AdBlock Detected

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.

Opće upravno pravo II.

lola

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Evo pitanja od 16.02.:1.Načela javne službe
2.Stjecanje hrvatskog drž. podrijetlom
3.Poseban pravni status javnih ustanova
4.Razgraničenje javnog dobra
5.Odnosi Vlade RH prema tijelima drž. uprave,jedinicama lok. i pod. samouprave i pravnim osobama koje imaju
javne ovlasti
6.Raskid ugovora o koncesiji zbog javnog interesa
 

bihter

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Jel skripta od Anci dobra da se po njoj orijentiram u knjizi? Koliko str ima knjiga?
 

asi

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Iz cega cete uciti osobna stanja iz knjige il samo iz prezentacije,posto je knjiga stara pa dosta toga ne vrijedi, da li je prezentacija i zakon o drzavljanstvu za taj dio gradiva dovoljno?

P.S. Hvala na odgovoru, pozz :)
 

goa

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Da li postoji neki dio zakona o koncesijama koji nije toliko bitan? Ili se apsolutno sve mora znati? Ima ga dosta pa pokušavam skratiti :-(
Puno hvala na odgovoru!
 

goa

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Tnx! :)
Jesi ti prošla po toj skripti ili? Pretpostavljam da su to pitanja koja se vrte. Još jednom hvala
 

mape5

Super Moderator
Tnx! :)
Jesi ti prošla po toj skripti ili? Pretpostavljam da su to pitanja koja se vrte. Još jednom hvala
a da... to bi bila pitanja koja se vrte, međutim ja sam prošla cijelu knjigu. Zakon o prekršajima sam radila baš po zakonu. Učila sam na način da sam ga doslovce prepisivala :D
 

goa

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
a da... to bi bila pitanja koja se vrte, međutim ja sam prošla cijelu knjigu. Zakon o prekršajima sam radila baš po zakonu. Učila sam na način da sam ga doslovce prepisivala :D
Ma i ja ću po knjizi, samo bih rado skratila Zakon o koncesijama jer je najveći, pa ću to prema tvojoj skripti :hm:
 

mape5

Super Moderator
ja mislim da zakon o koncesijama treba samo pročitati. Dovoljno je kaj ima u knjizi, bar je tak bilo kad sam ja radila.
 

bihter

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Tvoja skripta bi bila dovoljna za neku orijentaciju sto bi otprilike trebalo znati, jel? I mozes mi samo reci iz cega si ucila osobna stanja?
 

raznolikost

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Uzela sam si dva tjedna godišnje za spremiti UOP 2. Mislite da mi bude dosta vremena za spremiti ga od danas do 14.4.?

Neki kažu da su OUP 2. spremili u tjedan dana?

Kako ste Prekršajni zakon učili? Cijeli ili samo najvažnije dijelove. Dal sve pitaju iz njega?
 

bihter

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Jel mi moze netko pojasniti, koncesije ucim iz prezentacije i zakona, ustanove iz prezentacija, osobna stanja isto iz prezentacija, državljanstvo iz zakona, i ostalo iz knjige?
 
Na vrh

AdBlock Detected

We get it, advertisements are annoying!

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks useful features of our website. For the best site experience please disable your AdBlocker.

I've Disabled AdBlock
No Thanks