AdBlock Detected

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.

Gdje je poželjno raditi kao specijalist j.uprave?

Miracle_worker

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Vidim da se nitko nije sjetio ovog pitanja, a ne da mi mira pa da probamo...

Dakle nude nam se razne javne ustanove (osnovne, srednje škole, domovi...tu probably ne bi?), pa upravni odjeli, ministarstva, možda kakva inspekcija, lokalna samouprava (stručni suradnici...)

Gdje se vama sviđa ili bi se sviđalo raditi?

A možda je još i prerano za ovo pitanje? o_O
 

tapravnica

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Meni bi se sviđalo tamo gdje bi bila dobra plaća, solidni međuljudski odnosi i s vremenom mogućnost napredovanja. ;-)
 

Horiemon

Kronično vaš, 0-24
Meni bi se sviđalo tamo gdje bi bila dobra plaća, solidni međuljudski odnosi i s vremenom mogućnost napredovanja. ;-)
Domaće IT tvrtke.
[DOUBLEPOST=1478562398,1478562246][/DOUBLEPOST]
Dakle nude nam se razne javne ustanove (osnovne, srednje škole, domovi...tu probably ne bi?), pa upravni odjeli, ministarstva, možda kakva inspekcija, lokalna samouprava (stručni suradnici...)
Vrtići. Nekidan sreo kolegicu, dobila posao tajnice na neodređeno u vrtiću. Kaže, javila se, nije imala štelu, sve glatko. :) Primili je.
 

tapravnica

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
znači ne u državnoj upravi
Baš i ne u državnoj upravi, a i tu kod nas u Uredu drž. uprave zapošljavaju samo sa SSS. o_O
Plaće su stvarno mizerne, tamo s VSS imaš plaću kao u jedinici lokalne i područne sa SSS.
 

mape5

Super Moderator
moraš biti mućki provokator, ha? :mad:
mućki provokator - nejde nikako ta rečenica uz njega :) s obzirom kakav ima avatar :)

onaj tko hoće zaraditi para ne radi u državnoj službi, tko hoće imati sigurnu plaću, beneficije poput godisnjeg, bolovanja i sl. može raditi u državnoj službi
a da li smo prepoznati.... hm... nisam sigurna
[DOUBLEPOST=1479723787,1479723779][/DOUBLEPOST]
moraš biti mućki provokator, ha? :mad:
mućki provokator - nejde nikako ta rečenica uz njega :) s obzirom kakav ima avatar :)

onaj tko hoće zaraditi para ne radi u državnoj službi, tko hoće imati sigurnu plaću, beneficije poput godisnjeg, bolovanja i sl. može raditi u državnoj službi
a da li smo prepoznati.... hm... nisam sigurna
 

Miracle_worker

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Našao sam natječaj za Državnu komisiju za kontrolu postupaka javne nabave gdje se traži stručni savjetnik - specijalist -
Stručni uvjeti:

– završen diplomski sveučilišni studij ili specijalistički diplomski stručni studij pravne struke

– najmanje tri godine radnog iskustva na odgovarajućim poslovima

položen pravosudni ispit

– aktivno znanje engleskog jezika

– poznavanje rada na računalu.

Pa sad ti budi pametan.......btw Koprić na Twitteru pita gdje je škola za javne menadžere?! :D
 

Miracle_worker

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Našao sam natječaj za Državnu komisiju za kontrolu postupaka javne nabave gdje se traži stručni savjetnik - specijalist -
Stručni uvjeti:

– završen diplomski sveučilišni studij ili specijalistički diplomski stručni studij pravne struke

– najmanje tri godine radnog iskustva na odgovarajućim poslovima

položen pravosudni ispit

– aktivno znanje engleskog jezika

– poznavanje rada na računalu.

Pa sad ti budi pametan.......btw Koprić na Twitteru pita gdje je škola za javne menadžere?! :D
da specijalistički studij PRAVNE struke. ovo naše nije pravne struke
No, no, no, mon ami ;) vjerojatno je greška u sintaksi, ali gore lijepo piše specijalistički diplomski stručni studij pravne struke ....
 

fakin

Super Moderator
nije nikakva greška. to je stručni studij pravne struke i zato se traži pravosudni ispit i zato to nema nikakve veze s ovim našim diplomskim studijem. već je bila takva rasprava ovdje prije godinu dana jer je izašao isti natječaj
 

Marinchy

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Ja sam dobila stručno osposobljavanje bez problema u Gradskoj upravi.
Tamo mi je svakako poželjno raditi i u budućnosti.
 
Posljednje uređivanje:

filmar

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
nije nikakva greška. to je stručni studij pravne struke i zato se traži pravosudni ispit i zato to nema nikakve veze s ovim našim diplomskim studijem. već je bila takva rasprava ovdje prije godinu dana jer je izašao isti natječaj
U redu. A koji su to stručni studiji pravne struke?
 

fakin

Super Moderator
bez ikakve veze je l'?


"Prema informacijama iz ljudskih resursa u gradskoj upravi oko 90 posto ljudi zapošljava se preko veze i poznanstava, a prije je to bilo tek 10 posto", dodala je Švaljek.
 

Tourniquet

jane doe.
Ja sam bacc, upisala 4. godinu tj. 1. god specijalističkog.
Prije god dana sam dobila stručno u Gradskoj upravi (bivšem Poglavarstvu). Nisam imala nikakvu vezu, samo očito puno sreće. ;) Al evo sad za mjesec dana završavam i neće me ostaviti, tako da...:rolleyes: Bar sam položila stručni ispit i imam tu god dana iskustva jer inače ovo stručno je stvarno bilo besmisleno.
 

Marinchy

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
bez ikakve veze je l'?


"Prema informacijama iz ljudskih resursa u gradskoj upravi oko 90 posto ljudi zapošljava se preko veze i poznanstava, a prije je to bilo tek 10 posto", dodala je Švaljek.
DA!
To možda vrijedi za pravo zapošljavanje.
Stručno osposobljavanje nije problem dobiti jer dosta ljudi ( i s našeg faxa nekoliko) je dobilo stručno tamo, tj. u različitim uredima Gradske uprave.
 
Posljednje uređivanje:
Na vrh

AdBlock Detected

We get it, advertisements are annoying!

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks useful features of our website. For the best site experience please disable your AdBlocker.

I've Disabled AdBlock
No Thanks