AdBlock Detected

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.

Lista predmeta II. godine po težini i složenosti

Marinica

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
savjet molim...
u 11. mj. bih izašla na 2 ispita, jedan bi definitivno bio državna uprava...a drugi ili radno ili opće upravno...pa me zanima s obzirom da ću ih tek upisati pa ne znam ništa o njima, koji radije da odaberem uz državnu?

hvala...
opće upravno jer se dio gradiva preklapa
 

lila_887

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
molim vas može li mi netko malo detaljnije opisat predmete sa druge godine... upisat ću parcijalu druge (uz nauku i sociologiju) pa me zanima kakav je koji predmet, što da kombiniram iz druge uz ova dva?? sa kojim se najviše mučite i koji su opširniji gradivom??
hvala svima unaprijed :happy:
 

Dancy11

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
MOLIM VAS DAL MI HOĆE TKO NAPISTI AKO ZNA KOLIKO ECTS BODOVA NOSI KOJI PREDMET IZ DRUGE GODINE ..JER MISLIM UPISATI PARCIJALU..I DALI MORAM PRVO UPISATI 3 SEMESTAR ILI MOGU KOMBINIRATI IZ OBA DVA PREDMETE???Tako da si zna da si složim predmete i koliko bi to otprilike platila...pošto bas nisam pri novcima :):(
 

lila_887

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
MOLIM VAS DAL MI HOĆE TKO NAPISTI AKO ZNA KOLIKO ECTS BODOVA NOSI KOJI PREDMET IZ DRUGE GODINE ..JER MISLIM UPISATI PARCIJALU..I DALI MORAM PRVO UPISATI 3 SEMESTAR ILI MOGU KOMBINIRATI IZ OBA DVA PREDMETE???Tako da si zna da si složim predmete i koliko bi to otprilike platila...pošto bas nisam pri novcima :):(
ovak ne znam jel ti to baš spada pod ovu temu al ja ću ti odgovoriti:
Državna uprava - 6,5 ects
Uvod u građansko pravo - 6,5 ects
Europski upravni prostor i nacionalna uprava - 5 ects
Osnove prava društva - 5 ects
Opće upravno pravo - 12 ects (dvosemestralni)
Strani jezik - 4 ects (isto dvosemestralni)
Obiteljsko pravo sa matičarstvom - 7 ects
Radno i socijalno pravo - 7 ects
Upravljanje ljudskim potecijalima i službeničko pravo - 7 ects

mislim da ne moraš upisati po redu po semestru, ali to najbolje provjeri u referadi, pogotovo ako si redovni

a ja još jednom pitam, molim vas ljudi pa dajte nije valjda da nema nikog da mi malo detaljnije opiše predmete sa druge godine, bitno mi je da znam što da iskombiniram kod parcijale???
 

laminat

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
mislim da ne moraš upisati po redu po semestru, ali to najbolje provjeri u referadi, pogotovo ako si redovni
Nemoraš po redu,na 2.godini upisuješ kaj oćeš...

a ja još jednom pitam, molim vas ljudi pa dajte nije valjda da nema nikog da mi malo detaljnije opiše predmete sa druge godine, bitno mi je da znam što da iskombiniram kod parcijale???
Moja neka vizija težine predmeta 2.godine je takva da ima 5 lakih i 4 teža predmeta...Lagani su eup,državna,OPD,engleski i obiteljsko...OUP i uljp su malo teži ispiti,pogotovo pismeni iz OUP-a (al imaš kolokvije),dok je uljp po meni malo laganija verzija nauke...:wink5:
Radno i građansko su po meni (a i mnogi će se složit) teži od bilo kojeg predmeta s prve godine...:crazy: jedino pozitivno je kaj iz tih predmeta imaš samo usmeni :laughing:
U svakom slučaju si upiši engleski i obiteljsko jer su nevjerojatno lagani predmeti,a dalje si skemijaj kak ti odgovara..Državna je isto uber lagana,iz OPD-a recimo imaš samo usmeni...i tak to :laughing:
 

lila_887

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Moja neka vizija težine predmeta 2.godine je takva da ima 5 lakih i 4 teža predmeta...Lagani su eup,državna,OPD,engleski i obiteljsko...OUP i uljp su malo teži ispiti,pogotovo pismeni iz OUP-a (al imaš kolokvije),dok je uljp po meni malo laganija verzija nauke...:wink5:
Radno i građansko su po meni (a i mnogi će se složit) teži od bilo kojeg predmeta s prve godine...:crazy: jedino pozitivno je kaj iz tih predmeta imaš samo usmeni :laughing:
U svakom slučaju si upiši engleski i obiteljsko jer su nevjerojatno lagani predmeti,a dalje si skemijaj kak ti odgovara..Državna je isto uber lagana,iz OPD-a recimo imaš samo usmeni...i tak to :laughing:
hvalaaa ti puno :happy:
znači državna uprava je isto čist ok kao i EUP, jer vidim da pod literaturu spada ona knjiga (jedan dio), Javna uprava: nastavni materijali-jel to ok?
budući da nauku još nisam riješila pa mi je već samim time kad to vidim muka...
 

lupa

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Meni je najteži bio ULJP, zato jer je dosadna materija i jednostavno naporan ispit, usmeni kod Marčetićke ajme majko, mada je ona OK žena, al ga cjepidlači užas. Opće upravno mi je bio stvarno OK ispit, ispočetka se čini malo previše i dosadno, ali knjiga je stvarno dobro napisana i Šikić je prva liga, malo je teže pismeni proći, ali da se. Državna je bila kao i svi ispiti sa te katedtre ne previše zanimljiva, ali da se riješiti u kratkom roku. Građanskog sam se najviše bojala i najduže ga učila,jer ga stvarno ima puno, ali na kraju mi je to bio jedan od ugodnijih usmenih i tome je bio zaslužan Hano. On je uistinu sjajan, imaš osjećaj kao da si na kavi s njim, sve je opušteno i nekako normalno. Obiteljsko super, zanimljivo i jednostavnije od ostalih predmeta za naučiti, ugodno iskustvo. E EUP je isto onako malo škakljiv, nije težak, al eto, opet ta katedra. Meni je Musa bila stvarno OK, ali moraš znati, nema muljanja. Osnove prava društava i engleski pis of kejk. Meni je zapravo sve bilo OK, najviše sam se mučila s naukom, čak 2 godine, sve poslije mi je bilo na razini normale. Radno je nekad bio strava i užas zbog Jelčićke, ali mislim da ona više ne ispituje, tako da je to super. Ja sam bila kod Vukorepe i bez problema dala iz prve.
Sretno svima na 2.god...
 

sakica

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
50 ects
Hm..hvala na odgovoru :laughing:

E sad me zanima sljedeče,da li ja prilikom upisa na 2.godinu studija mogu uzezt samo predmete za 50 ects bodova??samo za to platim ili moram uzet svih 60?

I dalje što se dešava ako ne upišem sve predmete iz druge godine-npr.ostanu mi predmeti u vrijednosti 10.bodova? kako ču onda na 3.godinu???

P.S ne znam zašto gumbić s opcijom-Hvala kod mene ne šljaka ?:confused2:
 

Robi A.

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Opce upravno pravo, engleski jezik, uljp.
Ludilo od bolonje! Šta se ne bi po bolonji svim ispitima tribalo pristupiti s mogučnošću kolokvija? Ovako su odredbe u milosti svake katedre pojedinačno.
 

laminat

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Ludilo od bolonje! Šta se ne bi po bolonji svim ispitima tribalo pristupiti s mogučnošću kolokvija? Ovako su odredbe u milosti svake katedre pojedinačno.
Yeah right...da ti citiram našeg vrlog dekana I.K. kojeg je prošle godine na predavanju iz državne dočekalo pitanje dal bude kolokvija,da bi on odgovoril da nebu kolokvija jer se njemu ne sviđa takav način rada :supak: :tuctuc:
 

T-jet

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Zanima me...da li kao izvanredni student 2. godine postoje (PREDMETI) predavanja na koje SMO OBVEZNI DOLAZITI?! ILI UOPĆE NE MORAMO NA PREDAVANJA???
 

Marinica

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Zanima me...da li kao izvanredni student 2. godine postoje (PREDMETI) predavanja na koje SMO OBVEZNI DOLAZITI?! ILI UOPĆE NE MORAMO NA PREDAVANJA???
za izvanredne nisu obavezna predavanja
 

mateja19

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
možda državna jer je razumljivija.eup je malo zeznut , iako sam ja eup učila tjedan dana a državnu 2 tjedna.

nego hitno,da li bi se moglo ikako građansko ili radno naučiti za ovaj rok od 10-14? čisto da znam da li da se uopće trudim.i koji od ta dva ispita bi bio manje zahtjevan??
 

Marinica

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
možda državna jer je razumljivija.eup je malo zeznut , iako sam ja eup učila tjedan dana a državnu 2 tjedna.

nego hitno,da li bi se moglo ikako građansko ili radno naučiti za ovaj rok od 10-14? čisto da znam da li da se uopće trudim.i koji od ta dva ispita bi bio manje zahtjevan??
može se ako se zapne po 4-5 sati dnevno minimalno i naravno uz malo sreće
građansko je meni bilo teže za naučit al mi je bilo zanimljivije i lakše pamtljivo al ga više ima i po meni ga je lakše proć, a radnog ima isto dosta al ako si izvadiš pitanja i označiš ih u zakoima radnog ima manje al je po meni teže za proć.
 

Prčiguz

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
1.Uljp
2. Radno i socijalno pravo
3. Građansko
4. Opće upravno
5. Osnove prava društava
6. Eup
7. Obiteljsko pravo
8. Državna uprava
9. Engleski jezik
 
Na vrh

AdBlock Detected

We get it, advertisements are annoying!

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks useful features of our website. For the best site experience please disable your AdBlocker.

I've Disabled AdBlock
No Thanks