u potpunosti se možeš koristiti knjigom, ali na slijedeći način:Mozes li mi reci da li je velika razlika ako sam drzavljanstvo
ucila po knjizi ne po zakonu?
Ili sam ja stvarno ... Ali zar smo mi trebali zup i zus uciti?
zar ovo nije literatura za pravnike?
Zar to nije literatura za pravnike? Prek zakon ne cijeli vec do 81 clanka?
sad stvarno nista ne znam. Nekoliko puta sam gledala
literaturu nigdje se ne spominju ni zakon o drzavljanstvi ni izvlastenju. Ja
sam sve ucila po knjizi. Nista vise sada ne znam.
Izvlaštenje učiš iz Zakona o izvlaštenju – NN 45/11 --> Kod izvlaštenja nemoj učiti postupak pred županijskim sudom, jer se sudska zaštita u postupku izvlaštenja osigurava pred mjesno nadležnim upravnim sudom i plan izvlaštenja, kojeg više nema.
Ustanove učiš iz knjige.
Koncesije učiš iz knjige, ali koncesije u hrvatskom pravu iz slajdova (nalaze se u Skriptarnici u Wordu ili u službenom Repozitoriju na stranicama našeg faksa, za učenje nezgrapnim, PowerPoint prezentacijama).
Upravne ugovore učiš iz knjige. Dio koji se tiče hrvatskog prava učiš iz Zakona o općem upravnom postupku (ZOUP NN 47/09 – čl.150-154).
Državljanstvo učiš iz knjige. Stjecanje hrvatskog državljanstva podrijetlom, prirođenje redovnim putem te pod povoljnijim uvjetima, otpust iz hrvatskog državljanstva te odricanje državljanstva učiš po Zakonu o hrvatskom državljanstvu (to su otprilike ovi članci: 4, 5, 8-16, 18-22) (za zakon sam ti poslala link na stranicama pravnog fakulteta - isprintaj zakon, i nauči po zakonu).
Uz knjigu i njene izmjene kako je gore navedeno, nauči još: Prekršajni zakon (“Narodne novine”, broj:107/07 od čl.1 do 81.)