AdBlock Detected

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.

Osnove informatike

alan ford

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
učite po skripti koja se može skinuti sa pravokutnika, a ne samo pitanja koja je dao profesor. Na zadnjem pismenom bilo je bar 3 pitanja izvan onih koje je on dao, a i na usmenom je pitao sve.
nastojte zapamtiti zakone jer su pitanja tipa
kojim se zakonom uređuje digitalni certifikat, spamming, i sl.
:loco: :rolleyes: :confused:
 

blossom

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Saznah da treba učit i fusnote, pa samo želim još jednom nadobudno (i u želji da to nije istina) provjerit informaciju!!??
 

ups

Skype
ako naučim ova sa pravokutnika , dali je to za 2??
u svakom slučaju posudi i pročitaj knjigu, a ta pitanjca sa pravokutnika koristi više kao nekakvu ispomoć. To su, koliko znam, pitanja za pravnike. Naš ispit je nešto drugačiji. Ispravite me ako griješim.
 

alan ford

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
sad sam :( ..a mislila sam da ću si pomoć..
Na zadnjem se roku moglo prepisivati. Ja sam učila samo po skripti sa pravokutinika, čak sam neka pitanja preskočila (duga priča) i dobila 4. Na pismenom sam imala 14 bodova. :raspa: :raspa: :raspa:
 

Voltaren

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
zato šta u skriptama obično nema fus nota koje su u ovom slučaju bitne

skripta + knjiga = gg uz rad naravno :)
 

alan ford

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
zato šta u skriptama obično nema fus nota koje su u ovom slučaju bitne

skripta + knjiga = gg uz rad naravno :)
Nije istina. Skripta koja je na pravokutniku zapravo je malo prošireni popis pitanja koja daje profesor. Učiti iz knjige je teško upravo zbog fus nota.
Ali treba naučiti cijelu skriptu a ne samo pitanja koja kruže forumom jer je na zadnjem roku bilo par pitanja izvan popisa a koja se nalaze u skripti.
:rolleyes:
 

girlnextdoor

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
hvala..učim..a izum koji je označio početak inf.revolucije? izum kompjutera i komp.tehnologije, mreža, ..itd..:D
 

girlnextdoor

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
jel znate gdje se odgovara usmeni?
na TMT ili U Gunduličevoj?

pitanja..

CAR-net

internet, razvio se za vojne i znanstv.potrebe

protokoli
 

Sonia

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
mislim da su svi odgovarali, ja sam imala 11 bodova

pita te baš neki dio, recimo funkcije e-poslovanja ili načelo efikasnosti ili što je steganografija, kriptoanaliza...

inače ako te pita pitanje i ako odmah kreneš odgovarati, prekine te nakon prve riječi jer vidi da znaš i pita dalje...čim počinješ zapinjati ne valja.ali isto tako pokušava izvući iz tebe odgovor... dopunjuje te i navodi na to..meni je za neko pitanje rekao prva tri slova riječi a ja sam i dalje zbunjeno gledala u njega jer nisam imala pojma :D
 

chuchi

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
prošla ! pitao me jedno pitanje, jer sam se slomila od smijeha kada sam ušla unutra..(valjda posljedica neke teže droge:p)

hehe pitao me jedno pitanje, o aspektima privatnosti... i onda smo naglabali o tome kako je meni bilo na tulumu... kolegica koja je bila samnom unutra ostala je u čudu... na pismenom sam imala 11 b, onako turistički sam došla, a pokupila visoku ocjenu...

sretno svima ostalima
 

niriana

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
niriana
jel dovoljno i za usmeni učiti iz skripte
kaj te pitao?
pa gledaj, okvirno gledano je, jer su u skripti ona pitanja koja nam je profesor dao, ali štos je u tome da na ispitivanju ako skuži da si učio iz skripte namjerno te pita neka pitanja iz knjige i onda paf...

ja sam prošla ispit ali savjetovala bih ti da učiš iz knjige, a skriptom samo ponavljaš...

ili ako učiš iz skripte da bar par puta pročitaš knjigu...:D
 

chuchi

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
AFROBEAT--
moj ti je savjet ne učiti iz skripte, jer meni je Lisičar (asistent) na usmenom rekao da su oni svi vidjeli te skrpite (što je normalno) i da u tim skriptama fali više od 40 % bitnog sadržaja, i da oni znaju (naravno) koji je to sadržaj... rekao je, da ako hoće može srušiti 90% ljudi jer zna kaj ne znaju.,..

a druga i bitna stvar!!

OBAVEZNO PROČITATI I NAUČITI ČLANAK ''PRIVATNOST U VIRTUALNOM SVIJETU!!!''
 

blossom

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
prošli pismeni je bio beba - pitanja su bila u stilu - Internet je..., spoofing nije...
ovaj pismeni je bio fakat težak - bila su pitanja kao "ako netko neovlašteno pristupi ovom i onom i napravi to i to, koje je kazneno djelo napravio", pa "Windowsi spadaju pod: individualni/standardni softver, izvornu/izvršnu verziju" (to je pod softverskim piratstvom!!) itd.

al svejedno se moram pohvalit - PROOOŠLAAA!!!! :luxhello: Dobih trojčicu, jer sam se malo zahebala - prvo sam se smotala ko malo dijete (kojim zakonom se reguliraju kaznena djela u RH? - ja se pametno nemrem sjetit Kaznenog zakona, neg bubnem Zakon o kaznenim djelima... :redface: ha ha ha), a kasnije je krenulo. Imala sam 15 bodova.

jedan manje, još 4... :D
 

blossom

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
da, svi su išli na usmeni - ono "iskustvo" s Kaznenim zakonom je s usmenog... upsi.... :redface: pitao me aspekte privatnosti, to s KZ-om (više pitanja unutar toga, obzirom da sam se spetljala), kriptografiju, vrste kriptografije i društveni inženjering
 

Lil_Bee

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
danas sam bila na ispitu iz info, bio je dosta lagan ispit, 26 nas je proslo pimeni i 26 je palo. na usmenom je samo dvoje ljudi palo. pitanja s usmenog: struktura IS, nacelo efikasnosti, inteligentni agenti, komunikacijski protokoli, razvoj interneta, elektronicko oslovanje,vlst i trgovina, elektronicko trgovanje s obzirom na subjekte, trojanski konj, kriptologija, kriptografija i kriptoanaliza, digitalni potpis,certifikat i vremenski digitalni biljeg i kad je donosen i zadnji put mijenjan, softversko piratstvo,kakvu pravnu zaštitu uziva softver, tamna brojka komp kriminala, kompjutorska spijunaza i kako je pravno regulirana (kaznenim zakonom), sto obuhvaca etiologija komp kriminaliteta, sigurnosna strategija, analiza rizika, aspekti pivatnosti, na sto se odnosi zakon o elektronickom potpisu i nesto iz zakona o zastiti osobnih podataka. pita dosta o tome kako je sankcionirano ovo, kako ono....
 

Lil_Bee

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
pismeni se dosta vrti oko onih stotinjak pitanja koja su nam dali na početku predavanja, ali zna biti i pitanja izvan toga. a na usmenom sad u 9.mj. je sve pustio, znaci oni koji nisu nista znali rekao im je da si sami postave par pitanja koja znaju, pale su samo dvije osobe, ali one su rekle da je njima isto rekao da si same postave pitanje, da bar nesto kazu, ali one su samo sutjele, znaci apsolutno nista nisu rekle. ja sam imala 15 bodova na pismenom i dobila sam 4 iz usmenog. pismeni je bio jako lagan.
 

Lil_Bee

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
kolokvija iz informatike nema, postoji samo "predrok" tj. profesor je dao ispit krajem petog mjeseca, kao dodatni rok prije svih ostalih rokova. ali na predrok su mogli pristupiti samo studenti koji su bili prisutni barem 3 puta na predavanju kad je isao papir za potpisivanje (ono potpises se da zna da si tamo ili te prijatelj potpise kao da si tamo;)). i na predroku je bilo 30 pitanja, znaci za 10 vise nego na redovnim rokovima, s tim da nije nista bilo izvan stotinjak pitanja koja nam je profesor dao da naucimo. na predroku nema usmenog, mozes prihvatit ocjenu,a ako zelis mozes i odgovarat za vecu, na redovnim rokovima nema prihvacanja ocjene bez usmenog
 
Na vrh

AdBlock Detected

We get it, advertisements are annoying!

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks useful features of our website. For the best site experience please disable your AdBlocker.

I've Disabled AdBlock
No Thanks