AdBlock Detected

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.

Lista predmeta II. godine po težini i složenosti

~crystal~

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Kolege...molim vas savjet... uz obiteljsko učila bi još 1 ili 2 predmeta za rokove u prvom i drugom mjesecu iduće godine...
E sad neznam koje da si odaberem... Razmišljala sam si o državnoj upravi, koji mi još predmet uz to preporučate?

Hvala unaprijed :)
 

rijekaboy

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
od najlakšeg prema najtežem:
1. strani jezik
2. obiteljsko pravo
3. osnove prava društava
4. eup
5. državna uprava
6. opće upravno pravo
7. građansko pravo
8. uljp
9 radno i socijalno pravo
 

Tincincila

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Re: Lokalna samouprava

drage kolege, moze jedan iskreni savjet, sto preporucujete, spremanje lokalne ili gradjanskog prava, s obzirom na ogranicenost s vremenom, količinu informacija, koje će gradivo lakše sjesti,ali i šansa za bolju prolaznost? hvala najljepša
 

MARYYNNA

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Re: Lokalna samouprava

drage kolege, moze jedan iskreni savjet, sto preporucujete, spremanje lokalne ili gradjanskog prava, s obzirom na ogranicenost s vremenom, količinu informacija, koje će gradivo lakše sjesti,ali i šansa za bolju prolaznost? hvala najljepša
po meni je lokalna lakša (oboje su zeznuti,ali lokalna je mrvicu lakša)
 

martina_sk

Administrator
Re: Lokalna samouprava

drage kolege, moze jedan iskreni savjet, sto preporucujete, spremanje lokalne ili gradjanskog prava, s obzirom na ogranicenost s vremenom, količinu informacija, koje će gradivo lakše sjesti,ali i šansa za bolju prolaznost? hvala najljepša
lokalna. ima manje gradiva ali možda je komplicirano proći pismeni. ovisi kako ti ide ta katedra, neki imaju problema, neki ne. a građanskog ima puno ali ako znaš prođeš, osim ako profesoru nije loš dan :)
 

Tincincila

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Re: Lokalna samouprava

lokalna. ima manje gradiva ali možda je komplicirano proći pismeni. ovisi kako ti ide ta katedra, neki imaju problema, neki ne. a građanskog ima puno ali ako znaš prođeš, osim ako profesoru nije loš dan :)
hvala ti martinče :) a joj.. ta katedra.. ne svidja mi se nikako i ne volim ju, i materija mi je bljak i nezanimljiva i dosadna..ali.. nemogu reci da mi ne ide, sa te katedre imam sve četvorke, al to nije bitno, s obzirom da prođem psihičku autodestrukciju do toga..ali opet..mislim da ce mi lokalna biti teža nego ovi ostali njeni predmeti, pa zato pitam za savjet.. :)
 

martina_sk

Administrator
Re: Lokalna samouprava

hvala ti martinče :) a joj.. ta katedra.. ne svidja mi se nikako i ne volim ju, i materija mi je bljak i nezanimljiva i dosadna..ali.. nemogu reci da mi ne ide, sa te katedre imam sve četvorke, al to nije bitno, s obzirom da prođem psihičku autodestrukciju do toga..ali opet..mislim da ce mi lokalna biti teža nego ovi ostali njeni predmeti, pa zato pitam za savjet.. :)
nema na čemu :) i dobro to tebi ide :) ma nije lokalna tako strašna, samo je malo materija razbacana. ali ako si ostale super naučila, budeš i nju. bez brige ;)
 

raznolikost

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
je li netko spremao istodobno Opće upravno i Prava društava?

Što mislite mogu li se oba simultano spremiti do lipnja i po koliko vremena dnevno učenja zahtjeva?
 

Melanie

Bakalar
je li netko spremao istodobno Opće upravno i Prava društava?

Što mislite mogu li se oba simultano spremiti do lipnja i po koliko vremena dnevno učenja zahtjeva?
Ja sam spremala.

Na kraju su mi osnove prava društava zadale više muka nego opće upravno.

Opće upravno nije teško za učiti. Ali, ima ga jako puno!
 

raznolikost

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Ja sam spremala.
Koliko ti je okvirno trebalo za oba, ako se sjećaš?

Na kraju su mi osnove prava društava zadale više muka nego opće upravno.

Opće upravno nije teško za učiti. Ali, ima ga jako puno!
Hvala na informacijama. Tako se i meni učinilo nakon što sam počela čitati OUP. Prilično je "pitko", dok se prava društva na tih 200 i kusur stranica uglavnom svode na nabrajanje, ovog i onog.
 

matejav

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Pozdrav! Planiram izac u 6.mj. na prava društva i obiteljsko i koji mi jos predmet uz to preporucujete?
 

martina_sk

Administrator
Znam da je individualno, ali radno ili građansko? :D
hmm... radno.. iako ga možda ima više meni je bilo nekako shvatljivije, građanskom mi je trebalo dugo da uđe u glavu :)

Pozdrav! Planiram izac u 6.mj. na prava društva i obiteljsko i koji mi jos predmet uz to preporucujete?
i to je dovoljno :) pa neki lagani. jezik ako ga nisi položio/la ili možda opće upravno ili državna uprava..
 

Melanie

Bakalar
Molim preporuku,

što biste mi za jesenski rok preporučili kombinaciju za učiti?
Uljp i građansko, ili građansko i radno?
Što bi mi bila bolja opcija? Ostala su mi taman 3 najteža ispita, a planiram dva izaći na jesen...
 
Na vrh

AdBlock Detected

We get it, advertisements are annoying!

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks useful features of our website. For the best site experience please disable your AdBlocker.

I've Disabled AdBlock
No Thanks