AdBlock Detected

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.

Engleski jezik: I. godina

anamar

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
plizzz...ak mi netko može pomoći..
položila sam eng, na pravu..kužim da bi sad trebala samo još tu razliku od 6 lekcija...no zanima me da li moram prethodno na konzultacije kod prof..
ili se samo pojavim na ispitu...
i da ... ako polažem razliku nemoram pistai pismeni il...
puno pitanja...ali ako netko zna...nisam iz zgb, pa da ne dolazim na konzultacije ak nemoram...:cool:
 

selma

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
plizzz...ak mi netko može pomoći..
položila sam eng, na pravu..kužim da bi sad trebala samo još tu razliku od 6 lekcija...no zanima me da li moram prethodno na konzultacije kod prof..
ili se samo pojavim na ispitu...
i da ... ako polažem razliku nemoram pistai pismeni il...
puno pitanja...ali ako netko zna...nisam iz zgb, pa da ne dolazim na konzultacije ak nemoram...:cool:

Ja znam na ovom zadnjem roku kod prof.Javornik da je ženska koja je došla s prava i polagala razliku imala samo usmeni. Također nam je rekla da ih puno koji su dogovorili mailom taj dan usmeni nisu došli, tako da ti svakako preporučujem da kad saznaš kod koje si profesorice pošalješ joj mail, objasniš joj svoju situaciju, sigurna sam da će ti tako puno pomoći bez a dolaziš na konzultacije.

Jel moze netko objasniti sto tocno treba nauciti za taj ispit iz engl.,jer prvi put izlazim i neznam ni kako to izgleda,a bas mi ne ide...pa ako tko zna nek javi...hvala unaprijed!!!
Zavisno kod koje si profesorice, iako mislim da se trenutno ispitima s prve godine iz engleskog bavi prof.Javornik, barem sam ja bila kod nje.
Pismeni ti nije težak, ali obavezno pročitaj sve lekcije, i nauči riječi.
Ja sam bila sad na zadnjem roku(iako mislim da se koncept ispita ponavlja iz roka u rok, pa malo prevrti forum) i bilo je:
1.zadatak- dopuniti na crte the/a/an i pravu formu glagola
2.zad.-10 riječi na eng i moras prevesti
3.zad.-tekstić neki o SAD-u, imaš ponuđenje riječi i moraš ih nadopisati na pravo mjesto
4.zad.- neke definicije, tipa public law is...
 

Iwy

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
dal mi može netko reći tko ima iskustva s ovim predmetom od čega se sastoji pismeni i što treba znati na usmenom? hvala unaprijed
 

IHUZEJ

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Kao što je navedeno u post-u od Selme tako izgleda ispit ja sam bila u prvom mjesecu i nije preteško prođite lekcije, naučite riječi i to je to, usmeni pita one dodatne lekcije tipa "recite mi nešto o javnoj upravi u V.Britaniji ili Hrvatskoj" i sl. naravno sve je na engleskom ali nije preteško, sretno
 

maleenaa

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
"literatua za pravnike"-Vićan,Pavić
lekcije : UNIT 1,2,3,8,12,13,14,15,16
drugo tie skripta mislim da imas u skriptaarnici
isto Vićan-"english for public administration"
lekcije: UNIT 1-6
pismeni:graamatika,prijevod,osnovne definicije
16 bodoza je za prolaz
 

u.pravni.k

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
sinoć je prof dobila na uvid onaj isprintak sa dodatnim lekcijama.
danas će nam dati 6. hrvatsku, koja fali (baš šteta što mi je ispit prije toga:)
koliko sam skužio, 'bologna declaration' nije višak.
također, koliko sam shvatio- usmeni je formalnost. nemojte me držati za riječ. učite, dobro će vam doći kad vas pošalju u Brisel na pregovore
 

u.pravni.k

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
ooo.. baš mi je drago
NOVO!NOVO! u gorenavedenoj poveznici od sad se nalazi i žuđena, famozna šesta lekcija o HR samoupravi.. nećete mi zamjeriti što još nije prevedena:)

inače, što se tiče vremenskog rasporeda pismeni-usmeni, to ovisi o okolnostima. kad ima vremena pita. moguć dogovor. krasna je ta žena, gđa. Čubrić:smlove2:
 

Nensyb

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
ooo.. baš mi je drago
NOVO!NOVO! u gorenavedenoj poveznici od sad se nalazi i žuđena, famozna šesta lekcija o HR samoupravi.. nećete mi zamjeriti što još nije prevedena:)

inače, što se tiče vremenskog rasporeda pismeni-usmeni, to ovisi o okolnostima. kad ima vremena pita. moguć dogovor. krasna je ta žena, gđa. Čubrić:smlove2:
Slažem se sa kolegom da je profesorica jako krasna žena a kolegi jedno veliko HVALA!

Upravo sam razbijala glavu sa prijevodom i evo kolege da mi skrati muke!

Kolega hvala još jednom!!!
 

dea

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
ako si polozila engl. na pravnom ides samo na usmeni...bar se nadam :))
mislim da bi prof. trebala prozivati prije pismenog ... pa ce nama sa razlikom reci kad da dodemo itd..
ne znam u kojoj je dvorani ispit :(
za polaganje razlike treba se doć na pismeni prof.proziva i pita tko je s ralikom (obavezno ponjet stari index)
kad sam ja bila bilo nas više neki su se dog.da odgovaraju odmah poslje pismenog a nekima je rekla da dođu drugi dan...sve ovis koliko ima vremena poslje pismenog
 

sakica

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Može se dogovorit i s profesoricom preko maila,ne treba striktno dolazit jer nam nije svima Zg ispred nosa:confused2:

Bar sam se ja tako dogovorila :blushed:
 

matebecky

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
nek neko stavi mail od prof Javornik... Ja isto trebam polagat razliku posto sam polozio na visokoj... vidim ovaj kolega je gore stavio prijevod cini mi se da je ok !
 

sakica

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Pozz..evo ja sam danas polagala razliku kod prof.Javornik,i mogu reći da je ispitivanje bilo ugodno,nije trebalo prevodit i čitat,već samo prepričat neke lekcije..prošla sam :laughing:
Ako nekom od vas treba prevod ove lekcije(koja nije prevedena u ovom dijelu kod kolege u.pravni.k.) na pm mi pošaljite mail pa ću vam poslat..:laughing:
 

sakica

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
bok svima
zna li itko da li engleski I s prava vrijedi i na Upravi..dakle, kod prijenosa predmeta?
hvala

e u biti vidiio sam da je to već bilo pitanje...
pa sorry :)
Vrijedi,samo moraš polagat razliku,to ti je nekih 6-7.lekcija ,imaš u skriptarnici pa si skini,i obavezno se javi profesorici prethodno na mail..
:laughing:

a šta te točno pitala na usmenom u četvrtak? je li teško?
Pretpostavljam da misliš na mene..
Nije teško,ne moraš se plašit..pitala me ;Local government in Britain i The Croatian public administration system,prepričat..:blushed:
 

mia0208

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
pitala me american federalism,the civil service in great britain i common law
nije ništa strašno,profa je stvarno super..
 

Kalnik

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
hej ljudi,imam malo glupo pitanje,no ipak cu pitati,ako idem na ispit iz engl.sad na sljedecem roku dali sam tim rijesila engleski za cijelu prvu godinu ili?posto je to dvosemestralni predmet...
 

mia0208

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
hej ljudi,imam malo glupo pitanje,no ipak cu pitati,ako idem na ispit iz engl.sad na sljedecem roku dali sam tim rijesila engleski za cijelu prvu godinu ili?posto je to dvosemestralni predmet...
ispitom ga riješiš za cijelu godinu..
 
Na vrh

AdBlock Detected

We get it, advertisements are annoying!

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks useful features of our website. For the best site experience please disable your AdBlocker.

I've Disabled AdBlock
No Thanks