AdBlock Detected

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.

Državna uprava

Natsuz

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Ja sam si napisala svoje bilješke po novoj knjizi, ali nista sta je bilo u prosloj knjizi nije bas promijenjeno i kolko znam zadnji dio nije tolko ispitivan kolko su one mjere za modernizaciju (aspekti), ali navodno taj dio je profesorica rekla da ispituju za vise ocjene
Kod koga si odgovarala?
 

Natsuz

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Liberalizacija, privatizacija, javne ustanove i sve vezano za ustanove, pristupni kriteriji za ulazak u Eu, menađerske reforme, tradicionalni model, opcenito sluzbe od opceg interesa, ulazak RH u EU.
 

Helena40

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Jel moguce da su vec objavili raspored usmenih za ove koji bas izlaze na ispit, a za nas koji imamo samo usmeni kolokvij nisu? :rolleyes:
 

Helena40

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Evo moji dojmovi s danasnjeg ispita. :)

Profesorica Dzinic je stvarno jako dobar i ugodan ispitivac, pomaze ako se zapne kojim slucajem i navodi na odgovor.

Moja pitanja su bila financiranje javne službe (naknada i drz. potpora) i nekakvo potpitanje u vezi nadležnosti drzava clanica (tu sam se malo zbunila, no nema veze jer mi nije pokvarilo ocjenu na kraju), javne ustanove (razlike u odnosu na ustanovu + podpitanje u vezi s povjeravanjem poslova drzavne uprave, sto se posebno svidjelo profesorici jer sam povezala s gradivom 1. kolokvija) te personalni ucinci menadzerskih reformi. Pitanja od kolege: modaliteti kojima se privatni sektor uključuje u obavljanje javnih sluzbi, tijela u ustanovi te nabrojati tipove upravnih reformi od kojih je morao objasnit modernizacijske.

Sve u svemu, uspjela sam kolokvirat državnu s vrlo dobrim!!✅
 

Realist

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Na Merlinu u kolegiju ispod "Ispit 19.4.2022." ne vidim link za pristupanju pismenom ispitu. Da li još netko ima ovaj problem?
 

MarijanaPa

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Pozdrav kolege, zna li itko po kojem principu će se održavati ispit iz DU sad na rokovima?
Hoće opet biti online kolokvij pa usmeni ili ćemo pisati na faksu one ''stare pismene''.

Hvala na info ako netko zna :)
 
Na vrh

AdBlock Detected

We get it, advertisements are annoying!

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks useful features of our website. For the best site experience please disable your AdBlocker.

I've Disabled AdBlock
No Thanks