AdBlock Detected

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.

Natječaji za vježbenike

Andreja

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Pozdrav svima !
Diplomirala sam nedavno i gledam natječaje za zapošljavanje u državnoj službi i nisam sigurna koji se natječaji odnose na nas upravne pravnike.

Da li smo mi stručni studij ili integrirani specijalistički ili dodiplomski. Znači na koji se natječaj mogu prijaviti, šta točno mora pisati? I da li se mogu prijaviti samo na natječaj za pripravnike ili na sve ?
mi smo stručni studij :happy:
 

Nicole

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Pozdrav svima !
Diplomirala sam nedavno i gledam natječaje za zapošljavanje u državnoj službi i nisam sigurna koji se natječaji odnose na nas upravne pravnike.

Da li smo mi stručni studij ili integrirani specijalistički ili dodiplomski. Znači na koji se natječaj mogu prijaviti, šta točno mora pisati? I da li se mogu prijaviti samo na natječaj za pripravnike ili na sve ?
prvostupnik/ca (bacc.) upravnog usmjerenja (ili javne uprave)

dodiplomski (preddiplomski) stručni studij (upravnog usmjerenja)

-odnose se na nas
 

Jadranka15

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Struktura državnog stručnog ispita

Ispit se sastoji od dva dijela - općeg i posebnog.

Opći dio Ispita polaže se samo usmeno, a posebni dio Ispita polaže se pisano i usmeno.

Opći dio Ispita razrađen je u točkama 1. do 6. Programa općeg i posebnog dijela Ispita (koji je sastavni dio Uredbe o postupku, načinu polaganja i Programu državnog stručnog ispita) i sastoji se od provjere znanja iz slijedećih predmeta:

1. Ustavno uređenje

2. Sustav državne uprave

3. Službenički odnosi

4. Sustav lokalne i područne (regionalne) samouprave

5. Upravni postupak i upravni sporovi

6. Uredsko poslovanje

7. Osnove sustava Europske unije.


Posebni dio Ispita razrađen je u točkama 7. do 56. Programa, u kojima se navode pravni izvori i literatura potrebni za pripremu određenog upravnog područja iz kojeg kandidat polaže posebni dio Ispita.

Pisani dio posebnog dijela Ispita sastoji se od izrade pisane zadaće u okviru odgovarajućih poslova za koje se kandidat osposobljava, odnosno koje obavlja.
 

kristinac

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
e pa evo da ja opišem svoj državni stručni ispit...traje cijeli dan, molim sve da ovaj državni ispit ozbiljno shvate,jer moraš sve znati, vrlo su detaljni i uglavnom ti pričaš sve što znaš, nema pomaganja... eventualno potpitanja...što se tiče znanja kojeg si stekao na faksu, pomoći će ti puno, pa možda ti neće državni biti tako težak...uglavnom ja sam sve predmete položila od prve...jer bilo je i onih koji su pali na pojedinim predmetima, pogotovo upravni postupak i upravni sporovi..
 

dorotea

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
e pa evo da ja opišem svoj državni stručni ispit...traje cijeli dan, molim sve da ovaj državni ispit ozbiljno shvate,jer moraš sve znati, vrlo su detaljni i uglavnom ti pričaš sve što znaš, nema pomaganja... eventualno potpitanja...što se tiče znanja kojeg si stekao na faksu, pomoći će ti puno, pa možda ti neće državni biti tako težak...uglavnom ja sam sve predmete položila od prve...jer bilo je i onih koji su pali na pojedinim predmetima, pogotovo upravni postupak i upravni sporovi..
Da li si učila za državni ispit po pitanjima sa stranice Ministarstva uprave?Ili ima negdje neka bolja skripta za ucenje?Da li možda znaš da li se može ići na državni nakon godinu dana rada u odvj društvu, s obzirom da sam iz dva Ministarstva dobila različite odgovore, iz jednog Min su rekli da se može pristupiti polaganju drz. strucnog ispita a iz drugog ni sami nisu bili sigurni, rekli su da se prijavi drz. ispit i ceka rjesenje. Da li možda znaš za nekog tko je polagao drz. ispit a da je radio u odvj. dr ili dobio kakav odgovor na prijavu za polaganje istog (rjesenje bilo pozitvno ili negativno)?Hvala
 
Na vrh

AdBlock Detected

We get it, advertisements are annoying!

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks useful features of our website. For the best site experience please disable your AdBlocker.

I've Disabled AdBlock
No Thanks