AdBlock Detected

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.

Ekonomija javnog sektora

ivana23

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
I mene zanima jel netko izašao danas i kakav je ispit ? Kada su bila predavanja prof. Je zadala zadatak da napišemo esej i da će nam to uzeti u obzir kod ispita, ali ništa nije povratno odgovarala na to. A vidim da je to bila esejima tema za prijašnje rokove... utjecaj pandemije na ekonomiju..tako nešto. Nadam se iskreno da se pismeni sastoji od nekih normalnih pitanja iz skripte.
 

marijapd

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
I mene zanima jel netko izašao danas i kakav je ispit ? Kada su bila predavanja prof. Je zadala zadatak da napišemo esej i da će nam to uzeti u obzir kod ispita, ali ništa nije povratno odgovarala na to. A vidim da je to bila esejima tema za prijašnje rokove... utjecaj pandemije na ekonomiju..tako nešto. Nadam se iskreno da se pismeni sastoji od nekih normalnih pitanja iz skripte.
Bila sam na ovom ispitu 27.04. i pitanje nije imalo nikakve veze sa gradivom iz skripte. Na mail je stigla uputa da se napiše esej na minimalno dvije stranice o troškovima za društvo i ulozi javnog sektora u obuzdavanju pandemije bolesti Corona. Vrijeme pisanja 60 minuta.
 

alkemicar

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Dali ima neka nova prezentacija (skripta) iz ovog predmeta ili je ok učiti po staroj skripti iz skriptarnice. Mislim da je iz 2015.e
 

ivana23

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Dali ima neka nova prezentacija (skripta) iz ovog predmeta ili je ok učiti po staroj skripti iz skriptarnice. Mislim da je iz 2015.e
Poslala nam je profesorica na mail radnu skriptu. Ostavi mail pa posaljem.
 

ivana23

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Bila sam na ovom ispitu 27.04. i pitanje nije imalo nikakve veze sa gradivom iz skripte. Na mail je stigla uputa da se napiše esej na minimalno dvije stranice o troškovima za društvo i ulozi javnog sektora u obuzdavanju pandemije bolesti Corona. Vrijeme pisanja 60 minuta.
Hvala. I kakve su ocjene.? Možemo se onda služiti internetom valjda jer ja neznam previše o ekonomiji.
 

marijapd

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Možeš se služiti internetom. Najbolje ti je napraviti ranije radnu skriptu, pokupiti informacije s interneta jer 60 min brzo prođe. Ja sam bila ocjenjena sa 5.....Uglavnom možeš dobiti dobru ocjenu uz malo truda....
 

ivana23

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Možeš se služiti internetom. Najbolje ti je napraviti ranije radnu skriptu, pokupiti informacije s interneta jer 60 min brzo prođe. Ja sam bila ocjenjena sa 5.....Uglavnom možeš dobiti dobru ocjenu uz malo truda....
[/QUOTE

Hvala!!!
Evo još bi molila jedan savjet oko radne skripte koju si napravila. Koja područja si obradila tj. Kako si koncipirala tu skriptu ? Svakako sam si mislila nešto pripremiti ali neznam na što da se fokusiram.
 

marijapd

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Gledala sam po internetu objave vlade i njihov nacionalni program oporavka, razne izjave ekonomskih stručnjaka o ovoj plandemiji, tekstovi o specifičnosti ove krize itd....Objave Hrv narodne banke od prošle godine o inflaciji, troškovima itd....
 

ivana23

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Gledala sam po internetu objave vlade i njihov nacionalni program oporavka, razne izjave ekonomskih stručnjaka o ovoj plandemiji, tekstovi o specifičnosti ove krize itd....Objave Hrv narodne banke od prošle godine o inflaciji, troškovima itd....

Hvala puno!!!!
 

gogs

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Molim vas ako nije problem da netko napiše,
što je profesorica rekla za ispit,
je li dala kakve naznake o temi eseja za ispit
 

Matija

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
ROK 24.01.2023.

Ispit je bio esejskog tipa. Trebali smo odgovoriti na slijedeća dva pitanja:

1. Što je prema vašem mišljenju značaj i uloga Ekonomije javnog sektora za planiranje i praćenje razvoja u Republici Hrvatskoj?

2. Koja je ključna razlika između privatnog i javnog dobra? Molim objasnite na primjeru.

Imali smo sat vremena za odgovoriti. Mail nam je poslala u 15:00 i do 16:00 smo trebali poslati odgovore. Dobio sam izvrstan, učio sam prema skripti koju smo dobili na predavanju.
 

Natsuz

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Šta nije bilo rečeno da je usmeni? Kolega, kad si dobio obavijest da je esejski tip? Na dan roka ili?
 

Matija

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Na predavanju je rekla da će ispit biti ili usmeni (kratak razgovor o aktualnoj temi) ili pismeni (esejskog tipa). Obavijest je stigla u ponedjeljak 23.1.2023. na Studomat gdje pisalo Pisani dio ispita održati će se elektronskim putem dana 24. siječnja 2023. prema uputi nastavnika. U 15h je stigao mail 24.01.2023. i do 16h smo trebali vratiti mail s odgovorima.
 
Na vrh

AdBlock Detected

We get it, advertisements are annoying!

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks useful features of our website. For the best site experience please disable your AdBlocker.

I've Disabled AdBlock
No Thanks