AdBlock Detected

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.

Ustavni sud ukida odredbe zakona kojima su se izjednačavali sveučilišni i stručni studiji?!?!

Marisol

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Ja jednostavno ne vidim nikakvu razliku u predavanjima i ispitima, čak štoviše znam nekoliko predmeta da su profesori spojiji i da studenti prava idu zajedno s našim studentima na predavanje jer su isti predmeti. Ako netko vidi neka me prosvijetli slobodno.
[/QUOTE]
Bas to, nikakve razlike. Kada nas vec odbijaju izjednaciti neka nam onda bar organiziraju nastavu tako da licimo na strucni studij. U tri godine oni nama dadu praksu 5 fucking dana, ostalo je sve suhoparno strebanje. Dodes na ispit kod pojedinih pa te (da ne kazem sta) u zdrav mozak jer si ispustio jednu rijec iz definicije. I tako diplomiramo i krenemo raditi i nemamo pojma o nicemu, samo neke bezvezne definicije iz zakona koji su se u meduvremenu jedno 10 puta izmijenili.
 

kristinac

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Ja jednostavno ne vidim nikakvu razliku u predavanjima i ispitima, čak štoviše znam nekoliko predmeta da su profesori spojiji i da studenti prava idu zajedno s našim studentima na predavanje jer su isti predmeti. Ako netko vidi neka me prosvijetli slobodno.
Bas to, nikakve razlike. Kada nas vec odbijaju izjednaciti neka nam onda bar organiziraju nastavu tako da licimo na strucni studij. U tri godine oni nama dadu praksu 5 fucking dana, ostalo je sve suhoparno strebanje. Dodes na ispit kod pojedinih pa te (da ne kazem sta) u zdrav mozak jer si ispustio jednu rijec iz definicije. I tako diplomiramo i krenemo raditi i nemamo pojma o nicemu, samo neke bezvezne definicije iz zakona koji su se u meduvremenu jedno 10 puta izmijenili.



[/QUOTE]
da to je istina, suhoparno štrebanje nekih pojmova i forsiranje istih, i ocjenjivanje testova uz nule, a u državnoj službi ti nikada te definicije neće trebati niti će ti koristiti.
 

Irenaa

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Meni nije samo jasno gdje tu spada točno naš stručni studij s obzirom da nismo pod veleučilištem nego Pravnim fakultetom u Zg, koje je sveučilišni studij? Zbunjola mi to sve...
Da. I mene to malo zbunjuje. U indeksu lijepo piše Sveučilište u Zagrebu Pravni fakultet . Više ne piše Društveno Veleučilište jer to već nismo odavno.
 

fakin

Super Moderator
U suradnji s incijativom
300je300
naš saborski zastupnik Darko Klasić krenuo je prije nekoliko mjeseci u borbu za izjednačavanje prava studenata stručnih i sveučilišnih studija, kao i onih koji su te studije završili.
Danas s ponosom možemo reći da je izglasan novi Zakon o hrvatskom kvalifikacijskom okviru i da su stručni studiji na istoj razini HKO-a kao i sveučilišni
‍
‍

Hvala svim zastupnicima, kako vladajućima tako i oporbenima, u podršci ovoj borbi. Nastavljamo dalje jedino kako znamo: ne pričama i performansima, nego djelima i konkretnim rezultatima








Što to znači za nas? Znači li to da ćemo se moći sada dalje obrazovati? Upisati postdiplomski studij?
 
Na vrh

AdBlock Detected

We get it, advertisements are annoying!

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks useful features of our website. For the best site experience please disable your AdBlocker.

I've Disabled AdBlock
No Thanks