AdBlock Detected

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.

Bolonja

schuman

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Re: Bolonjski proces

To će zaživjeti kad na vrbi zasvrbi, moramo prihvatiti EU norme, no, to u RH ide deklarativno, u praksi nula bodova.
 

Talya

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Re: Bolonjski proces

To će zaživjeti kad na vrbi zasvrbi, moramo prihvatiti EU norme, no, to u RH ide deklarativno, u praksi nula bodova.
Pa mene ne muči kad će zaživjet, nego ne razumijem logiku, premalo imformacija u tekstu piše, koji je smisao, umjesto preostalih ispita će se moć položit neki opći ispit, čudno mi je to... :rolleyes:
 

schuman

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Re: Bolonjski proces

Odgovor ti je u zadnjem retku teksta;"...pa će fakulteti moći i ne priznavati kompetencije stečene kroz neformalno obrazovanje."
8)
 

Talya

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Re: Bolonjski proces

Odgovor ti je u zadnjem retku teksta;"...pa će fakulteti moći i ne priznavati kompetencije stečene kroz neformalno obrazovanje."
8)
Pa ne moraš mi citirat,mislila sam da neko kaže šta misli o tome....
 

schuman

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Re: Bolonjski proces

Mislim da od toga neće biti ništa jer to su prije svega samo smjernice kako postupiti...
Cilj je podići neobrazovanost stanovnika Lijepe naše jerbo samo 8% puka ima VSS i smanjiti broj euroskeptika kojih je popriličan broj u RH, preko 50%, kao tako će riješiti svoj problem sa faksom ako prihvate Eu u kojoj je sve moguće...
Čak i steći diplomu putem jednog ispita...:pop:
 

Mimi

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Re: Bolonjski proces

neka gospodin slobodan uzelac bude toliko slobodan i nek se bavi pametnim stvarima,a ne da tu izmišlja bjesne gliste.

19.48:upravo javiše na dnevniku da se radi o dezinformaciji.
 

Ksenijakol

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Diplomirala sam Upravno pravo 1998. godine (upravni pravnik), sad sam upisala razliku po "Bolonji" (izvanredan studet) pa me zanima da li je istina da ja moram skupiti potpise od profesora da bi izašla na ispit i da li moram ići na ispite po nekom redu, jer takav dojam ja nisam stekla od gospođe u referadi, već nam je bilo rečeno da samo polažemo ispite.
Pa ako je netko razumio što ja pitam, molim da mi odgovori!

Hvala puno
 

Andreja

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Diplomirala sam Upravno pravo 1998. godine (upravni pravnik), sad sam upisala razliku po "Bolonji" (izvanredan studet) pa me zanima da li je istina da ja moram skupiti potpise od profesora da bi izašla na ispit i da li moram ići na ispite po nekom redu, jer takav dojam ja nisam stekla od gospođe u referadi, već nam je bilo rečeno da samo polažemo ispite.
Pa ako je netko razumio što ja pitam, molim da mi odgovori!

Hvala puno
ako si izvanredan student ne trebaš skupljati potpise, a ispite ne trebaš davati po nekom redu nego kak naučiš tak izlaziš.
 

TINY

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
ako si izvanredan student ne trebaš skupljati potpise, a ispite ne trebaš davati po nekom redu nego kak naučiš tak izlaziš.
Sorry, ali ovo nije baš točna informacija...

PRVI ISPIT kojeg trebaš položiti je POLITOLOGIJA (jer je ispit s prve godine)

ZATIM SLIJEDE - EUROPSKI UPRAVNI PROSTOR I UPRAVLJANJE LJUDSKIM POTENCIJALIMA (ispiti sa druge godine - svejedno je njihov raspored)

I NA KRAJU - ISPITI ODABRANOG SMJERA (ispiti sa treće godine)

Pogledaj i otvorenu temu vezano za razliku...
 

_Maca_

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
koje komplikacije..........................!!! najgore mi je šta naplaćuju davanje razlike.ništas e još ne zna, ali jedno je sigurno:sve će se solidno plaćati he he.:confused2:
 

chuchi

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
.ništa se još ne zna, ali jedno je sigurno:sve će se solidno plaćati he he.
ah naravno, uz financije, mislim da će sve šokirati ako nam za uvjet postave neki prosjek, koji je daleko daleko od prosjeka studenata... :confused2:
 

lara

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Diplomirala sam upravno pravo, sada polažem razliku po "Bolonji". Na taj način ću biti izjednačena sa studentima koji sada studiraju po trogodišnjem programu. Svi oni koje muče akademski nazivi i titule i što smo nakon što diplomiramo i da li su nam priznali određena prava ili ne pogledajte Narodne novine broj 45/2008 od 18. 04. 2008. u kojima su izašli Popis akademskih naziva i akademskih stupnjeva, te njihovih kratica, Popis stručnih naziva i njihovih kratica, Popis odgovarajućih stručnih naziva i njihovih kratica s kojma se izjednalava stručni naziv stečen završetkom dodiplom studija u trajanju kraćem od tri godine. Nakon što sam to dobro pogledala veoma sam se razočarala i moram se uhvatiti posla. Sretno svima
 

Inka

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
pozdrav forumasima! :)
ovako neznam pod koju kategoriju da stavim ovo pitanje pa sam se odlucila za ovu temu - bolonja!
naime mene zanima koliko svaki predmet iz prve godine donosi ects bodova jer sam prebacena na bolonju pa neznam koliko trenutno imam bodova...ako nije problem nekom tko je prva godina da samo zaviri u index i napise te bodove...zahvaljujem se unaprijed i castim cugom, hehe... ;) ;) ;)
 

Inka

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
a informatika?
i jel znate kaj je sa ekonomikom poduzeca? neznam dal ovi novi znaju za to al to sam imala na prvoj godini a nacula sam nesto da je prebacena na trecu? ili???
hvala za ove predmete kaj ste napisali... :) :) :)
 
Na vrh

AdBlock Detected

We get it, advertisements are annoying!

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks useful features of our website. For the best site experience please disable your AdBlocker.

I've Disabled AdBlock
No Thanks