AdBlock Detected

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.

Gdje je poželjno raditi kao specijalist j.uprave?

Miracle_worker

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
nije nikakva greška. to je stručni studij pravne struke i zato se traži pravosudni ispit i zato to nema nikakve veze s ovim našim diplomskim studijem. već je bila takva rasprava ovdje prije godinu dana jer je izašao isti natječaj
Daj link te rasprave.......vrti mi se već od ovog nazivlja. Mislim da glavonjama još nije posve niti jasno što bi s ovim studijem jer koliko čitam "tek se stvara nova paradigma j.uprave (za nas ovo može značiti i hebene ;)). Razumijem da ima stručni studij za kazneno pravo ili financije jer su i oni imali predavanja kad i mi. Jedino nama mora valjda pisati - j.uprave....
[DOUBLEPOST=1480451263,1480450991][/DOUBLEPOST]
evo gdje nam se kolega s faksa i foruma uhljebio: Kovačić postavio mladog MOST-ovca bez iskustva na odlično plaćenu funkciju - Vijesti - Index.hr


slobodno pročitajte cijeli tekst i pogotovo onaj dio što je navodio sve pod radno iskustvo da znate kakvi su vam kolege i da malo njih zanima stručnost i profesiolanost o kojoj pričaju, a više neka partija koja će ih uhljebiti.
Nigdje u tekstu ne piše s kojeg je faxa dečko, vjerojatno tek da je naš/vaš
 

fakin

Super Moderator
s našeg je faksa jer ga znam, stalno se gurao da bude studentski pravobranitelj i nitko ga nije šljivio ni pola posto, pravi uhljeb još i stavi pod radno iskustvo studentski pravobranitelj hahahaha strašno, studira naš faks da bude profesionalni službenik, a on s 26 godina postane prvoklasni uhljeb
 

Miracle_worker

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
s našeg je faksa jer ga znam, stalno se gurao da bude studentski pravobranitelj i nitko ga nije šljivio ni pola posto, pravi uhljeb još i stavi pod radno iskustvo studentski pravobranitelj hahahaha strašno, studira naš faks da bude profesionalni službenik, a on s 26 godina postane prvoklasni uhljeb
I izgleda kao bezveznjak i još je jakooo zelen za tako odgovorno mjesto
 

fakin

Super Moderator
čovjek ima 3 mjeseca stručnog i postave ga kao tajnika kabineta ministra. mislim da to dovoljno govori o njima i o njemu.
 

tapravnica

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Ja sam dobila stručno osposobljavanje bez problema u Gradskoj upravi.
Tamo mi je svakako poželjno raditi i u budućnosti.
Stručno osposobljavanje i nije problem dobiti, no za radni odnos na neodređeno vrijeme se moraš malo više potruditi. Vrlo često se SO "dogovaraju" pa tu čak i ne možemo pričati o tome da je dobivanje SO preko veze jer zapravo praktički nigdje nije strogo propisan postupak izbora osoba koje se primaju na SO. Neki obave intervjuu ili pismeno testiranje radi reda. (to govorim isključivo za javni sektor, u privatnom je situacija vjerojatno nešto drugačija).

No, kad je riječ o baš zapošljavanju na određeno i li neodređeno vrijeme u javnopravnim tijelima to je dosta drugačija priča, ako nemaš dobru "vezu", političku pripadnost, šanse su stvarno male. Jbg, ali naš sustav tako nažalost funkcionira.
Cijeli postupak zapošljavanja je kao "zakonit"", ali nažalost izmanipuliran jer kandidat koji "treba" dobiti posao, unaprijed dobije pitanja s pismenog testiranja i sl. pa ostvari najveći mogući broj bodova, i takve slične slične metode. Ili primjerice Ured drž. uprave jedne županije raspiše natječaj za SSS, kao literaturu za pismenu provjeru znanja navede 20 propisa (a riječ je o SSS) - pri čemu većina kandidata izgubi motiv za daljnje sudjelovanje u postupku, što poslodavcu opet olakšava postupak.Ili primjerice, ako ne mogu nikako zaposliti "svojega" bez žalbe od strane drugih kandidata, jednostavno ponište natječaj bez ikakvog obrazloženja, a na koju odluku nije mogući prigovor. I ubrzo ponovo raspšu natječaj za isto radno mjesto tako dugo dok ne uspiju zaposliti "svoga".

Također, mnoga javnopravna tijela vrlo često rotiraju stručna osposobljavanja, a rijetko tko uspije ostati, posebno ako su već prenatrpana. Ako se varam, neka me neko ispravi.
[DOUBLEPOST=1480597724,1480595865][/DOUBLEPOST]
14 radnih dana stručnog osposobljavanja. Izgleda da se jako dokazao u tih 14 dana. :)
Matija Kikelj: Zaposlen sam prema zakonu, netko podmeće Mostu
Pa taj nema ni položeni DSI! Koliko vidim, za radno mjesto "tajnik kabineta ministra" i slična radna mjesta radno iskustvo uopće nije propisano kao uvjet pri zapošljavanju, a za sva niža radna mjesta moraš imati najmanje godinu dana radnog iskustva. Vjerujem da ni sam ministar ne poznaje postupak zapošljavanja u javnoj upravi.
 
Posljednje uređivanje:

Marinchy

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Sve je to jedna velika lakrdija oko zapošljavanja i svega. Pa trenutni ministar uprave je doktor stomatologije po struci, ali naravno politička karijera je neupitna.
 

bella kiss

pravnik?
Stručno osposobljavanje i nije problem dobiti, no za radni odnos na neodređeno vrijeme se moraš malo više potruditi. Vrlo često se SO "dogovaraju" pa tu čak i ne možemo pričati o tome da je dobivanje SO preko veze jer zapravo praktički nigdje nije strogo propisan postupak izbora osoba koje se primaju na SO. Neki obave intervjuu ili pismeno testiranje radi reda. (to govorim isključivo za javni sektor, u privatnom je situacija vjerojatno nešto drugačija).

No, kad je riječ o baš zapošljavanju na određeno i li neodređeno vrijeme u javnopravnim tijelima to je dosta drugačija priča, ako nemaš dobru "vezu", političku pripadnost, šanse su stvarno male. Jbg, ali naš sustav tako nažalost funkcionira.
Cijeli postupak zapošljavanja je kao "zakonit"", ali nažalost izmanipuliran jer kandidat koji "treba" dobiti posao, unaprijed dobije pitanja s pismenog testiranja i sl. pa ostvari najveći mogući broj bodova, i takve slične slične metode. Ili primjerice Ured drž. uprave jedne županije raspiše natječaj za SSS, kao literaturu za pismenu provjeru znanja navede 20 propisa (a riječ je o SSS) - pri čemu većina kandidata izgubi motiv za daljnje sudjelovanje u postupku, što poslodavcu opet olakšava postupak.Ili primjerice, ako ne mogu nikako zaposliti "svojega" bez žalbe od strane drugih kandidata, jednostavno ponište natječaj bez ikakvog obrazloženja, a na koju odluku nije mogući prigovor. I ubrzo ponovo raspšu natječaj za isto radno mjesto tako dugo dok ne uspiju zaposliti "svoga".

Također, mnoga javnopravna tijela vrlo često rotiraju stručna osposobljavanja, a rijetko tko uspije ostati, posebno ako su već prenatrpana. Ako se varam, neka me neko ispravi.
[DOUBLEPOST=1480597724,1480595865][/DOUBLEPOST]

Pa taj nema ni položeni DSI! Koliko vidim, za radno mjesto "tajnik kabineta ministra" i slična radna mjesta radno iskustvo uopće nije propisano kao uvjet pri zapošljavanju, a za sva niža radna mjesta moraš imati najmanje godinu dana radnog iskustva. Vjerujem da ni sam ministar ne poznaje postupak zapošljavanja u javnoj upravi.
Ovo o načinu zapošljavanja je ipak rijetkost, ali zanimljivo, bio sam svjedokom kod zapošljavanja jedne službenice upravo na taj način. Ispao cirkus, nezadovoljan tužio, stavljao u novine, ali nikom ništa.
 

fakin

Super Moderator
pa tako nekako, samo ne razumijem čemu onda priče svih profesora na predavanju o politici, političkim uhljebima, kako mi patimo i to, kad su isti ti profesori u političkim strankama i na temelju toga se zapošljavaju po ministarstvima i sličnim ustanovama
 

Horiemon

Kronično vaš, 0-24
pa tako nekako, samo ne razumijem čemu onda priče svih profesora na predavanju o politici, političkim uhljebima, kako mi patimo i to, kad su isti ti profesori u političkim strankama i na temelju toga se zapošljavaju po ministarstvima i sličnim ustanovama
Što ih više upoznajem, to mi se manje čini da Hrvatska ima (akademsku i političku) elitu. Ostao je samo taj tzv. "mali čovijek" sa VSS-om koji, čim se dokopa položaja, jedva čeka posjesti dupe u skupocjeni auto sa šoferom, zaposliti tetku, strinu, rođaka, raspisati natječaj za "javnu nabavu" i srediti posao kumovoj tvrtci, kupiti novi Audi A6... Imaš recimo sjajnih primjera takvih nebuloza gdje načelnik općine, kojoj je proračun jadnih tri milje kuna (uglavnom dotiran iz drž. proračuna), izmisli radno mjesto za "fotokopirača" u pisarnici, pa uhljebi nećaka bez alata i zanata. Takva "elita" ti je i u državi na vlasti, a ogroman broj takvih mentalnih sklopova je i među akademskom elitom iz koje se dobrim djelom regrutiraju.
 

bella kiss

pravnik?
Što ih više upoznajem, to mi se manje čini da Hrvatska ima (akademsku i političku) elitu. Ostao je samo taj tzv. "mali čovijek" sa VSS-om koji, čim se dokopa položaja, jedva čeka posjesti dupe u skupocjeni auto sa šoferom, zaposliti tetku, strinu, rođaka, raspisati natječaj za "javnu nabavu" i srediti posao kumovoj tvrtci, kupiti novi Audi A6... Imaš recimo sjajnih primjera takvih nebuloza gdje načelnik općine, kojoj je proračun jadnih tri milje kuna (uglavnom dotiran iz drž. proračuna), izmisli radno mjesto za "fotokopirača" u pisarnici, pa uhljebi nećaka bez alata i zanata. Takva "elita" ti je i u državi na vlasti, a ogroman broj takvih mentalnih sklopova je i među akademskom elitom iz koje se dobrim djelom regrutiraju.
Možeš ti glumiti poštenjačinu, ali tako ti je to.
I ja bih se rado uguzio u neku partijsku ćeliju, jer ti to omogućuje napredovanje. Ja sam u jednoj očajnoj situaciji, fali mi 10 godina do penzije, imam malu djecu koja će se početi ozbiljno školovati tek tada, a ako sve ostane ovako, ja bih imao penziju nekih 1600 kuna!?
To bi mi promijenilo život iz korijena.
Dovoljno za razmišljati o štriku oko vrata.
Nikakve zakonske promjene neće riješiti problem.
Zakonske promjene pašu samo bogatima. Sirotinji treba revolucija.
 

Horiemon

Kronično vaš, 0-24
Možeš ti glumiti poštenjačinu, ali tako ti je to.
I ja bih se rado uguzio u neku partijsku ćeliju, jer ti to omogućuje napredovanje. Ja sam u jednoj očajnoj situaciji, fali mi 10 godina do penzije, imam malu djecu koja će se početi ozbiljno školovati tek tada, a ako sve ostane ovako, ja bih imao penziju nekih 1600 kuna!?
To bi mi promijenilo život iz korijena.
Dovoljno za razmišljati o štriku oko vrata.
Nikakve zakonske promjene neće riješiti problem.
Nažalost, ovakav stav prevladava u državnoj službi. :) Zato većinu i zovu uheljbima i udaračima pečata. :)

Ipak, veseli me tvoj optimizam oko ideje da će za deset godina biti novca za penzije. :D Odakle?

Zakonske promjene pašu samo bogatima.
Je l to misliš na ovu poreznu reformu?
Što znači biti bogat? Gdje je cifra na kojoj ćemo podvući crtu, pa reći - taj je bogat, svi ispod nje su siromašni? ;) Pitam, čisto radi rasprave.

Sirotinji treba revolucija.
Ljudima treba jednakost prilike i posao kao najbolji socijalni program. :) Revolucija i slične komunističke gluposti ne trebaju nikome, niti su igdje ikad donijele išta dobro. Ako misliš da je, pogledaj više od 60 godina terora revolucije na Kubi. ;) Zemlji u kojoj se u redu od 500 metara čeka na kupnju kuglice sladoleda, a svaki Kubanac smije odjednom kupiti najviše dvije kuglice sladoleda. :D Ostalo da i ne spominjem. Misliš da serem? Googlaj.
 
Na vrh

AdBlock Detected

We get it, advertisements are annoying!

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks useful features of our website. For the best site experience please disable your AdBlocker.

I've Disabled AdBlock
No Thanks