AdBlock Detected

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.

Bankarstvo i sustav plaćanja

patricija

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Re: Porezni studij

Imam problem; iz bankarstva su bili kolokviji, ja nisam izašla na nijedan, da bi sad ispalo da nisam izvršila seminarsku obvezu. Kako je to moguće? A napravila sam seminar, i na početku godine nam je rečeno da kolokviji nisu obavezni, što sad?
Moram ponovno sljedeće godine upisat bankarstvo jer nisam izvršila seminarsku obvezu radi kolokvija???
Pa kako je to moguće???
Molim vas pomoć...
hvala
Kad smo mi prošle godine imali bankarstvo (predavao nam je prof. Prga s Ekonomskog fakulteta), morali smo napisati seminar jer nam je to bio uvjet za kolokvij. Ne znam koliko su te tvoje informacije pouzdane, ali ako si to čula iz pričanja kolega (ne vrijeđam, al nekad netko zna pobrkati informacije), najbolje je da odeš kod profesorice na konzultacije. Jer kolokviji u pravilu nisu obavezni, a ako si napisala i predala seminar, onda po pravilu jesi ispunila seminarsku obavezu. Za sva pitanja je najbolje obratiti se profesorici da nebi bilo: "nismo znali".
 

Carica

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Kako izgleda ispit kod prof. Cindori, jel puno traži i iz čega treba učiti?
HELP!
Literatura (3 skripte):

1. "Financijske institucije i tržišta"
2. "Ček,mjenica,garancija"
3. "Međunarodne financijske institucije"

Profesorica je super, a atmosfera opuštena...:thumb22:
 

miki maus

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Re: Porezni studij

prošle godine sam prof.Prgi predala seminar (bankarstvo),
upisala sam pad,
da li moram opet predat seminar i ove godine?
help?
 

Sun

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Re: Porezni studij

mi kod stojanovića (uh, kak sam stara) nismo mogli dobiti potpis bez predanog i pregledanog seminara... tak je to nekak bilo :D
 

katy_-

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Re: Porezni studij

Ni mi kod prof. Prge nismo mogli dobiti potpis bez predanog seminarskog rada!
 

beba2510

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Može primjeri pitanja na usmenom od onih koji su prošli?
Šta najviše pita?
- Ček, mjenice i garancije - što su?
- nešto o HNB-u (npr. što je savjet, od kolko članova se sastoji, temeljni kapital - 2.500.000.000 kn) itd.
- koji su bankarski poslovi (pasivni, aktivni, neutralni i vlastiti) i nabrojati ih;
- što je supergarancija?
- zakon o bankama

Koliko je težak ovaj predmet? Koliko treba učiti?
To je jedan od najzanimljivijih kolegija! Probaj ga položiti preko kolokvija, jer tada ne moraš na usmeni, što je super! Trebaš sve naučiti što ona predaje, jer u kolokviju ima dosta caka! Pazi na raspodjele nekih pojmova, nazive itd. Jedino je u drugom kolokviju malo veća skripta (ček mjenice i garancije) i malo je kompliciranija, jer ima dosta podataka! Moraš znati i Zakon o bankama, a ima dosta članaka! U biti, tjedan dana prije kolokvija je sasvim dovoljno!
 

duda

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
S obzirom da sam izvanredni student, može li mi netko reći što znači ovaj seminar iz bankarstva i da li je obvezan! Što je sa temama? Da li ih dobijemo od profesorice ili?
 

MalaMare

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
S obzirom da sam izvanredni student, može li mi netko reći što znači ovaj seminar iz bankarstva i da li je obvezan! Što je sa temama? Da li ih dobijemo od profesorice ili?
Ja sam također izvanredni student i danas sam profesoricu pitala za seminarski rad! Rekla mi da ga ne moram pisati, jer je seminar uvjet redovnim studentima da bi mogli izaći na ispit!
 

Marinica

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Odabrala sam temu "Mirovinsko osiguranje"! Može li mi netko otprilike reći o čemu bi trebala pisati?
 

Mutley

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Odabrala sam temu "Mirovinsko osiguranje"! Može li mi netko otprilike reći o čemu bi trebala pisati?
Ako je tema "Mirovinsko osiguiranje RH", onda uzmeš skriptu "Financijske institucije i tržišta" i vidiš što je tamo naglašeno! Uz to, obavezno i "Zakon o mirovinskom osiguranju"!
 

Mirjam

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Pozdrav...uzela sam seminarsku radnju... Sprecavanje pranja novca...cinilo mi se zanimljivo...sad me zanima, dal netko zna il ima prijedlog za literaturu? na sto trebam posebno pazit... kak bi to otprilike trebalo izgledat? :) zahvaljujem
 

outsidespace

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Pozdrav...uzela sam seminarsku radnju... Sprecavanje pranja novca...cinilo mi se zanimljivo...sad me zanima, dal netko zna il ima prijedlog za literaturu? na sto trebam posebno pazit... kak bi to otprilike trebalo izgledat? :) zahvaljujem
prijedlozi za literaturu:
skripta financijske institucije i tržišta
zakon o sprječavanju pranja novca69 04.07.1997 Zakon o sprječavanju pranja novca
zakon o izmjenama i dopunama zakona o sprječavanju pranja novca117 23.7.2003 Zakon o izmjenama i dopunama Zakona o sprječavanju pranja novca

a ovdje su pravila kako bi trebao izgledati seminarski radhttp://web.efzg.hr/dok/dokumenti/efzg_diplomski_seminarski_upute.pdf

evo nadam se da sam pomogao:laughing:
 
Na vrh

AdBlock Detected

We get it, advertisements are annoying!

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks useful features of our website. For the best site experience please disable your AdBlocker.

I've Disabled AdBlock
No Thanks