AdBlock Detected

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.

E-uprava

Ivy

Admin
Nemoguce
u ovoj temi ni jedan jedini post

Dali je netko mozda prosle godine ili ove svejedno radio prezentaciju/izlaganje kod prof. Muse?
Znal li tko kako bi trebalo to izlaganje izgledati?
 

sunce

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Ja bi ti rado pomogla u vezi ove teme, ali stvarno ne znam ništa, a isto sam ga upisala kao izborni.
 

Ivy

Admin
Ispitna literatura


E-UPRAVA

Obvezna literatura:
1. Musa, Anamarija (2007) E-uprava i digitalna podjela Dokumenti i ispitna literatura 2007-2008 Katedra za upravnu znanost
2. Koprić,, Ivan (1999) Struktura i komuniciranje u upravnim organizacijama. Zagreb: Pravni fakultet u Zagrebu, str. 87-109, 118-124, 230-256.
3. Đulabić, Vedran (2008) Građani i javna uprava na primjeru Grada Zagreba: sudionici u demokratskom procesu ili korisnici usluga. Hrvatska javan uprava god.8 (2008) br.1, str.135-169
4. Vrček, Nenad (2008) Uloga informacijsko-komunikacijske tehnologije u upravi. Skup Hrvatske akademije znanosti i umjetnosti
5. Vlada Republike Hrvatske (2008) Strategija reforme državne uprave, ožujak 2008. (dio o IKT i e-upravi) Strategije i programi
6. Vlada Republike Hrvatske (2009) Strategija razvoja elektroničke uprave u RH, 2009-2012.


Propisi za rad na nastavi:
Zakon o informacijskoj sigurnosti (NN 79/2007)
Zakon o tajnosti podataka (NN 79/2007)
Zakon o zaštiti osobnih podataka (NN 103/03, 118/06, 41/08)
Zakon o elektroničkoj ispravi (NN 150/05)
Zakon o elektroničkom potpisu (NN 10/02, 89/02)
Zakon o elektroničkoj trgovini (NN 173/03, 67/08, 36/09)

Preporuča se u dogovoru s nastavnikom pročitati odabrane dokumente na službenim stranicama Središnjeg državnog ureda za e-hrvatsku (Strategija programa One Stop Shop 2004., Studija dostupnosti javnih usluga na internetu u 2006. godine, Javne usluge putem Interneta – prepreke za korištenje i prioriteti za informatizaciju i sl.).
Strategije i programi

Dopunska literatura objavljena je na stranici Katedre za upravnu znanost na IspitiKatedra za upravnu znanost
 

sunce

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Dal stvarno sve ovo pod obveznom literaturom spada u jedan izborni predmet? Ja sam si zamišljala da će toga biti puno manje.
 

sunce

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Ivy, da li znaš jel ispit pismeni ili usmeni?
Jel ima puno redovnih studenata koji imaju taj izborni?
 

Nicole

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
nekoliko pitanja za ispit:

- 4 razine e-uprave (minimalna, poboljšana, interakcijska, transakcijska); kako se zovu te razine (faza oglasnog prostora, faza djelomičnog davanja usluga, faza portala, faza interaktivne demokracije)
- što je e-spremnost?
- digitalna podjela – koje su vrste, kako smanjiti jaz?
- koja su prava zajamčena europskom poveljom o pravima građana u društvu znanja (2003)?
- e-uprava u EU
- koje 4 domene upravljanja obuhvaća e-uprava?
- koji su poticaji nastanku e-uprave?
- e-uprava u RH (uloga Vlade RH, koji su dokumenti doneseni...)
- tko su korisnici e-uprave?
- uloge sudionika u elektronički podržanoj upravi i elektroničkom poslovanju
- temelji e-uprave i provedbeni ciljevi (iz Strategije)
 

Ambivalent

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Može li netko napisati svoja iskustva sa ovim predmetom?

Da li je težak (kako to hrpetina literature sugerira), ima li kolokvija, po čemu je najbolje učiti?
 

Twity

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Kada počinju predavanja i gdje se održavaju?
Na netu je pisalo još prije par mjeseci da se predavanja iz ovog predmeta neće izvoditi jer se nije upisao dovoljan broj studenata. Sad se ne sjećam dal to vrijedi samo za izvanredne ili i za redovne.
 

Ambivalent

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Na netu je pisalo još prije par mjeseci da se predavanja iz ovog predmeta neće izvoditi jer se nije upisao dovoljan broj studenata. Sad se ne sjećam dal to vrijedi samo za izvanredne ili i za redovne.
Vrijedi samo za izvanredne.

Našao sam raspored za redovne, predavanja počinju u srijedu u 10:50 (do pol 1) u Gundulićevoj 10, dvorana 8, 1. kat.
 

Twity

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Jel mi može netko reći tko je bio na predavanjima ili iz drugih pouzdanih izvora zna, na što treba staviti naglasak kod učenja ovog predmeta? Dal postoje neka pitanja koja profesorica obično pita ili može pitati bilo što?
 
Na vrh

AdBlock Detected

We get it, advertisements are annoying!

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks useful features of our website. For the best site experience please disable your AdBlocker.

I've Disabled AdBlock
No Thanks