AdBlock Detected

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.

Engleski jezik: I. godina

Gigi

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Pozdrav svima!
Ja sam ovaj eng II zbog nemarnosti otegnula do 4.puta i planiram to poloziti sada na ovom roku.
Dali je netko izasao 4.put na ispit? Jel se u tom slucaju usmeni odgovara pred povjerenstvom kao i iz ostalih predmeta? Nisam nigdje do sada vidjela da se spominje neka komisija
Hvala :)
Joj isti slucaj, prijavim ga s nekim drugim predmetom ili ne uspijem izaci nikako ga se uhvatiti i skinuti s vrata.jel se zna kad ce biti odgodjena predavanja iz eng 2?
 

NikaDzg

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Evo čitam kako neki pišu da se pojedini položeni predmeti (tj. ocjene) s prava mogu prebaciti na j. upravu kako se ne bi morali polagati ponovo.
Ja imam engleski s prava, pa me zanima:
● može li se to priznati
● ako može, znači li da ipak trebam još nešto odgovarati
● priznaje li se iako sam se ispisala
● pardon ako su pitanja glupa, al eto xD

Hvala
 

PetraZG97

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Bok svima, zanima me kakvi su usmeni ispiti iz Eng 1?
Vidim po prijasnjim komentarima da pita po prezentacijama. Zanima me pita li vrlo detaljno sa njih ili osnovne, glavne stvari ili treba prepricat neku lekciju samostalno?
 

SaraP

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Bok, vidim da svi pisete da je ovaj predmet najlaksi pa ako bi mi netko mogao napisati kako ga proci? Eng mi ne ide uopce i nikako da prodem.. hvala :)
 

anavukusic1950

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Postovane kolege,
Zamolila bih nekoga da mi kaze koja literatura je potrebna za engleski 1., kako izgleda ispit ? Hvala
[DOUBLEPOST=1517756116,1517755924][/DOUBLEPOST]Postovane kolege,
Zamolila bih nekoga da mi kaze koja literatura je potrebna za engleski 1., kako izgleda ispit ? Hvala
 

hele246

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Postovane kolege,
Zamolila bih nekoga da mi kaze koja literatura je potrebna za engleski 1., kako izgleda ispit ? Hvala
[DOUBLEPOST=1517756116,1517755924][/DOUBLEPOST]Postovane kolege,
Zamolila bih nekoga da mi kaze koja literatura je potrebna za engleski 1., kako izgleda ispit ? Hvala
Engleski 1 ja sam bila na komisijkom i učila preko prezentacija od prof.Javornik i prošla meni je pomoglo
[DOUBLEPOST=1558628891][/DOUBLEPOST]Kakav je bio kolokvij sada 22.4 ?
Imali tko kakva pitanja ....
 

tinaas

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Engleski 1 ja sam bila na komisijkom i učila preko prezentacija od prof.Javornik i prošla meni je pomoglo
[DOUBLEPOST=1558628891][/DOUBLEPOST]Kakav je bio kolokvij sada 22.4 ?
Imali tko kakva pitanja ....
Prvi zadatak spajanje sinonima, drugi prijevod onih izraza s engleskog na hrvatski, treci ubacivanje rijeci s ponuđenim rijecima, cetvrti je bio kao nadopuna kratkih definicija (npr. A cabinet is...) i peti prijevod 2 recenice:)
 

hele246

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Eng 2 je bio tako tako , znam da je kod mene bio tekst za prevesti depending on the type of political system.... , riječi se ne mogu sijetiti , samo znam da je nadupunjavanje bilo teško npr presidental, natural , govrement.......
Molim Vas ako itko zna odprilike kako izgleda test neka nam malo pomogne da bolje usavršimo gradivo
[DOUBLEPOST=1559912694,1559663923][/DOUBLEPOST]Molim Vas ako itko zna odprilike kako izgleda test neka nam malo pomogne da bolje usavršimo gradivo
[DOUBLEPOST=1560610557][/DOUBLEPOST]Molim Vas ako itko zna odprilike kako izgleda test neka nam malo pomogne da bolje usavršimo gradivo
Hvalao_O:rolleyes::);):D:D:D:D:D:D:D:D
[DOUBLEPOST=1560871706][/DOUBLEPOST]Molim Vas gdje izvuči sinonime za eng jer danas smo pisali test bili su sinonimi , molim pomoč da ne idem na komisiju .
[DOUBLEPOST=1561232444][/DOUBLEPOST]Molim Vas koji su bili sinonimi za eng jjer u testu bili su sinonimi , molim pomoč da ne idem na komisiju .
 

hele246

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Molim Vas da li se ko sječa prvog zadatka synonima iz eng 2 , ponovila sam neke synonime ali bih i ove, pa ako netko ima da nam malo pomogne svima.
[DOUBLEPOST=1562350077,1561839800][/DOUBLEPOST]Napokon sam prošla eng 3 put sam išla i2
[DOUBLEPOST=1562360431][/DOUBLEPOST]Tko ide eng 2 u 9 mj meni je bio tekst za prevesti depending on the type of political system
i ponovila
 

Filipa

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
dal ima netko ko izlazi 3.9. imam par pitanja
[DOUBLEPOST=1567924529,1566894376][/DOUBLEPOST]3.9. Pismeni dio
Prekrsajni sud-
Dvodomni parlament-
Diplomatski izaslanik-
Visestranacka vlada

warran top arrest
binding legal agreement
constitutional environment

2. umetanje rijeci koje su ponudene (civil, international)

3. Presidential government (represent national government at home and abroad)
Diplomacy definicija
Functions parliaments
Cabinet

4. tekst iz s engleskog na hrvatski prevesti
The judiciary (also known as the judicial system or court system) is the system of courts that interprets
and applies the law in the name of the state. The judiciary also provides a mechanism for the resolution
of disputes. In some nations, under doctrines of separation of powers, the judiciary generally does not
make law (which is the responsibility of the legislature) or enforce law (which is the responsibility of the
executive), but rather interprets law and applies it to the facts of each case. In other nations, the
judiciary can make law, known as Common Law, by setting precedent for other judges to follow, as
opposed to Statutory Law made by the legislature. The Judiciary is often tasked with ensuring equal
justice under law.


na usmenom pitala, political system, three branches of government, kojem Hrvatska pripada, pa onda sve o parliamentary government, Police, Diplomacy

sretno svima!
 

Kensington

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Jel mi moze netko reci kada je usmeni za engleski 1 ? U obavijestima pise da na usmeni mogu samo oni koji su prijavili ispit, a mi smo pisali ispravak kolokvija?
 

Mariya

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Kolegice koje izvanredno studiraju, a bile su na predavanjima i mogu izaći na kolokvij iz ENG II. znate li kada će se održati kolokvij?
 

Helena40

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Hej! Po čemu ste učili eng I? Jel ima kakva skripta i jel se Moze pricat svojim riječima?
Ja sam engleski polozila jako davno (preko kolokvija), ali se sjecam da sam uglavnom ucila preko prezentacija od prof. Javornik-Cubric i da mi je to bilo i vise nego dovoljno. Znam da su neki kolege koji su isli na ispit odgovarali svojim rijecima i da im profesorica nije to uzela za zub. Bitno je da dobro baratas osnovnim pojmovima, i ne bi trebalo bit nikakvih problema.

Sretno. :)
 

Pattiera

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Ja sam engleski polozila jako davno (preko kolokvija), ali se sjecam da sam uglavnom ucila preko prezentacija od prof. Javornik-Cubric i da mi je to bilo i vise nego dovoljno. Znam da su neki kolege koji su isli na ispit odgovarali svojim rijecima i da im profesorica nije to uzela za zub. Bitno je da dobro baratas osnovnim pojmovima, i ne bi trebalo bit nikakvih problema.

Sretno. :)
hvala puno :)
 

Rade Tuga

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Ej kolege. Kako ste se vi snašli s engleskim? Vidim da je većini to najlakši predmet. Imam očišćenu cijelu 1. godinu i skoro i drugu, jedino mi je ostao taj engleski. Ne baratam bas najbolje engleskim, vjerojatno neka b razina, na višoj razini državne mature sam dobio dobru trojku, al nikako zapamtit neke kompleksnije definicije. Imate kakav savjet? I kako dobro treba pricat engleski? Uzeo bih neki tečaj, ne bih htio da mi dvije godine propadnu zbog stranog jezika
 
Na vrh

AdBlock Detected

We get it, advertisements are annoying!

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks useful features of our website. For the best site experience please disable your AdBlocker.

I've Disabled AdBlock
No Thanks