AdBlock Detected

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.

Javni menadžment

monalisa

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Ja bi tu općenito govorila o svim tim reformama, i modelima( washingtonski, britanski). Po onome što piše u knjizi
Zapravo paradoks bi bilo nešto što je nedjelotvorno. Kako se spominju paradoksi britanskog modela, navedeno je da svi ti pokušaji reforme nisu uspjeli, stoga bi to primjenila u i na paradoks njm, kao pokušaji raznih reformi koje nisu pridonijele uspjeh. Ja sam to tako shvatila. Ako ko drugačije misli neka kaže.
 

Marina1202

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Zapravo paradoks bi bilo nešto što je nedjelotvorno. Kako se spominju paradoksi britanskog modela, navedeno je da svi ti pokušaji reforme nisu uspjeli, stoga bi to primjenila u i na paradoks njm, kao pokušaji raznih reformi koje nisu pridonijele uspjeh. Ja sam to tako shvatila. Ako ko drugačije misli neka kaže.
Pa tako sam i ja shvatila.
 

Marina1202

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Pozdrav, da li netko zna ili pretpostavlja kada bi mogao biti ispit, u ponedjeljak ili koji drugi dan i da li se odgovara tipa po troje ili svi?
 

monalisa

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Nisam ni ja dobila nikakvu obavijest. Ne znam kad nam to planiraju poslat.
Ispada kao da nas žele držati u neizvjesnosti. Mislim ako je u petak prešao ujutro rok za odjavu, danas nedjelja i njima je tolko problem poslat taj mail kad je ispit. Najgore je što mnogi ljudi rade i nemogu poslodavcu reći dan prije za godišnji, zaista nemaju razumjevanja. Neznam što je to tako teško objaviti na vrijeme. Najvjerojatnije bude sutra objavljeno, a pošto je ajmo reći pravilo da mora 2 dana proći između objave i ispita onda valjda nebude već u uto ispit, možda srijeda ili petak, jer četvrtak je praznik. Vidjet ćemo. Ja pitala gđu. Sanju iz referade, nije znala. Kaže da ne radi raspored za taj ispit.
 

fakin

Super Moderator
Slažem se da je debilno da ne objavljuju ranije kad će biti ispit, ali ovo je online ispit koji traje 10 minuta. Ne trebate za to uzimati godišnji, samo upalite kameru na Meetu na mobitelu i na poslu možete bez problema odraditi taj ispit.
 

Maja69

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Nisam ni ja dobila nikakvu obavijest. Ne znam kad nam to planiraju poslat.
Da li vam je barem na studomatu stavljen datum i u kolko sati? Npr za upravljanje decentralizacijom na studomatu je (ponedjeljak u 10h) ali na mailu poziva nema
 

monalisa

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Da li vam je barem na studomatu stavljen datum i u kolko sati? Npr za upravljanje decentralizacijom na studomatu je (ponedjeljak u 10h) ali na mailu poziva nema
Ne, nije ništa, na studomatu piše samo obavijest da se ispit bude održao on line.
 

Merienn79

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Ispada kao da nas žele držati u neizvjesnosti. Mislim ako je u petak prešao ujutro rok za odjavu, danas nedjelja i njima je tolko problem poslat taj mail kad je ispit. Najgore je što mnogi ljudi rade i nemogu poslodavcu reći dan prije za godišnji, zaista nemaju razumjevanja. Neznam što je to tako teško objaviti na vrijeme. Najvjerojatnije bude sutra objavljeno, a pošto je ajmo reći pravilo da mora 2 dana proći između objave i ispita onda valjda nebude već u uto ispit, možda srijeda ili petak, jer četvrtak je praznik. Vidjet ćemo. Ja pitala gđu. Sanju iz referade, nije znala. Kaže da ne radi raspored za taj ispit.
Slažem se, bilo bi u redu da bar dva dana ranije znamo kad je ispit. Meni to nije baš neki bezvezni termin on line koji ću odraditi u 10 minuta na poslu. Imam sto drugih obaveza, što poslovnih, što životnih, bar da znam kad sam na redu da se mogu u miru pripremiti. Za mene je svaki ispit stresan, bez obzira o kojem se predmetu radi.
 

ellison7

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Slažem se, bilo bi u redu da bar dva dana ranije znamo kad je ispit. Meni to nije baš neki bezvezni termin on line koji ću odraditi u 10 minuta na poslu. Imam sto drugih obaveza, što poslovnih, što životnih, bar da znam kad sam na redu da se mogu u miru pripremiti. Za mene je svaki ispit stresan, bez obzira o kojem se predmetu radi.
Došla je obavijest o ispitu
 

monalisa

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Evo ja sad vidim da je sinoć u 10 poslao Đulabić pozivnicu, za ispit sutra u pola 12. A gdje je ono pravilo da su 2 dana između objave o polaganju i polaganja? I još k tome piše da je pozivnica zastarjela, nema ponude da mogu pritisnuti ono Da. Ahhh, svašta ‍♀
 

monalisa

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Eto uspješno prošao, dobila 4. Profesor je ok, i korektan. Ja sam čekala rok kod njega jer je on tip profesora koji pita oko 3 pitanja i ako pričaš i donekle dovoljno kažeš ne pita potpitanja i ide dalje. Ako neznaš baš onda pokušava navodit na odgovor i onda pita potpitanja. Za razliku od prof Manojlović, onda pita dosta potpitanja. I s time baš zbuni studenta, barem mene, ona baš hoće čut da se to zna i razumije. Mislim da je ovo težak predmet i ima dosta materije, i onda ako možemo birati pošto se izmjenjuju svaki rok jedan, da je lakše kod profesora Đulabića. Pišem opširnije da bude dalje kolegama bar malo lakše da znaju što ih čeka. I ponavlja on pitanja, pa po pitanjima učit i bude dobro. Ja učila iz knjiga. Trebalo mi je dosta, učila sam oko mj dana svaki dan po malo. Treba to malo i povezati. Pitanja : Tqm, posdcorb. 4 cure nas je odgovaralo, svaka 2 pitanja dobila. Pitanja od kolegica: dihotomija politika uprava, modeli političkog odlučivanja, shvaćanja jm, javne povelje, Wilson. Kod modela političkog odlučivanja kolegicu je pitao što je inkrementalno ili postupno odlučivanje. Ako nekome ide malo teže onda postavi potpitanje. Kod dihotomije je pitao da zašto je bitna za jm, odgovor je da je na temelju nje nastao novi j.menadžment. Jer su dihotomija i teorija organizacije korijeni NJM. Mislim da je profesor stvarno korektan. Jedino zamjerke to što je u ned navečer u 10 h javio da je ispit u uto u pola 12. Mislim kao da nije mogao prije, ali dobro. Sretno svima dalje.
 
Na vrh

AdBlock Detected

We get it, advertisements are annoying!

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks useful features of our website. For the best site experience please disable your AdBlocker.

I've Disabled AdBlock
No Thanks