AdBlock Detected

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.

Organizacija javne uprave u RH

lilly

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
moze li mi neko dat odgovor na ovo pitanje: koje vrste prisile razlikujemo??? (tendencija prema ogranicavanju prisile u upravi)
 

bukica

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
razlikujemo 2 vrste prisila: 1) oblici grube/brutalne fizičke prisile i 2) oblici refinirane/suptilne psihičke prisile koja se sastoji u prijetnjama

nema definicije organizacijskog plana u literaturi,samo treba navesti šta on sadržava!
 

martinap

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
PITANJA SA ROKA 17.4

‎1. a. upravna organizacija i značajke
b. 2 sustava u razvoju državne uprave, objasni. (tako nešto)
2.a.Horizontalna diferencijacija
b. uzroci vertikalne diferencijacije
3. a. Potrošač/konzument i koja je doktrina tu bitna
b. elementi javnosti uprave
4. a.Tko donosi provedbene propise
b. upravni nadzor (koje mjere poduzimaju ako utvrde nezakonitosti i nepravilnosti)
5.a. grad
b. poslovi općine i grada
 

malaplava1

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Molila bi nekkog da mi ukrato napise odgovor na ova dva pitanja sluzbenicki sistem i personalna politika. Zahvaljujem unaprijed
 

pilic

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Molila bi nekkog da mi ukrato napise odgovor na ova dva pitanja sluzbenicki sistem i personalna politika. Zahvaljujem unaprijed
Službenički sistem je cjeloviti skup logički povezanih kategorija u koje se radna mjesta i upravni službenici razvrstavaju prema unaprijed utvrđenim kriterijima, a koje su temelj za njihovo nagrađivanje i okvir za kretanje u službi.

Personalna politika je sustavna djelatnost oko popunjavanja radnih mjesta u upravnoj organizaciji službenicima i stvaranja odgovarajućih uvjeta rada za njih s dvostrukim ciljem postizanja maksimalne djelotvornosti organizacije, optimalnog razvoja i osobnog zadovoljstva ljudi koji rade u njoj.
 

kumer

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Kolege molim pomoc...na komisiji sam i pao sam na pismenom ispitu, imam 6 bodova... Oce me pitati na komisiji ili ne???
 

RIA

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Moze li mi netko reci tko je bio izlazio na ispit po ovoj novoj literaturi, sto sad trebamo znati o upr. sistemima? VIdim da je totalno promijenjeno!!!
 

malaplava1

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
moze li mi netko odgovoriti na ova pitanja,jer dans bila na konzutacijam odgovorila ono sto sam mislila da je al mi profa rekla da nije to to pa molim da mi odgovoriti,ovo mi je komisijski
1.reorganizacija
2.tus (sve sto je bitno)
3.fus ( sve sto je bitno)
4.aus sve sto je bitno)
 

ideš

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
moze li mi netko odgovoriti na ova pitanja,jer dans bila na konzutacijam odgovorila ono sto sam mislila da je al mi profa rekla da nije to to pa molim da mi odgovoriti,ovo mi je komisijski
1.reorganizacija
2.tus (sve sto je bitno)
3.fus ( sve sto je bitno)
4.aus sve sto je bitno)
jel možeš napisati sva pitanja iz probnog testa na konzultacijala koja si ima? i kak tocno glase ta pitanja vezana za tus,fus,aus...
 

malaplava1

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
jel možeš napisati sva pitanja iz probnog testa na konzultacijala koja si ima? i kak tocno glase ta pitanja vezana za tus,fus,aus...
nisam pisal test neg me je pital ovako usmeni.. sve me je pitala da joj kazem sve sto zna o tus,fus,aus,a pored toga me je pitala europski uparni prostor.europski upravni sud,podanika,korisnika,nacelo supsdijarnosti i solidarnosti.prestavnicko tijelo,sto vlada odlucuje 2/3 vecinom..lokalnu samo upravu. to je sve sto se sjecam... jer me je pitala obe knjige i zakon
nadam se da sam ti pomogla?
 

RIA

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Ni meni nije jasan TUS,AUS I FUS po novoj literaturi..Sto je tu bitno? Sve sam si sastavila,ali nekako mi nije logicno da je sve to bitno!!!
 

ideš

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
1.
a) razlika između horizontalne i vertikalne diferencijacije
b) uzroci vertikalne diferencijacije i 2 faktora koja utjecu na vertikalnu

2.
a) Fundamentalni procesi upravnih sustava
b) antagonistički odnosi upravnih sustava

3.
a.)Europski upravni prostor i zašto nastaje
b.) što spriječava nastanak europskog upravnog prostora

4.
a) što se nadzire upravnim nadzorom
b) što učinit ako se utvrde nepravilnosti u inspekcijskom nadzoru

5.
a) pravne tehnike za odredivanje poslova iz samoupravnog djelovanja i koji se primjenjuje u rh
b) zakonske pretpostavke grada u rh
 

wolf90

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Jel zna netko odgovoriti na drugo pitanje iz ovog roka, na pitanje elementi javne uprave i što je županijska skupština i njene funkcije ? Hvala lijepa
 

Oliva

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Županijska skupština predstavničko tijelo građana i tijelo područne regionalne samouprave koja donosi akte u okviru djelokruga jedince područne regionalne samouprave te obavljaju druge poslove u skladu sa zakonom i statutom jedinice područne regionalne samouprave. :laughing:
 

lilly

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
pravne tehnike za odredivanje poslova iz samoupravnog djelovanja i koji se primjenjuje u rh???
zna li neko odg na ovo pitanje?!
 
Na vrh

AdBlock Detected

We get it, advertisements are annoying!

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks useful features of our website. For the best site experience please disable your AdBlocker.

I've Disabled AdBlock
No Thanks