AdBlock Detected

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.

Izvanredno studiranje (prednosti i nedostaci)

emma1993

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Kolege, ove godine prelazim u izvanredne, zanima me je li prijava na zavod za zapošljavanje obavezna za izvanredne studente i kako to utječe na zdravstveno osiguranje
Zavod za zapošljavanje služi isključivo da tamo zaposleni "rade" i primaju plaću.
U životu ti to ne treba niti radi prava niti radi traženja posla. Sva prava imaš po drugim osnovama, a oni ti posao sigurno neće naći.

Tamo te maltretiraju da vodiš neki "Dnevnik traženja posla" koje su izmislili. Ako im to ne dostavljaš, onda te maknu s burze, pa kao, više "nisi nezaposlena". Kao da je traženje posla neki hobi, sport, zabava... Najkretenskija državna služba koja postoji, odmah iza one Agencije za opremu pod tlakom. :)

Ako te zanima posao, gledaj MojPosao.hr ili Posao.hr ili BurzaRada...

Jedino što moraš je otići u HZZO (zdravstveno) i tamo donijeti potvrdu da više nisi redovni student. Pazi! Imaš onaj kafkijanski, suludi, rok od 30 dana za promjenu statusa inače odlaziš u administrativni limb. Ostaješ bez osiguranja, ako propustiš rok.

Ostaješ bez osiguranja u zemlji u kojoj svi imaju osiguranje, ako propustiš "regulirati status" u nekom njihovom zamišljenom broju dana.
:)
 
Posljednje uređivanje:

Ina123

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Isto tako, otac mi prima djeciji doplatak u Njemačkoj hoce li ovo prelaženje utjecati na dječji, znam da bi utjecalo da ga prima u Hrvatskoj, al nezz ima li tko iskustva s Njemackom
 

fakin

Super Moderator
Zavod za zapošljavanje služi isključivo da tamo zaposleni "rade" i primaju plaću.
U životu ti to ne treba niti radi prava niti radi traženja posla. Sva prava imaš po drugim osnovama, a oni ti posao sigurno neće naći.

Tamo te maltretiraju da vodiš neki "Dnevnik traženja posla" koje su izmislili. Ako im to ne dostavljaš, onda te maknu s burze, pa kao, više "nisi nezaposlena". Kao da je traženje posla neki hobi, sport, zabava... Najkretenskija državna služba koja postoji, odmah iza one Agencije za opremu pod tlakom. :)

Ako te zanima posao, gledaj MojPosao.hr ili Posao.hr ili BurzaRada...

Jedino što moraš je otići u HZZO (zdravstveno) i tamo donijeti potvrdu da više nisi redovni student. Pazi! Imaš onaj kafkijanski, suludi, rok od 30 dana za promjenu statusa inače odlaziš u administrativni limb. Ostaješ bez osiguranja, ako propustiš rok.

Ostaješ bez osiguranja u zemlji u kojoj svi imaju osiguranje, ako propustiš "regulirati status" u nekom njihovom zamišljenom broju dana.
:)
slažem se u potpunosti s tobom, svaka čast na postu, potpisujem svaku riječ.
 

emma1993

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Isto tako, otac mi prima djeciji doplatak u Njemačkoj hoce li ovo prelaženje utjecati na dječji, znam da bi utjecalo da ga prima u Hrvatskoj, al nezz ima li tko iskustva s Njemackom
Ne vjerujem da će im naši dojaviti, ali ako ti Švabe saznaju da primaš doplatak, a ne bi smjela, budi uvjerena da će ga tražiti do zadnjeg centa natrag.
 

mape5

Super Moderator
Čisto da vas uputim u slijedeće:
Ako ste u braku i muž vam propusti rok od 30 dana za prijavu na HZZO vi ga kao žena možete prijaviti preko sebe za zdravstveno osiguranje, ukoliko ste zaposleni.
Nezaposleno dijete koje je punoljetno, znači navršilo je 18.g. i propustilo je rok od 30 dana za prijavu na HZZO ti kao roditelj ne možeš zdravstveno osigurati. Dakle, praktički ostaneš bez zdravstvenog osiguranja, al ko ti kriv kad si bedast i propustio ROK-:), ALI HZZO omogućava takvom djetetu da samo plaća mjesečno zdravstveno osiguranje u iznosu 528 kn.

Znači treba paziti na rokove te na osnove po kojima se možeš zdravstveno osigurati.

i da, burza rada i HZZO nije isto-neovisni su jedan o drugom-važno je zdravstveno, a burza ....kako je već napisano-samo ispunjavaš neke dnevnike traženja posla , naravno i to je različito od osobe do osobe (godine, radni staž itd...)
 

JelenaPar

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Kolege, ima li netko iskustva sa situacijom gdje redovni student u toku akademske godine potpiše ugovor o radu na određeno?
Što se događa sa statusom studenta i pravima? Iz referade su mi rekli samo da nije moguć prelazak s redovnog statusa studenta na izvanredni u toku akademske godine, već samo na početku.
Prema tome, bi li do kraja ove ak. godine bila i dalje redovni student bez prava, a sljedeću bih mogla upisati kao izvanredni?
 

monalisa

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Evo ja bih htjela ovdje izraziti svoje mišljenje za fakultet od samog upisa do završetka. Nakon stručnog studija koji mi se odužio na 5 godina studiranja(krivi pristup učenju-učila sam sve po knjigama po redu što je zahtjevalo puno vremena, pa se približi rok pa nema vremena to sve ponoviti) sam odradila staž godinu dana i bila uvjerena da neću više studirati no kako nakon staža posla nije bilo odlučila upisati i specijalistički. Iz Koprivnice sam pa sam izvanredno upisala i putovala samo na predavanja za izvanredne. Popisala sam si sve predmete i ovdje sa foruma izvadila o svakom predmetu da li ima pismeni, usmeni da li je težak/lagan i kad je sve to bilo na papiru vidjela sam da ima dosta kolokvija i pismenih kod kojih ne treba usmeni što je lakše i uvidjela da nema tako teških predmeta. Seminari nisu teški za odraditi. I zaista ajmo reći završila u roku, sveukupno 2 i pol godine. Zaista ovaj studij je nadogradnja na stručni, slična literatura, isti profesori, pristup je od strane njih bolji nekako nas gledaju kao oni su prije toga već nešto završili pa nekakko s poštovanjem imaju pristup, barem sam ja dobila takav dojam. I ocjene su zaista dobre, većinom 4 i 5. Svi koji imaju financijsku mogućnost i mogućnost dolaska na predavanje od posla svakako im preporučam da upišu, kolokviji nisu teški. I zaista sve brzo prođe. Moj pristup učenju bio je da za svaki predmet sam ovdje sa foruma izvadila pitanja unazad par godina označila ona koja se najčešće spominju i po njima iz knjige učila. Što se tiče online nastave to je bilo još i bolje od doma, sve praktično i ostvarivo. Eto svako ko se dvoumi svakako upišite, nije teško, nema predmeta kao na stručnom nauka o javnoj upravi, ili radno i socijalnp pravo koji su meni bili baš baš teški. Sretno svima dalje.
 

monalisa

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
To cjelo vrijeme sam i posao tražila, no sa stručnim studijem jako teško bez veze eto nadam se da bude više mogućnosti sada nakon specijalističkog studija
 

Kensington

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Ne znam jesam li fulala temu, ali ne znam gdje bi drugdje ovo pitala

Redovni sam ponavljac prve godine. Prosle godine sam ostvarila 21ects te sam platila punu participaciju da budem redovni ponavljac. E sad, zanima me ak slucajno ne uspijem skupit 30ects ove godine mogu li onda prec kao izvanredan ili gubim pravo studiranja. Jer sam negdje procitala da student gubi pravo studiranja ako u dvije uzastopne godine je ostvario manje od 35ects pa me zanima jel to istina. I jel se to misli na 35 ects akademske godine ili sveukupno u svim godinama studiranja?
 

leox

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Ne znam jesam li fulala temu, ali ne znam gdje bi drugdje ovo pitala

Redovni sam ponavljac prve godine. Prosle godine sam ostvarila 21ects te sam platila punu participaciju da budem redovni ponavljac. E sad, zanima me ak slucajno ne uspijem skupit 30ects ove godine mogu li onda prec kao izvanredan ili gubim pravo studiranja. Jer sam negdje procitala da student gubi pravo studiranja ako u dvije uzastopne godine je ostvario manje od 35ects pa me zanima jel to istina. I jel se to misli na 35 ects akademske godine ili sveukupno u svim godinama studiranja?
ne gubiš pravo studiranja, samo ćeš preći u izvanredne
 

Kensington

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
ne gubiš pravo studiranja, samo ćeš preći u izvanredne
Ali u pravilniku fakulteta sam procitala da ako student dvije godine uzastopno ostvari manje od 35ects boda da gube pravo studiranja pa me zanima jel to istina il je to tak prije bilo. Jer trenutno imam 14 bodova pa me zanima ako ni ove godine ne uspijem skupit 35ects hocu li izgubit onda pravo ili cu samo prijec u izvanredne?
 

TuttiFruti

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Ali u pravilniku fakulteta sam procitala da ako student dvije godine uzastopno ostvari manje od 35ects boda da gube pravo studiranja pa me zanima jel to istina il je to tak prije bilo. Jer trenutno imam 14 bodova pa me zanima ako ni ove godine ne uspijem skupit 35ects hocu li izgubit onda pravo ili cu samo prijec u izvanredne?
prosle godine imas 21 i sad 14 to je vec 35
 

Kensington

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
prosle godine imas 21 i sad 14 to je vec 35
Znaci gleda se sveukupno sve godine, a ne samo ova godina?

Jer u pravilniku stoji ovako:

"Ukoliko student padne dvije godine uzastopce gubi pravo redovitog studenta, a ako u dvije uzastopne godine ne ostvari minimalno 35 ECTS bodova gubi status studenta."
 

TuttiFruti

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Znaci gleda se sveukupno sve godine, a ne samo ova godina?

Jer u pravilniku stoji ovako:

"Ukoliko student padne dvije godine uzastopce gubi pravo redovitog studenta, a ako u dvije uzastopne godine ne ostvari minimalno 35 ECTS bodova gubi status studenta."
gledaju se dvije uzastopne godine, znači prošla i ova
 

leox

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
gledaju se dvije uzastopne godine, znači prošla i ova
tako je. a čak i da nemaš 35 bodova u te dvije godine i dalje ne bi izgubila pravo studiranja, ne pridržavaju se tog pravila jer možeš prijeći u izvanredne,a tada plaćaš tako da im to itekako odgovara , tako da bez brige :)
 

Kensington

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Redovni sam ponavljac prve godine i ostala su mi jos dva ispita iz prve godine. Zanima me ako ne uspijem jedan od ovih dva predmeta iz prve godine rijesiti sad u 9mj hocu li morati placati punu participaciju za nastavak studiranja kao izvanredni sthdent ili samo onoliko ects bodova koliko mi fali ?
 

AnaStep

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Moze li mi molim vas tko reci ako sam izvanredni student gubim li pravo studiranja ako nisam skupila 35 ects-a u zadnje dvije godine ili se gleda dok ne padnem 8.put? Netko ako je siguran da zna. Zovem referadu ali se nitko ne javlja
 

xxxy

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Moze li mi molim vas tko reci ako sam izvanredni student gubim li pravo studiranja ako nisam skupila 35 ects-a u zadnje dvije godine ili se gleda dok ne padnem 8.put? Netko ako je siguran da zna. Zovem referadu ali se nitko ne javlja
Ne gubiš, studiraš dok god plaćaš ili padneš 8. put
 
Na vrh

AdBlock Detected

We get it, advertisements are annoying!

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks useful features of our website. For the best site experience please disable your AdBlocker.

I've Disabled AdBlock
No Thanks