AdBlock Detected

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.

Bankarstvo i sustav plaćanja

pitija

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Predmet predaje mr.sc. Sonja Cindori, konzultacije ima srijedom od 10 do 11 sati, Ćirilometodska 4, soba 48 (Gornji grad)!
Svi trebaju napisati i predati seminarsku radnju!
Na predavanja se mora dolaziti, ukoliko želite izaći na kolokvije!
 

aRpoteNa

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Molim starije kolege da nas usmjere na koji način je najefikasnije pripremiti ispit? Ipak je to nešto što ste vi već prošli, a nama "zelenima" bi mnogo značilo! I ono što vas molim - budite iskreni! Unaprijed Vam zahvaljujem!
 

Mutley

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Molim starije kolege da nas usmjere na koji način je najefikasnije pripremiti ispit? Ipak je to nešto što ste vi već prošli, a nama "zelenima" bi mnogo značilo! I ono što vas molim - budite iskreni! Unaprijed Vam zahvaljujem!
Našoj generaciji (2007/08) je taj predmet predavao prof. Prga s ekonomskog faksa!

Mi smo imali 2 kolokvija, koji nisu bili obvezni, no ako si odlučio izaći, prvi je bio eliminacijski, tj. nije bilo mogućnosti ispravka ako si pao, dok si drugi mogao pasti jednom! Ako si prošao oba kolokvija riješio si ispit! Prvi kolokvij obuhvaćao je cijelu knjigu (skriptu) "Financijske institucije i tržišta", a drugi cijelu skriptu "Izabrani bankovni poslovi"!

No bez obzira na kolokvij, svi smo morali napisati i predati seminarski rad na jednu od tema koje nam je prof. dao! Pisali smo po uputama za pisanje seminarskog rada sa ekonomije!

U skriptarnici imate pitanja za oba kolokvija koja nam je prof. Prga dao, kao i skripte (preporučam da učite samo po ovoj koja je za 2 kolokvij, jer je ova druga prepuna grešaka i krivih odgovora)!

Koncepcija kolokvija bila je takva da smo imali 3 opisna pitanja sa liste i nekoliko kratkih pitanja na koja je trebalo napisati definiciju ili kratku podjelu ili zaokružiti točan odgovor!

Neke posebne metode za spremanje kolokvija nema, treba učiti, nije tako jednostavno kao što izgleda! Iako gradivo ne izgleda teško, ima ga dosta, pogotovo ako se uči sve odjednom, stoga vam toplo preporučam rješavanje ispita preko kolokvija!
 

so_good

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Gdje nađem "Zakon o bankama", tj. ono što je nama potrebno?
Idi na službenu stranicu Narodnih novina i pod "Službeni dio" upiši u pretraživanje "Zakon o bankama" i automatski će ti ga izbaciti!
 

pitija

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Da li na kolokvij mogu i izvanredni studenti?
Naravno, ukoliko su bili redovno na predavanjima!

Pitanja s kolokvija:

- financijsko posredovanje
- temeljni kapital hnb
- zadaci hnb-a (dva)
- viceguverneri su: a) guvernerovi pomoćnici; b) šefovi; c) zamjenici
- pasivni kratkoročni i pasivni dugoročni krediti (zaokružiti po dva)
- definicija banke iz zakona
 

pitija

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Meni je prof. Cindori najbolja! Istina, nisam bila na usmenom, ali ne može nikako biti loša! Samo želi da shvatimo gradivo i da nam koristi u životu! Ne bi trebalo biti problema! Dovoljno utješno? :D
 

tomi555

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Zapisao sam na prvom predavanju da kolokviji nisu obavezni, pa nisam pristupio ni jednom (budući da sam učio druge predmete), da bi mi kolega rekao da to tako ne može! :mellow: Tko je u pravu? :shocked:
 

Mutley

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Zapisao sam na prvom predavanju da kolokviji nisu obavezni, pa nisam pristupio ni jednom (budući da sam učio druge predmete), da bi mi kolega rekao da to tako ne može! :mellow: Tko je u pravu? :shocked:
Ako si predao seminar i bio redovit na predavanjima, prvo ideš na pismeni, a poslije toga na usmeni! Kolokviji nisu obvezni, već dobrovoljni, što znači da se ne prijavljuju! Studenti koji odluče ne izaći na njih prijavljuju dotični predmet na rokovima prema rasporedu! :wink:
 

DaX

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Da li mi pad na kolokviju utječe na završnu ocjenu kolegija? Ili se za prosjek zbrajaju samo prolazne ocjene?:blushed:
 

tomi555

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Nisam ni znao da treba neka skripta sa međunarodnim financijskim institucijama (MMF itd.) dok mi na usmenom nije došlo pitanje iz nje! I sad moram ponovo to odgovarati! Bit će mi veći problem nabaviti tu skripticu nego ju naučiti :)
 

ina88

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Re: Porezni studij

Imam problem; iz bankarstva su bili kolokviji, ja nisam izašla na nijedan, da bi sad ispalo da nisam izvršila seminarsku obvezu. Kako je to moguće? A napravila sam seminar, i na početku godine nam je rečeno da kolokviji nisu obavezni, što sad?
Moram ponovno sljedeće godine upisat bankarstvo jer nisam izvršila seminarsku obvezu radi kolokvija???
Pa kako je to moguće???
Molim vas pomoć...
hvala
 
Na vrh

AdBlock Detected

We get it, advertisements are annoying!

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks useful features of our website. For the best site experience please disable your AdBlocker.

I've Disabled AdBlock
No Thanks