AdBlock Detected

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.

Lista predmeta I. godine po težini i složenosti

fakin

Super Moderator
a realno jako teško ćeš dati to u rujnu,, ali eto ako ćeš dati sve od sebe sve je moguće. moje preporuke su da dip ostaviš, a ova 3 ostala probaš dati
 

DinoStosic

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
a realno jako teško ćeš dati to u rujnu,, ali eto ako ćeš dati sve od sebe sve je moguće. moje preporuke su da dip ostaviš, a ova 3 ostala probaš dati
misliš da postoji da nijedan ispit ne dam ili? hahaha ja sam vjeciti optimist
 

Ivona Seničić

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Ja imam jedno pitanje, brucos sam i vidim dosta cesto pod teze navedenim predmetima nauku, pa sad ne znam ako mi netko moze objasnit zasto tocno jer sam trenutno knjiga nesto manje od 70 strana a sociologija naprimjer 400-tinjak pa mi bas i nije jasno kako tocno moze bit teze jeli zbog ocjenjivanja ili neceg drugog ako netko moze pomoc bilo bi odlicno
 

fakin

Super Moderator
Da, zato što od tih 70 stranica nećeš nijednu rečenicu razumjeti. Jednostavno čitajući to po 10 puta neće ti biti jasno uopće o čemu se radi. To su ti apstraktne stvari koje nemaju stvarno nikakvog dodira sa stvarnim životom niti možeš povezati s ičime. A i teško je nabubati sve napamet kad je potpuno nerazumljivo i neshvatljivo gradivo.
 

Ivona Seničić

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Da, zato što od tih 70 stranica nećeš nijednu rečenicu razumjeti. Jednostavno čitajući to po 10 puta neće ti biti jasno uopće o čemu se radi. To su ti apstraktne stvari koje nemaju stvarno nikakvog dodira sa stvarnim životom niti možeš povezati s ičime. A i teško je nabubati sve napamet kad je potpuno nerazumljivo i neshvatljivo gradivo.
Prekrasno hahahaha ali hvala puno
 

manuelicaa

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Ja sam inače tip koji ne voli učiti napamet i zbog toga sam iz nauke jedan završila na osmom roku, moj savjet ti je da ga naučiš napamet, razumijet nećeš niti jednu riječ, ali zagarantiran prolaz, a sa dvojkom će ti već biti lakše. Npr. dvojku sam dala iz prvog puta, kad sam shvatila koncept učenja kod njihove katedre. Uglavnom puno sreće :)
[DOUBLEPOST=1516222216,1516222168][/DOUBLEPOST]Ja sam inače tip koji ne voli učiti napamet i zbog toga sam iz nauke jedan završila na osmom roku, moj savjet ti je da ga naučiš napamet, razumijet nećeš niti jednu riječ, ali zagarantiran prolaz, a sa dvojkom će ti već biti lakše. Npr. dvojku sam dala iz prvog puta, kad sam shvatila koncept učenja kod njihove katedre. Uglavnom puno sreće :)
 

Ivona Seničić

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Da, zato što od tih 70 stranica nećeš nijednu rečenicu razumjeti. Jednostavno čitajući to po 10 puta neće ti biti jasno uopće o čemu se radi. To su ti apstraktne stvari koje nemaju stvarno nikakvog dodira sa stvarnim životom niti možeš povezati s ičime. A i teško je nabubati sve napamet kad je potpuno nerazumljivo i neshvatljivo gradivo.
Prekrasno hahahaha ali hvala puno
Ja sam inače tip koji ne voli učiti napamet i zbog toga sam iz nauke jedan završila na osmom roku, moj savjet ti je da ga naučiš napamet, razumijet nećeš niti jednu riječ, ali zagarantiran prolaz, a sa dvojkom će ti već biti lakše. Npr. dvojku sam dala iz prvog puta, kad sam shvatila koncept učenja kod njihove katedre. Uglavnom puno sreće :)
[DOUBLEPOST=1516222216,1516222168][/DOUBLEPOST]Ja sam inače tip koji ne voli učiti napamet i zbog toga sam iz nauke jedan završila na osmom roku, moj savjet ti je da ga naučiš napamet, razumijet nećeš niti jednu riječ, ali zagarantiran prolaz, a sa dvojkom će ti već biti lakše. Npr. dvojku sam dala iz prvog puta, kad sam shvatila koncept učenja kod njihove katedre. Uglavnom puno sreće :)
hvala puno svaki savjet pomaze
 

hvrancic98

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
1. semestar se blizi kraju, pa vec sada mogu sloziti nekakvu listu predmeta po tezini:
1.) Drzava i pravo - apsolutno nezanimljiv predmet i jednostavno mi je dosadan
2.) Sociologija - laksa od DiPa, ali opet ima svoje tezine, zna ponekad biti zanimljiv
3.) Nauka o javnoj upravi - meni je ovaj predmet ni vamo ni tamo, razumljivo mi je oko 50% a ovo ostalo bas i ne
4.) Politologija - jako zanimljiv predmet, mogu se na logiku rjesiti neke stvari, profesori su prva liga, i Cepo i Ravlic
5.) Engleski - meni najdraži predmet i najlaksi, prelagan mi je s obzirom da me stvarno zanima i jedini predmet koji sam uspjela polozit preko kolokvija profesorica je za svaku pohvalu
Ovaj semestar ce mi valjda biti lekcija za ubuduce
 

DejooDee

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Moje iskustvo kao izvanrednog studenta:

1. engleski
2. sociologija
3. politologija
4. financiranje
5. dip (obavezno kolokvirat)
6. ustav
7. nauka2
8. nauka1

S time da informatiku prenosim , nisam je niti jednom izašla tako da ne znam. Ništa nisam kolokvirala osim dip-a i financiranja.
 

ana.lagin

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Evo i mojih dojmova pa mozda nekom pomogne :)

1. engleski
2. financiranje (obavezno kolok.)
3. politologija
4. Socka
5. Ustav
6. Nauka 1
7. Nauka 2
8. Informatika (obavezno kolok.)

Dip prenosim i nisam niti jednom izasla, tako da cu za to tek vidjet.

Moj savjet vam je da obavezno kolokvirate informatiku. Meni je osobno uz politologiju ovo bio najzanimljiviji predmet (unatoc predosadnim predavanjima), ali stres koji prozivljavas tijekom spremanja za usmeni ne zelim nikom jer profesori na toj katedri su ludi..i da, ja sam imala ocito ludu srecu jer sam ju prosla iz prve..u svakom slucaju, pocnite ucit na vrijeme da se ne bi doveli do usmenih jer ce vas rusiti na sitnicama.
 

Moki

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Od najlakšeg prema najtežem:

1) Engleski (l i ll)
2) Financiranje javne uprave (ako se kolokvira)
3) Politologija
4) Osnove informatike
5) Osnove sociologije
6) Ustav
7) Nauka (l i ll)
8) Uvod u državu i pravo
 

hele246

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Ja sam izvanredni najlakši predmeti su eng 1 i 2, uvod u državu i pravo, politologija :)a najteži financiranje , ustav , nauka 1 i 2 i soc:confused:
 

Helena40

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Engleski I.i II.
Politologija
Uvod u državu i pravo
Nauka 1
Informatika
Nauka 2
Ustavno
Financiranje
Sociologija
 

Natalija11

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Od najlakšeg prema najtežem:
1) eng 1 i 2
2)financiranje (obavezno kolokvirat)
3)ustav
4)informatika
5)dip
6)politologija
7)sociologija
8)nauka 2
9)nauka 1
 

Natsuz

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Lijep pozdrav!

S obzirom da nakon dugo godina ponovno nastavljam studiranje molila bih vas neke informacije. Pretpostavljam da ima nekih promjena.

1. Da li izvanredni studenti polažu kolokvije na ispitima ili imaju samo pismeni odnosno usmeni dio?
2. Ako ima kolokvija da li su iz svih predmeta ili samo određenih?
3. Koliko puta se može izaći na ispit?
4. Da li sam kao izvanredni student obavezna prisustvovati predavanjima?

Hvala!!
 

ana.lagin

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Lijep pozdrav!

S obzirom da nakon dugo godina ponovno nastavljam studiranje molila bih vas neke informacije. Pretpostavljam da ima nekih promjena.

1. Da li izvanredni studenti polažu kolokvije na ispitima ili imaju samo pismeni odnosno usmeni dio?
2. Ako ima kolokvija da li su iz svih predmeta ili samo određenih?
3. Koliko puta se može izaći na ispit?
4. Da li sam kao izvanredni student obavezna prisustvovati predavanjima?

Hvala!!
Ja sam redovni, ali u principu izvenredni studenti koji su htjeli kolokvirat neki predmet su morali ici na predavanja s redovnima jer predavanja iz xy predmeta za izvanredne su bila u 1.mjesecu, a kolokvij (za redovne) je bio u 12.mj. Svi imaju pravo na kolokvije jedino sto izvanredni moraju na predavanja s redovnima, ako zele kolokvirat. Neka me netko ispravi ako grijesim.
Kolokviji su samo iz odredjenih predmeta, ne svih.
Na ispit mozes izaci 8 puta, s tim da ako padnes 4.put, dakle na komisiji, imat ces zabranu polaganja ispita 90 dana.
Nisi obvezna ici na sva predavanja, ali caka je u tom da neke katedre inzistiraju na dolaznosti (upravna znanost) bez obzira bio redovni ili izvanredni student. No, u konacnici ako i ne dobijes koji potpis uvijek mozes 'testirati semestar' i dobiti sve potpise za 150kn.

*ako ne kolokviras neki predmet, izlazis normalno na ispit kao i redovni studnet. Tu nema aps nikakve razlike. Svi jednako ucimo i na isti nacin polazemo.
 

Natsuz

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Hvala na odgovoru!

Da li su predavanja za redovne studente samo prijepodne ili su i popodne? Ne znam kako je zamišljeno da izvanredni studenti koji su zaposleni, a žele izaći na kolokvij, pohađaju predavanja za redovne studente.

pozz
 

ana.lagin

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Hvala na odgovoru!

Da li su predavanja za redovne studente samo prijepodne ili su i popodne? Ne znam kako je zamišljeno da izvanredni studenti koji su zaposleni, a žele izaći na kolokvij, pohađaju predavanja za redovne studente.

pozz
Ovisi koju godinu upisujes. Prve dvije godine je sve bilo ujutro, u svakom slucaju predavanja su bila gotova do 14,15h, a na trecoj godini ionako imas kolok.iz samo dva predmeta, i jedan je padao u jutarnji termin, a drugi iza 17h ako se ne varam.
 
Na vrh

AdBlock Detected

We get it, advertisements are annoying!

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks useful features of our website. For the best site experience please disable your AdBlocker.

I've Disabled AdBlock
No Thanks