AdBlock Detected

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.

Organizacijski razvoj

Merienn79

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Evo malo informacija s jučerasnjeg predavanja profesorice Kaštelan Mrak. Znači 05.11.će se pisati prvi i drugi kolokvij skupa. Biti će 8 pitanja na zaokruživanje i 1 esejsko pitanje. Maksimalan broj koji se može dobiti je 50 (25 svaki kolokvij). Seminar donosi dodatnih 10 bodova. Teme će profesorica reći na predavanju; pretpostavljam da će ih staviti i na Merlin. Seminar se radi u grupi s drugim studentima (vjerojatno može i 1 student sam ako nije u grupi); princip je obrada neke teme koja se onda predstavlja ostalim kolegama na predavanju putem prezentacije (nekoliko slajdova) i to u onom terminu početkom 12.mjeseca (svaki student iz grupe izlaže svoj dio koji je obrađivao). Ne treba pisati klasični seminarski rad već samo obraditi neku temu i to prezentirati. Ispitu se pristupa na ispitnom roku i to pisanjem završnog eseja koji donosi maksimalan broj bodova 40. Teme su na Merlinu. Ako netko nije prošao kolokvij u 11.mj. ili nije ni izlazio, piše oba kolokvija na ispitnom roku uz pisanje eseja. Treba se najaviti profesorici za pisanje kolokvija na ispitnom roku. Za prolaz treba prikupiti 55 bodova. Bodovna lista je od 55-65 bodova dovoljan, od 66-76 bodova dobar, od 77-87 bodova vrlo dobar i od 88-100 bodova odličan. Ako sam dobro shvatila, kolokvije se mora pisati jer se inače ne može ostvariti potreban broj bodova za prolaz, samo je pitanje da li pisati sad u 11.mj. ili pisati sve zajedno (kolokviji+esej) na ispitnom roku. Ono što meni osobno predstavlja problem je samo gradivo, to sve popamtiti je nemoguće a i sama profesorica je rekla da nema potrebe učiti napamet. Ovo je više ekonomski predmet i nešto što nismo dosad učili. Preostaje za vidjeti kako će sve to ispasti.
 

Sanana

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Evo malo informacija s jučerasnjeg predavanja profesorice Kaštelan Mrak. Znači 05.11.će se pisati prvi i drugi kolokvij skupa. Biti će 8 pitanja na zaokruživanje i 1 esejsko pitanje. Maksimalan broj koji se može dobiti je 50 (25 svaki kolokvij). Seminar donosi dodatnih 10 bodova. Teme će profesorica reći na predavanju; pretpostavljam da će ih staviti i na Merlin. Seminar se radi u grupi s drugim studentima (vjerojatno može i 1 student sam ako nije u grupi); princip je obrada neke teme koja se onda predstavlja ostalim kolegama na predavanju putem prezentacije (nekoliko slajdova) i to u onom terminu početkom 12.mjeseca (svaki student iz grupe izlaže svoj dio koji je obrađivao). Ne treba pisati klasični seminarski rad već samo obraditi neku temu i to prezentirati. Ispitu se pristupa na ispitnom roku i to pisanjem završnog eseja koji donosi maksimalan broj bodova 40. Teme su na Merlinu. Ako netko nije prošao kolokvij u 11.mj. ili nije ni izlazio, piše oba kolokvija na ispitnom roku uz pisanje eseja. Treba se najaviti profesorici za pisanje kolokvija na ispitnom roku. Za prolaz treba prikupiti 55 bodova. Bodovna lista je od 55-65 bodova dovoljan, od 66-76 bodova dobar, od 77-87 bodova vrlo dobar i od 88-100 bodova odličan. Ako sam dobro shvatila, kolokvije se mora pisati jer se inače ne može ostvariti potreban broj bodova za prolaz, samo je pitanje da li pisati sad u 11.mj. ili pisati sve zajedno (kolokviji+esej) na ispitnom roku. Ono što meni osobno predstavlja problem je samo gradivo, to sve popamtiti je nemoguće a i sama profesorica je rekla da nema potrebe učiti napamet. Ovo je više ekonomski predmet i nešto što nismo dosad učili. Preostaje za vidjeti kako će sve to ispasti.
Puno hvala na informacijama! Ne stignem na ta predavanja, zanima me samo predaje li isključivo prema prezentacijama koje su stavljene na Merlin ili opširnije? Muče me ona poglavlja stavljena u popis literature, tu mi se nekako sve čini važno, a nema dosta toga u prezentacijama...puno je svega, a malo vremena za učenje.
 

Merienn79

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Puno hvala na informacijama! Ne stignem na ta predavanja, zanima me samo predaje li isključivo prema prezentacijama koje su stavljene na Merlin ili opširnije? Muče me ona poglavlja stavljena u popis literature, tu mi se nekako sve čini važno, a nema dosta toga u prezentacijama...puno je svega, a malo vremena za učenje.
Pa ide po prezentacijama iako priča nadugo i naširoko...ne znam što bi ti pametno rekla, valjda ćemo uspjeti nakupiti bodove bar za dvicu
 

Eriatarka3103

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Kako proći ovaj ispit?
1. radite prezentaciju i skupite 10 bodova,
2. ako u kolokvijima imate odgovor "sve navedeno", taj je odgovor točan,
3. esej pišite kritički, pratite naslov teme i pokušajte odgovoriti na sve iz naslova.
Sretno svima i LP,
 

SgtCyberX

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Rok 15.6. Esejska su bila Vroom - Yettonov model odlučivanja i nepotpuni ugovor. Pitanja iz prvog kolokvija se nisu baš ponavljala na forumu ali nisu teška, štoviše logična su. Drugi kolokvij je sadržavao gotovo sva pitanja s foruma. Preporuke za učiti predmet je po pitanjima s foruma. Na kraju predmet nije toliko težak kao što se čini. Bez straha ekipa.
 

stella

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
1 kolokvij jučer, uživo se održavao, 10 pitanja s jednim esejskim pitanjem. Jedna grupa je bila.
Pitanja su bila na zaokruživanje, i mislim da su sva iz materijala koja su u literaturi, nije bilo tako strašno.
Tko su neoklasičari koji su ponuđeni
Mintzbergova inovativna struktura ili ad-hoc-kracija - ponuđen za esejsko pitanje
Horizontalna i vertikalna dimenzija uređivanja radnih mjesta - to je isto ponuđeno esejsko pitanje (jedno smo morali odgovoriti)
hijerarhija potreba prema Maslowu - koja od ponuđenih je na vrhu
Poznata uzrečica od Taylora (od ponuđenih odaberi)
osobe koje imaju visoku potrebu za postignućima preferiraju poslove koje obilježava
nešto kod samomotivacije
to je ono čega se sijećam...rezultati idući tjedan.
 

stella

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
ukratko o ovom predmetu, uz dva kolokvija ima pismeni ispit u obliku eseja gdje unaprijed odabereš temu o kojoj bi pisao i to pišeš. Dobiješ jedan trgovački papir kojeg prof potpiše da ne bi bilo podmetanja unaprijed napisanog. Ima se dovoljno vremena za pisanje. Ja sam par dana prije istraživala na internetu o temi koju sam odabrala, pronašla taj dio i u prezentacijama s predavanja. Napisala si natuknice da bih lakše zapamtila i to je to. Nije dopušteno korištenje literature na ispitu. Rezultati su bili kroz par dana, manje više smo svi prošli, ovisilo je o ukupnom broju bodova kolokvija i eseja.
 
Na vrh

AdBlock Detected

We get it, advertisements are annoying!

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks useful features of our website. For the best site experience please disable your AdBlocker.

I've Disabled AdBlock
No Thanks