učim iz skripte pa ne mogu pronać odgovore,može mi netko pliz odg,puno hvala

1.dopustivost dodataka poa (znam za upravni akt,al ovo nemam) 2.stupanje nekretnine u posjed 3.pravna vezanost upravnog akta 4.konvalidiranje pogrešnog upravnog akta(malo detaljnije)
2.stupanje nekretnine u posjed
Korisnik izvlaštenja stječe pravo na posjed izvlaštene nekretnine danom pravomoćnosti rješenja o izvlaštenju, ako je prijašnjem vlasniku isplatio naknadu o kojoj su se vlasnik nekretnine i korisnik sporazumjeli. U protivnom korisnik stječe pravo danom isplate. Ako je korisnik izvlaštenja stupio u posjed izvlaštene nekretnine prije pravomoćnosti rješenja, a prijedlog o izvlaštenju bude odbijen, dužan je vlasniku nekretnine nadoknaditi štetu koju je vlasnik pretrpio.
3.pravna vezanost upravnog akta
je njegovo posebno svojstvo na koje treba gledati dvojako. Prvo, pravna vezanost za donosioca upravnog akta znači da je dopustivost autoritativnog istupa donošenjem upravnog akta ograničena utvrđenom pravnom normom. Drugo, sam akt mora imati oblik i sadržaj koji odgovaraju uvjetima utvrđenim u pravnom pravilu. To znači da donosilac upravnog akta može odlučivati o pravima i obvezama u konkretnoj stvari samo kad to predviđa pravna norma kao i na način na koji je to određeno pravnom normom.
Time se snažno manifestira vezanost uprave pravnim pravilima i oživotvorenje načela zakonitosti. Pravna vezanost ima svoj poseban smisao zbog činjenice što se upravnim aktom „vrši vlast“ i što se njime na autoritativan i jednostran način uređuju prava i obveze subjekata.
4.konvalidiranje pogrešnog upravnog akta(malo detaljnije)
znači njegovo naknadno osnaženje. Radi određenih okolnosti eliminira se pogreška sadržana u aktu, pa se smatra da je akt od trenutka donošenja valjan (npr. akt donesen bez prijedloga stranke, a na koji je ona kasnije na izvjestan dopustiv način pristala). Konvalidiranje je moguće samo kod oborivih upravnih akata. Zbog težine pogreške i posljedica koje iz toga proizlaze ništavi akti ne mogu konvalidirati. (to je sve što piše u knjizi)