AdBlock Detected

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.

Ustavni sud ukida odredbe zakona kojima su se izjednačavali sveučilišni i stručni studiji?!?!

fakin

Super Moderator
Znači dekan našeg fakulteta podnio je ustavnu tužbu kako da bi produljio diskriminaciju studenata svoga fakulteta. Divno.
 

Oki

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Upravo tako kolega i to u suradnji s dekanima ostalih Pravnih fakulteta, a na čelu s rektorom Boradom koji je očito zlatno tele ovog društva i dovodi u pitanje budućnost 50 000 studenata stručnih studija... Nadam se da će isti ti studenti dići se na noge i pokazati zube jer ovo više nema smisla. Također, treba se podnijeti i tužba Europskom sudu za ljudska prava jer ovo je van svake pameti.
 

Marisol

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Upravo tako kolega i to u suradnji s dekanima ostalih Pravnih fakulteta, a na čelu s rektorom Boradom koji je očito zlatno tele ovog društva i dovodi u pitanje budućnost 50 000 studenata stručnih studija... Nadam se da će isti ti studenti dići se na noge i pokazati zube jer ovo više nema smisla. Također, treba se podnijeti i tužba Europskom sudu za ljudska prava jer ovo je van svake pameti.
Prošla su vremena kada su studenti bili ujedinjeni i stvarno zainteresirani za svoja prava i položaj, nažalost.
 

Oki

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Prošla su vremena kada su studenti bili ujedinjeni i stvarno zainteresirani za svoja prava i položaj, nažalost.
Draga kolegice mozda ih osvijesti cinjenica da im diploma nece bas puno vrijediti i da ce biti krajnje nekonkurentni na trzistu rada, a potratili su 5+ godina trudeci se nesto izgraditi i napraviti za sebe i svoju buducnost.
 

reina2512

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
U potpunosti se slažem sa navedenim. Ovo je prestrašno što nam se dogadja i to od strane Borasa i ekipe. I ustavnog suda za kraj. Znači naši novci su dobri, ginemo na fakultetu da bi dobili diplomu i onda oni odluče za ovako nešto. Ali neka smo platili studij koji ispada da je niškoristi, tko nam je kriv. Spremna sam potpisati bilo kakvu peticiju i izaći na sve prosvjede. Zgrožena sam sa svima njima.
 

filmar

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Predlažem svim bivšim studentima, sadašnjim, a ako ih bude i budućim, okupljanje pred pravnim fakultetima u Zagrebu, Osijeku, Rijeci i Splitu. Za početak oni koji već imaju diplome, demonstrativno ih spaliti (bar preslike). Obavezno pozvati novinare (po mogućnosti nerežimske). A dalje treba ozbiljno. Pronađite između sebe pametnog i elokventnog kolegu ili kolegicu koji će pokrenuti priču prema institucijama EU, koji bi to mogli odraditi uz pomoć ostalih. Premda više nisam student i imam podosta godina, rado ću se priključiti bilo kakvoj akciji kako bismo zadržali prava, složit ćete se, stečena teškom mukom.
 

Oki

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
U tom slučaju predlažem pokretanje postupka pred sudom za ljudska prava EU protiv RH kao i Sveučilišta uz traženje naknade štete za obezvrijeđenje diplome, kao i naknadu razlike plaće do kraja radnog staža zbog smanjivanja koeficijenta. Pa, me baš zanima od kuda će država smoći sva ta sredstva za 55 000 studenata stručnih studija. Trebali bi se organizirati i čim prije pokrenuti postupak pred instituacijama za visoko obrazovanje jer ovo je prevršilo svaku mjeru da šačica idiota oduzima ljudima njihovo zakonom i ustavom zajamčeno pravo.
 

Afrodita

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Kao prvo i osnovno, žalosno je što je naš studij uopće stručni studij- učimo iz knjiga i znanstvenih članaka, a praksu imamo samo na preddiplomskom studiju koja traje 5 dana, što je smijurija, niti je efektivno niti studenti što korisno vide ili rade pa kasnije moraju izmišljati što su tobože radili.
Studij socijalnog rada je također ranijih godina bio stručni studij, međutim oni ili tko već, su se izborili da budu sveučilišni. No, odgovarala sam nekoliko puta s kolegama navedenog studija te sam vidjela njihovu literaturu i smatram da se po težini studija ne razlikuju od nas. Ja sam osobno učila za 90 posto kolegija iz knjiga i znanstvenih članaka- ne skripti, trudila se i potrošila puno živaca, vremena i novaca (vlak, knjige i ostalo) i smatram da se naš studij treba svesti na sveučilišnu razinu. Dosta sveučilišnih studija su lakši od našeg, pogotovo oni iz gradova koji nisu grad Zagreb, a i postoji razlika između stručnih studija, stručni studij javne uprave u Osijeku i Zagrebu su razlika nebo i zemlja. Ne omalovažavam niti jedan studij, samo kažem da smo nepravedno svrstani u stručne studije. Situacija se nešto promjenila od one od prije nekoliko godina dok je ovo bila „viša upravna”, te zamjeram i kolegama koji još nakon 5 godina studija govore da studiraju ”upravno pravo”.
Međutim ne vjerujem da će se to ikada dogoditi- da nas svrstaju pod sveučilišni studij. To bi nam omogućilo upis poslijediplomskog specijalističkog ili doktorskog studija, što bi opet bilo nepravdeno prema pravnicima i po njima nedopustivo. Opcija je osnivanje Fakulteta za javnu upravu, što je isto mala vjerojatnost da će se dogoditi, što zbog manjka interesa profesora, što studenata.
Tako da ne znam što će se na kraju ishoditi, kako će nas tretirati i kako ćemo biti na tržištu rada, ali zbilja je žalosno da nas nakon toliko truda i rada svrstaju pod neku nižu razinu.
 

Oki

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Kao prvo i osnovno, žalosno je što je naš studij uopće stručni studij- učimo iz knjiga i znanstvenih članaka, a praksu imamo samo na preddiplomskom studiju koja traje 5 dana, što je smijurija, niti je efektivno niti studenti što korisno vide ili rade pa kasnije moraju izmišljati što su tobože radili.
Studij socijalnog rada je također ranijih godina bio stručni studij, međutim oni ili tko već, su se izborili da budu sveučilišni. No, odgovarala sam nekoliko puta s kolegama navedenog studija te sam vidjela njihovu literaturu i smatram da se po težini studija ne razlikuju od nas. Ja sam osobno učila za 90 posto kolegija iz knjiga i znanstvenih članaka- ne skripti, trudila se i potrošila puno živaca, vremena i novaca (vlak, knjige i ostalo) i smatram da se naš studij treba svesti na sveučilišnu razinu. Dosta sveučilišnih studija su lakši od našeg, pogotovo oni iz gradova koji nisu grad Zagreb, a i postoji razlika između stručnih studija, stručni studij javne uprave u Osijeku i Zagrebu su razlika nebo i zemlja. Ne omalovažavam niti jedan studij, samo kažem da smo nepravedno svrstani u stručne studije. Situacija se nešto promjenila od one od prije nekoliko godina dok je ovo bila „viša upravna”, te zamjeram i kolegama koji još nakon 5 godina studija govore da studiraju ”upravno pravo”.
Međutim ne vjerujem da će se to ikada dogoditi- da nas svrstaju pod sveučilišni studij. To bi nam omogućilo upis poslijediplomskog specijalističkog ili doktorskog studija, što bi opet bilo nepravdeno prema pravnicima i po njima nedopustivo. Opcija je osnivanje Fakulteta za javnu upravu, što je isto mala vjerojatnost da će se dogoditi, što zbog manjka interesa profesora, što studenata.
Tako da ne znam što će se na kraju ishoditi, kako će nas tretirati i kako ćemo biti na tržištu rada, ali zbilja je žalosno da nas nakon toliko truda i rada svrstaju pod neku nižu razinu.
I bitna razliia između studija javne uprave u Zagrebu i onih u ostalim gradovima jest da svi koji su zavrsili 3 godine prije bolonje moraju polagati i razliku ispita ( EUP, ULJP i politologija ) dok se na ostalima ne polaže nikakva razlika. Plus ako pogledate predmete koji su skroz razliciti od naših i zahtjevnost istih daleko su ispod onoga što mi moramo... Ali opet smo nitko i ništa dok PFZG uredno ubire naše školarine svakog semestra, a onda nam postavljaju " kajle ". Znači prvo i osnovno je odvojiti se od njih. Ako mi ne valjamo, ne trebaju im ni naši novci!
 

fakin

Super Moderator
Kao prvo i osnovno, žalosno je što je naš studij uopće stručni studij- učimo iz knjiga i znanstvenih članaka, a praksu imamo samo na preddiplomskom studiju koja traje 5 dana, što je smijurija, niti je efektivno niti studenti što korisno vide ili rade pa kasnije moraju izmišljati što su tobože radili.
Studij socijalnog rada je također ranijih godina bio stručni studij, međutim oni ili tko već, su se izborili da budu sveučilišni. No, odgovarala sam nekoliko puta s kolegama navedenog studija te sam vidjela njihovu literaturu i smatram da se po težini studija ne razlikuju od nas. Ja sam osobno učila za 90 posto kolegija iz knjiga i znanstvenih članaka- ne skripti, trudila se i potrošila puno živaca, vremena i novaca (vlak, knjige i ostalo) i smatram da se naš studij treba svesti na sveučilišnu razinu. Dosta sveučilišnih studija su lakši od našeg, pogotovo oni iz gradova koji nisu grad Zagreb, a i postoji razlika između stručnih studija, stručni studij javne uprave u Osijeku i Zagrebu su razlika nebo i zemlja. Ne omalovažavam niti jedan studij, samo kažem da smo nepravedno svrstani u stručne studije. Situacija se nešto promjenila od one od prije nekoliko godina dok je ovo bila „viša upravna”, te zamjeram i kolegama koji još nakon 5 godina studija govore da studiraju ”upravno pravo”.
Međutim ne vjerujem da će se to ikada dogoditi- da nas svrstaju pod sveučilišni studij. To bi nam omogućilo upis poslijediplomskog specijalističkog ili doktorskog studija, što bi opet bilo nepravdeno prema pravnicima i po njima nedopustivo. Opcija je osnivanje Fakulteta za javnu upravu, što je isto mala vjerojatnost da će se dogoditi, što zbog manjka interesa profesora, što studenata.
Tako da ne znam što će se na kraju ishoditi, kako će nas tretirati i kako ćemo biti na tržištu rada, ali zbilja je žalosno da nas nakon toliko truda i rada svrstaju pod neku nižu razinu.
Slažem se sa svime osim s ovim boldanim dijelom. Doktorski studij na pravu normalno upisuju oni koji su završili politologiju ili novinarstvu, studiji koji su jedno 50 puta lakši od našeg studija. Tako da ne vidim kako bi nepravedno bilo prema pravnicima da se nama omogući upis doktorskog studija kad ga već godinama upisuju oni koji završe politologiju recimo.
 

nikky

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Van svake pameti... nek mi Boras pokaže prstom iole jednog pravnika koji će cijeli život raditi kao tajnik/tajnica u osnovnim ili srednjim školama za max.plaću neto 5500, 00 kn, ili ne daj Bože u državnoj službi kao stručni suradnik za cca 4.500,00 kn!!?? Ali i to je ok, kad radiš kod škrtica u odvjetništvu za 00,00 kn i sretan da možeš pristupiti pravosudnom ispitu. Pravna struka u globalu je potplaćena, a ovo što su sad napravili žele im priuštiti i to malo "siće" za koju neće imati u nama specijalistima konkurenciju!!! Peticiju odmah!! I tužbu ESLJP-a!
 

filmar

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
SUMRAK OBRAZOVANJA Dok se svi u EU bore za svoje studente, mi ih uništavamo
Nenad Jarić Dauenhauer9.4.2017.
Europa priznaje da postoje razlike između stručnih i sveučilišnih studija, u smislu ishoda - prvi više ulažu u razvoj vještina, a drugi u razvoj znanja, međutim, ne razlikuje ih tako da ih svrstava na više i niže razine. Naprotiv, u svim razvijenim zemljama sustav nastoji dati što snažniju podršku svojim stručnim veleučilištima jer su ona vrlo značajna za privredu i gospodarstvo. Primjerice, njemački predstavnici u Europskoj udruzi sveučilišta (EUA) inzistiraju da ta udruga uvede mogućnost primanja njemačkih veleučilišta u svoje članstvo jer neka od njih imaju kvalitetu i znanstvenu produkciju bolju od nekih sveučilišta. Kritičari alternativnog prijedloga ističu da se treba zalagati da se viša kvaliteta naših stručnih studija osigura kroz Zakone, a ne da se to pokušava umjetno urediti kroz HKO koji nema tu svrhu. Trajnom diskriminacijom stručnih studija za sva vremena bi se kaznili stručni studiji i njihovi studenti, bili oni vrhunski ili loši.
 

fakin

Super Moderator
Može li netko objasniti kakva je razlika u našem studiju i studiju prava ili socijalnog rada na našem fakultetu? Mislim na tu razliku u izvođenju nastave.

Ja jednostavno ne vidim nikakvu razliku u predavanjima i ispitima, čak štoviše znam nekoliko predmeta da su profesori spojiji i da studenti prava idu zajedno s našim studentima na predavanje jer su isti predmeti. Ako netko vidi neka me prosvijetli slobodno.
 
Na vrh

AdBlock Detected

We get it, advertisements are annoying!

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks useful features of our website. For the best site experience please disable your AdBlocker.

I've Disabled AdBlock
No Thanks