AdBlock Detected

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.

Engleski jezik I.

outsidespace

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
U kolokviju su obično tri zadatka:

1) mali tekst u koji treba umetnuti određeni ili neodređeni član (a, an, the) ili glagol u određeno vrijeme (past perfect, simple past);
2) prevesti definicije pravnih pojmova s engleskog na hrvatski (mogu doći pojmovi tipa legal aid, litigation, civil case, criminal law, unitary state, democratic state itd.);
3) ponuđene riječi koje treba upisati u tekst;
 

BoVu

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Bio sam na ispitu i nije uopće tak teško! Pita te da procitaš mali odjeljak i prevedeš ga! Mene je pitala nešto o Američkom federalizmu i Američkom ustavu i to je to! Za prolaz je fakat dovoljan minimun, no ja sam dobio 4!
 

Bojana

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Bio sam na ispitu i nije uopće tak teško! Pita te da procitaš mali odjeljak i prevedeš ga! Mene je pitala nešto o Američkom federalizmu i Američkom ustavu i to je to! Za prolaz je fakat dovoljan minimun, no ja sam dobio 4!
Da, na usmenom pita prijevod i još neko pitanje vezano uz tekst koji prevodiš! Sretno!
 

patricija

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Znači na usmenom dobijemo tekst koji moramo prevesti i onda nas vezano uz taj tekst pita još neko pitanje? Koliko nas ulazi odgovarati? Ništa ne razumijem engleski :confused2:
 

mare

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Znači na usmenom dobijemo tekst koji moramo prevesti i onda nas vezano uz taj tekst pita još neko pitanje? Koliko nas ulazi odgovarati? Ništa ne razumijem engleski :confused2:
Prvo pročitaš jedan mali ulomak iz neke lekcije i onda ga prevedeš! Zatim ti postavi par pitanja iz tekstova koje smo učili, no ne znam da li baš iz teksta koji si prevodila! Mislim da se ulazi po dvoje, nisam sigurna! Moja frendica je prošla, iako nije baš dobro znala prevesti tekst! Sretno!
 

BoVu

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Koliko nas ulazi odgovarati? Ništa ne razumijem engleski :confused2:
Ulazi se po dvoje! Najbolje vam je pročitati tekstove, probati ih shvatiti i onda filozofirati! Riječi ne pita posebno!
 

pitija

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Ja koja sam jedva čekala engleski, moram priznati da mi se gadi ići na predavanja! Malo grozno za reći, ali tako je kako je! Nikada nisam prisustvovala predavanjima engleskog ili bilo kojeg drugog jezika na ovaj način na koji nama predaje profesorica, i to me brine!
 

anavi23

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Učila sam engleski u srijednjoj, ali ništa ne znam! Pogotovo gramatiku! To je kad često mjenjaš profesore, ali nekak ću valjda proći!
 

pitija

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Što ako ne dođemo više od tri puta na predavanje iz engleskog? Nema kolokvija i što još?
Jel mogu na ispit?
 

Mutley

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Ovisi koju te lekciju ispituje, no neće te piliti previše u detalje! Počne s najosnovijim pitanjima da vidi jesi li uopće shvatila o čemu se radi, pa onda malo teže da vidi jesi li savladala pravnu terminologiju! I tak...
 

patricija

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Profesorica je puna razumijevanja i ako barem nešto znaš i razumiješ o čemu pričaš, neće te srušiti! Dosta ljudi prođe, rijetko tko padne! Padnu samo oni koji nisu ni otvorili knjigu! Može se dobiti veća ocijena samo treba malo bolje zagrijati stolicu! Nije strašno, jedan od ugodnijih usmenih ispita!
 

Mutley

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Da objasnim neke stvari:

1. Za Engleski I. trebaju određena poglavlja iz knjige English for Lawyers", dok je skripta od prof. Vićan (English for Tax law) za Engleski jezik II., koji je u ljetnom semestru!

2. Dakle, Engleski I. i Engleski II. su 2 odvojena ispita! Na Engleski I. može se izlaziti od rokova u veljači (i dalje) ili na predroku, ako vam ga prof.odobri, a na Engleski II. tek od rokova u lipnju, ili ili na predroku, ako vam ga prof.odobri!

3. Ista je situacija na 2 godini studija, Engleski jezik III. i Engleski jezik IV. su 2 odvojena ispita, jedan je u zimskom semestru, a jedan u ljetnom! Literatura je različita!
 

DaX

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Da li je dovoljno učiti riječi iz knjige ili s njenih prezentacija, tj. iz bilježnice? Ili oboje?
 

pitija

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Da li je dovoljno učiti riječi iz knjige ili s njenih prezentacija, tj. iz bilježnice? Ili oboje?
Logično je da učiš one riječi koje ne znaš, bile one u knjizi ili s predavanja, jer ona nije sve govorila! Nekome je to dovoljno, a nekome nije!
 
Na vrh

AdBlock Detected

We get it, advertisements are annoying!

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks useful features of our website. For the best site experience please disable your AdBlocker.

I've Disabled AdBlock
No Thanks