AdBlock Detected

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.

Lokalna samouprava

BiloStaa

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Bilo je potrebno 6 bodova za prolaz
Ali pise ti iznad prvog stupca "POZITIVNI", i ispod drugog "NEGATIVNI"
Da da to sam vidjela, no mislila sam da ima skala po ocjenama, ali vjer se onda prvi i drugi zbrajaju pa po tim konacnim bodovima
 

Tea0103

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Zna li tko kako se računaju ocjene iz kolokvija? Zbroj ocjena prvog i drugog? Ili po bodovima?
Ne računa se zbroj, već se gleda svaki kolokvij posebno. Znaći netko tko je sada pao prvi kolokvij ima pravo izlaska na drugi s tim da kada je rok ako prođe drugi kolokvij usmeno će odgovarati samo prvi kolokvij i obrnuto
 

BiloStaa

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Ne računa se zbroj, već se gleda svaki kolokvij posebno. Znaći netko tko je sada pao prvi kolokvij ima pravo izlaska na drugi s tim da kada je rok ako prođe drugi kolokvij usmeno će odgovarati samo prvi kolokvij i obrnuto
To mi je jasno, no u slučaju prolaska oba kolokvija u infopaketu stoji da nema usmenog, osim za one koji žele višu ocjenu pa prema tome me zanima tablica bodovanja jer to što je prolaz ne znači da imamo svi samo prolaz iliti ocjenu 2
 

JOIN-t

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Ekipa koja priprema drugi kolokvij, od cijele literature koju moramo naućiti jel netko prošao Europeizaciju lokalne samouprave, nekako mi se ne čini bitnom, ima stvari koje se ponavljaju iz 1.kolokvija a i stvari koje se ponavljaju iz 2.kolokvija, sve ja sadržano u poglavljima 7.4,7.5,7.6
 

Sonja

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Pozdrav svima, ima li netko pitanja koja se vrte a vezana su uz Koprićevu skriptu Europeizacija lokalne samouprave, ovo što sada treba za drugi kolokvij?
 

woice2

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Ovo su neka od pitanja kojih se sjećam (usmeni Škarica), profesor ispituje po svakoj cjelini nešto, a pitanja postavlja u formi što znate o...

Švedski model lokalne samouprave, sve o njemu i na koje je zemlje utjecao.
Njemački model i kakva je veličina jedinica u Njemačkoj.
Harmonizacija lokalne samouprave, kako se vidi u Hrvatskoj. Sve o Europskoj povelji o lokalnoj samoupravi.
U smislu zahtjeva za teritorijalnom organizacijom kojoj trebaju udovoljiti pojedine lokalne jedinice što znači cjelovitost.
Prednosti i nedostaci velikih lokalnih jedinica.
Specijalne/jednonamjenske jedinice i za koju su zemlju karakteristične.
Samoupravni i preneseni djelokrug razlike, sve o prenesenom djelokrugu, kroz koju vrstu decentralizacije nastaje, prednosti i nedostaci, pravne tehnike prenošenja poslova u preneseni djelokrug.
Lokalni referendum, razlika obligatornog i fakultativnog referenduma i po pravnoj snazi obveznog i savjetodavnog.
Mjesni odbori, mjesni zbor.
Sve o predstavničkim tijelima i sve o izvršnom tijelu.
Raspuštanje predstavničkog tijela, u kojim slučajevima iz zakona.
Povjerenici vlade, koje su im ovlasti, kad se imenuju i koga se može imenovati povjerenikom.
 

JOIN-t

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Evo mene opet, zna li netko da sad ne prelazim cijeli forum, što od pitanja za drugi kolokvij spada pod europeizaciju lokalne samouprave?
 

BiloStaa

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Pozdrav :) Vezano za nadolazeći kolokvij, zanima me iz čega učite? Imate li neku kraću skriptu ili učite po Koprićevom radu od 47 str jer mi je to dosta opširno? Hvala
 

Natsuz

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Pozdrav,
Ima li netko možda pitanja vezana za ovaj Koprićev dio?
Šta se vrti na pismenima/usmenima?

Hvala!
 

Ribica

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Pozdrav nemam nikakva pitanja po kojima učim za drugi kolkovij, učim iz skripte od Marije s foruma. Opširnije je pisana i prati knjigu i mislim da nam je to dovoljno. Tako sam učila i za prvi kolokvij. Naravno ako tko ima neka pitanja ili nešto bilo bi super da ih stavite :))
 

Ribica

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Što mislite da li bi trebalo postaviti upit hoće li se jučerašnje propušteno predavanje za izvanredne studente nadoknađivati idući utorak ili pišemo kolokvij prema planu. Jer s obzirom da jučer profesorica nije došla to bi trebalo nadoknaditi? i da li je kolegica poslala mail s našim potpisima i da li je dobila kakav odgovor profesorice?
 

BiloStaa

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Što mislite da li bi trebalo postaviti upit hoće li se jučerašnje propušteno predavanje za izvanredne studente nadoknađivati idući utorak ili pišemo kolokvij prema planu. Jer s obzirom da jučer profesorica nije došla to bi trebalo nadoknaditi? i da li je kolegica poslala mail s našim potpisima i da li je dobila kakav odgovor profesorice?
Mislite da pitamo da se predavanje održi u utorak, a kolokvij prebaci na utorak nakon? Uz suglasnost većine studenata naravno.
 

Ribica

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Pa da, samo ne znam da li je to glupo pitati, mislim da im ne bi bilo baš drago... pa da nam ne otežaju namjerno kolokvij. Ali opet nismo mi krivi što predavanje nije održano, a takav nam je izvedbeni plan i to smo platili
 

BiloStaa

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Pa da, samo ne znam da li je to glupo pitati, mislim da im ne bi bilo baš drago... pa da nam ne otežaju namjerno kolokvij. Ali opet nismo mi krivi što predavanje nije održano, a takav nam je izvedbeni plan i to smo platili
Objavljena je sutrašnja nadoknada, ja npr u to vrijeme imam drugo predavanje pa bih bila zahvalna ukoliko mi možeš javiti što se radilo i jesu li rekli nešto bitno za kolokvij.
 
Na vrh

AdBlock Detected

We get it, advertisements are annoying!

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks useful features of our website. For the best site experience please disable your AdBlocker.

I've Disabled AdBlock
No Thanks