10 sedam je prošlo.
 

mato.zg

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
ispit ti je na zaokruživanje...imaš 20 pitanja(nema negativnih bodova) i mogu biti svi ponuđeni odgovori točni a može biti i samo jedan...odgovori znaju biti vrlo slični tako da se mora dobro pročitat!
 

kobe

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
20 mogućih bodova-11 za prolaz..usmeni je isti dan kad i pismeni
ispit se piše na pravu gotovo uvijek,samo se zadnji put pisalo na našem faxu dok ih je bilo desetak na ispitu..
 

doris

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
evo nekih pitanja sa pismenog-
što je spam,
internet,
denial of service,
softversko piratstvo,
razlika između dig. certifikata i potpisa,
biometrijske metode,
steganografija,
kibernetički prostor,...
 

mato.zg

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
ej ljudi vidim da doris nije imala sva ista pitanja danas ko ja...evo mojih pitanja!
1.informaciska revolucija započela je otkričem...(tiskarskog stroja),2.inteligentni agenti,3.dos, 4.kriptografija, 5.nešto kao koji su zakoni bitni za elektroničko poslovanje(ne znam kako je točno postavljeno,ali tak nekak), 6.koja je razlika između digital.potpisa i certifikata ,7.vatreni zid ,8.steganografija ,9.softwaresko piratstvo ,10.privatnost je.. ,11.ustav RH osigurava koja prava ,12.podatkovni rajveri ,13.tko je odgovoran za iznošenje osobnih podataka (a ponuđeni odgovori su:agencija za zaštitu o.p.,voditelj,korisnik i izvršni voditelj ili koji već) ,14.kada nekome izbrišemo podatke i iskoristimo ih sebi u korist kakvo smo kaz.dijelo učinili(mislim da je odg.računalna prijevara) 15.kada je moguće iznošenje osobnih podataka van RH (odg je:samo ako država ili međunarodna organizacija u kojoj se podaci iznose ima odgovarajuće uređenu zaštitu osob.podataka i 16.backdoor...
eto ovoga se sijećam,a ovih 4 ne znam (zaboravih)...:happy:
nadam se da će pomoći svima koji idu na sljed rok...rezultati današnjeg pismenog su tek sutra u 9h i odma je usmeni (a i rekli su da će biti danas objavljeni rezultati na netu...)
 

MARYYNNA

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
a nama ništa nije spominjao niti kolokvije ni ispite..ajme šta mi izvanredni iz ničega nemamo kolokvije??
samo iz države i prava..koji su teški..i sociologije..to je glupo...:angry:
a mislim da ti je info jedan od lakših ispita reko je prof da ima svega 100 str za naučiti tak da nam valjda nije dao kolokvije ...:dry:
 

Marianne

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
može mi netko reći koja je literatura za informatiku??
please
Literatura:

D. DRAGIČEVIĆ: Kompjutorski kriminalitet i informacijski sustavi, Informator, Zagreb, 2004.

D. DRAGIČEVIĆ: Privatnost u virtualnom svijetu, Zbornik Pravnog fakulteta u Zagrebu, Br. 3-4, Zagreb, 2001.

Zakon o zaštiti osobnih podataka, NN 103/03, 118/06, 41/08
 

IVANA1102

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
može li mi netko reći jer iz informatike moramo znati samo ona pitanja što nam je prof.dao...ili ipak i nešto dr.iz knjige?? unaprijed hvala...
pitate samo ona pitanja koja je dao i onih 18 ili 20 (koliko ih vec ima) iz zakona o zastiti osobnih podataka...pismeni je tezi od usmenog jel je princip kao i na uvodu na pismenom...usmeni je cista formalnost i pita SAMO PO PITANJIMA KOJE JE DAO!!!sretno
 

UrbanNinja

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
alo ekipa pozdrav!
sad gledam malo ovu fer verziju skripte i vidim da su to u biti odgovorena pitanja koja se mogu skinut s katedre...e sad me zanima...jel to dovoljno i za PISMENI i za USMENI ili treba ucit po onoj detaljnijoj skripti( opsirnija od ove ferove) ili knjizi ? Kazu neki na forumu da je fer-ova dovoljna SAMO ZA USMENI ..ak ima koja dobra dusa, koja je prosla ovaj ispit, sa zeljom da podijeli provjerenu informaciju puno zahvaljujem :happy:
 
Na vrh

AdBlock Detected

We get it, advertisements are annoying!

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks useful features of our website. For the best site experience please disable your AdBlocker.

I've Disabled AdBlock
No Thanks