AdBlock Detected

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.

Europsko upravno pravo

doryca

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
A što je s onima koji još uvijek imaju neriješen seminar (još dok je predavao prof. Medvedović) :bored:
 

Zvone

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
molim odgovor ako netko zna i zalazi na ovaj forum: kojim zakonom je pravo biti biran i birati za zastupnika podrobnije uređeno u RH? kojim zakonom je pravo birati i biti biran na lokalnim izborima podrobnije uređeno u RH? te Kojih europskih organizacija je Rh članica? malo sam neinformiran što se tog područja tiče, pa bi pomoć bila dobro došla... hvala!
 

Andreja

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
jel zna netko dali su predavanja za izvanredne obvezna iz ovog predmeta?

unaprijed zahvaljujem :D
 

LIV

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
danas sam bila na ispitu i prošla. izvlače se papirići s tri pitanja. moja pitanja su bila:sud eu- nadležnosti, tužbe protiv država članica i odgovornost Unije za štetu. može se izaći na kolokvij u trećem mjesecu bez obzira na dolaske...
 

vlatkap

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
MOLIM VAS ODGOVOR NA OVA PITANJA:

1.Nabrojite najznačajnije europske organizacije! U kojim europskih organizacijama je RH članica? U kojima nije?
2.Navedite po kojim osnovama nacionalna tijela mogu djelovati kada primjenjuju europsko pravo!

I DA LI NETKO ZNA KAD JE 1. KOLOKVIJ ZA IZVANREDNE I DO KUD MORAMO NAUČITI???
 

Dijana936

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Prvi kolokvij iz Europskog upravnog prava održat će se u srijedu 9. ožujka 2011. u 8:30 sati, Ćirilometodska 4, Dv. III, prizemlje. Kolokviju mogu pristupiti redovni i izvanredni studenti.

Prvi kolokvij održat će se u tjednu od 7.-11. ožujka, a obuhvaćat će gradivo iz nastavnih jedinica I-V (v. repozitorij). Drugi kolokvij održat će se u tjednu od 14.-18. ožujka, a obuhvaćat će gradivo iz nastavnih jedinica VI-XI.

imate sve na katedri upravno pravo

Hrvatska je u :
- Vijeće Europe
- Gospodarska komisija Ujedinjenih naroda za Europu (UNECE)
- Organizacija za europsku sigurnost i suradnju (OSCE)
- Srednjoeuropsko udruženje slobodne trgovine (CEFTA)

a nije u :
-Europska unija
-Organizacija za ekonomsku suradnju i razvoj (OECD)
-Europsko udruženje slobodne trgovine (EFTA)
-Europski gospodarski prostor
 

vlatkap

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
dal možda netko ovo zna??

Navedite po kojim osnovama nacionalna tijela mogu djelovati kada primjenjuju europsko pravo!
 

Dijana936

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
dal možda netko ovo zna??

Navedite po kojim osnovama nacionalna tijela mogu djelovati kada primjenjuju europsko pravo!
ne znam dal je to ovo ali u perzentacijama ovako pise:
Veći dio europskog upravnog prava provodi se putem nacionalnih tijela.
Nacionalna tijela mogu djelovati na osnovi :
1. akata Unije
2. nacionalnih propisa kojima se provode (implementiraju) akti Unije

valjda je to to...:crazy:
 

vlatkap

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
ne znam dal je to ovo ali u perzentacijama ovako pise:
Veći dio europskog upravnog prava provodi se putem nacionalnih tijela.
Nacionalna tijela mogu djelovati na osnovi :
1. akata Unije
2. nacionalnih propisa kojima se provode (implementiraju) akti Unije

valjda je to to...:crazy:
malo sam proučavala i ja mislim ta je to TO!!!

a jel znaš odgovor na ovo pitanje: Objasnite koji pravni izvori mogu Europ. sudu pružiti smjernice za zaštitu temeljnih prava ???
 

Dijana936

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
malo sam proučavala i ja mislim ta je to TO!!!

a jel znaš odgovor na ovo pitanje: Objasnite koji pravni izvori mogu Europ. sudu pružiti smjernice za zaštitu temeljnih prava ???
ne znam ako saznas javi... a znas ti mozda ovo : Objasnite strukturu i jamstva Povelje u dijelu koji se odnosi na temeljna prava i slobode? strukturu znam to pise ali ova jamstva...hm...:unsure::confused2:
 

kikica

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Pravni izvori su mislim odredbe osnivackih ugovora, nacionalni pravni sustavi drzava clanica i medjunarodni ugovori koji mogu Eur. sudu pruziti smjernice za zastitu temeljnih prava. Ali ne znam tocno mislim da je tako.
 

vlatkap

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Pravni izvori su mislim odredbe osnivackih ugovora, nacionalni pravni sustavi drzava clanica i medjunarodni ugovori koji mogu Eur. sudu pruziti smjernice za zastitu temeljnih prava. Ali ne znam tocno mislim da je tako.
Mislim da bi to moglo biti TO!

ne znam ako saznas javi... a znas ti mozda ovo : Objasnite strukturu i jamstva Povelje u dijelu koji se odnosi na temeljna prava i slobode? strukturu znam to pise ali ova jamstva...hm...:unsure::confused2:
E neznam... možda su jamstva ono sve kaj je pobrojano pod tim "podnaslovima" tj. ono kaj spada pod dostojanstvo, slobode, prava građana... itd.
 

ljubeeee

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Da li netko zna ako prođemo ova dva kolokvija da li imamo jos usmeni ili je to to ?
koliko sam upucena,nemamo usmeni ako polozimo ova dva kol..
tako je bar rekla da predavanju za izvanredne,jedino ak se nije predomislila:p
 

gogo

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
e ljudi jel bi mi mogao netko rec kad je ovaj drugi kolokvij tocno i gdje?? hvala...
 

kikica

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Drugi kolokvij iz Europskog upravnog prava održat će se u srijedu 16. ožujka 2011. u 8:30 sati, Ćirilometodska 4, Dv. III, prizemlje. Kolokviju mogu pristupiti redovni i izvanredni studenti.

Da li cuvaju ocjenu posto imam jos dva ispita iz druge ?
 
Na vrh

AdBlock Detected

We get it, advertisements are annoying!

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks useful features of our website. For the best site experience please disable your AdBlocker.

I've Disabled AdBlock
No Thanks