AdBlock Detected

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.

Javne službe

matea14

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Jesu predavanja obavezna? Sto ako se ne ide na predavanje? Pise se neki seminar ili se onda ni ne moze izac na ispit?
 

Aine

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Dokopala sam se nove literature

Koprić (2014) Upravna znanost- javna uprava u suvremenom društvu (poglavlje VI; 215.-246.str)
V.Đulabić (2009) Javne službe i nova regulacija općeg upr. postupka 91.-108.str
Đulabić (2007) Socijalne službe u konceptu službi od općeg interesa 137.-159.str
Koprić,Musa,Đulabić (2008) Eur. standardi regulacije službi od općeg interesa 647.-688.str
Koprić (2007) Poboljšanje pravnog okvira djelovanja Hrv. agencije za telekom 1.-8.str
Perko-Šeparović (2007) Upitnost transfera rizika u jpp-u 943.-969.str
Propisi- Zakon o javnom privatnom partnerstvu
Uredba o provedbi projekata jpp-a
Zakon o ustanovama
 

blankad

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Dokopala sam se nove literature

Koprić (2014) Upravna znanost- javna uprava u suvremenom društvu (poglavlje VI; 215.-246.str)
V.Đulabić (2009) Javne službe i nova regulacija općeg upr. postupka 91.-108.str
Đulabić (2007) Socijalne službe u konceptu službi od općeg interesa 137.-159.str
Koprić,Musa,Đulabić (2008) Eur. standardi regulacije službi od općeg interesa 647.-688.str
Koprić (2007) Poboljšanje pravnog okvira djelovanja Hrv. agencije za telekom 1.-8.str
Perko-Šeparović (2007) Upitnost transfera rizika u jpp-u 943.-969.str
Propisi- Zakon o javnom privatnom partnerstvu
Uredba o provedbi projekata jpp-a
Zakon o ustanovama
a ima toga u skriptarnici ili di da to nabavim?
 

Aine

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
ma joj ne u skriptarnici nego tamo u onoj fotokopiraoni u masarykovoj :D
ahahahaha tako reci, jos ja gledam koja skriptarnica postoji lol. ne znam da li toga ima tamo, nisam jos isla u nabavku te literature jerbo prvo moram polozit gradansko :/
 

blankad

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
ahahahaha tako reci, jos ja gledam koja skriptarnica postoji lol. ne znam da li toga ima tamo, nisam jos isla u nabavku te literature jerbo prvo moram polozit gradansko :/
budem ja sutra isla tamo pa javim dal imaju to il ne
 

Aine

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Koprić (2014) Upravna znanost- javna uprava u suvremenom društvu (poglavlje VI; 215.-246.str)..samo to imaju.ništa drugo
punoooo ti hvala na informaciji i trudu. znaci da ostatak mozemo nabaviti na pravnom ;)
 

IVANA1102

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
1.Definicija i podjela javnih službi po zakonu
2.uloga države kod javnih službi
3.koje su to JS koje moraju posebno biti univerzalne
4.sinonimi pojma javne službe
5.povelje u rh
6.regulatorne agencije koja su 2 temeljna oblika regulacije.
7.uloga jav.vlasti u JS i onda objasniti financiranje

ekipa jel netko zna odgovore na ova pitanja ili barem di se nalaze...nigdje to ne mogu naći
 

Aine

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
1.Definicija i podjela javnih službi po zakonu
2.uloga države kod javnih službi
3.koje su to JS koje moraju posebno biti univerzalne
4.sinonimi pojma javne službe
5.povelje u rh
6.regulatorne agencije koja su 2 temeljna oblika regulacije.
7.uloga jav.vlasti u JS i onda objasniti financiranje

ekipa jel netko zna odgovore na ova pitanja ili barem di se nalaze...nigdje to ne mogu naći
da li ucis iz nove literature?
 

IVANA1102

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
evo da se je javim...dulabic je danas bio fenomenalne volje...ja sam bila jedina iz javnih sluzbi i jedna cura iz uvoda u javni menadzment...jos je bilo 9 cura sa nekog drugog ispita ne znam kojeg...koliko sam skuzila svi smo prosli...ja sam dobila tri jer se kod njega ne moze dobiti vise ali nema veze...ja zadovoljna...pitao me razlika materijalno i formalno, razlika javne ustanove i ustanove, privatizaciju i komercijalizaciju te koje su jos tendencije i pitao me jos jedno pitanje koje se ne mogu sjetiti...uglavnom rekao je da je to super i da sam prosla...cak smo se malo i zezazli...uglavnom, sretno svima dalje ja jos samo europsko upravno i gotova sa ovim faksom...sretno svima ekipa...i da mali savjet...ucite po pitanjima s foruma i uzmite onu novu kopricevu skriptu jer je stvarno ijepos ve objasnjeno po njoj...i prolaz zagarantiran, naravno i onih par clanak iz zakona...
 

blankad

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
evo da se je javim...dulabic je danas bio fenomenalne volje...ja sam bila jedina iz javnih sluzbi i jedna cura iz uvoda u javni menadzment...jos je bilo 9 cura sa nekog drugog ispita ne znam kojeg...koliko sam skuzila svi smo prosli...ja sam dobila tri jer se kod njega ne moze dobiti vise ali nema veze...ja zadovoljna...pitao me razlika materijalno i formalno, razlika javne ustanove i ustanove, privatizaciju i komercijalizaciju te koje su jos tendencije i pitao me jos jedno pitanje koje se ne mogu sjetiti...uglavnom rekao je da je to super i da sam prosla...cak smo se malo i zezazli...uglavnom, sretno svima dalje ja jos samo europsko upravno i gotova sa ovim faksom...sretno svima ekipa...i da mali savjet...ucite po pitanjima s foruma i uzmite onu novu kopricevu skriptu jer je stvarno ijepos ve objasnjeno po njoj...i prolaz zagarantiran, naravno i onih par clanak iz zakona...
kad kažeš onu novu kopricevu skriptu misliš na ovo Koprić (2014) Upravna znanost- javna uprava u suvremenom društvu (poglavlje VI; 215.-246.str) ili?
 
Na vrh

AdBlock Detected

We get it, advertisements are annoying!

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks useful features of our website. For the best site experience please disable your AdBlocker.

I've Disabled AdBlock
No Thanks