AdBlock Detected

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.

Upravno pravo

outsidespace

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
zna li netko kako se boduju pitanja na pismenom i koliko treba imat za prolaz???
odmah bi sve htjeli znati ,eh eh,no da skratim priču,ima 6 pitanja u pismenom,maksimalno se na pismenom može dobiti 30 bodova,15 bodova je za 2,na svakom pitanju maksimalno možeš dobiti 5 bodova.
 

ibanez

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Dali netko zna koja poglavlja točno ulaze u prvi kolokvij ? Ova koja nam je profesor rekao ne poklapaju se sa gradivom koje prolazimo na predavanjima... ???
 

lex89

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Da li možda netko zna jer nisam bila na prvom predavanju, da li prof. Turudić popisuje studente na predavanjima zbog dobivanja potpisa ili zbog kolokvija? Hvala unaprijed
 

ideš

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Da li možda netko zna jer nisam bila na prvom predavanju, da li prof. Turudić popisuje studente na predavanjima zbog dobivanja potpisa ili zbog kolokvija? Hvala unaprijed
koliko ja znam prosle godine se potpisivao radi kolokvija, rekao je da ce postrozit kriterij ocjenjivanja osobama koja su izostali vise od 3 puta, ali na kraju nije...
 

brenda

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Ajde ljudi malo za koju višu ocjenu kolegijalnosti koje pitanje sa ispita!!peace..love you all :* ..hehe
 

kloto

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
jel zna netko odgovor na pitanje, koja je razlika između oćih i pojedinačnih akata uprave?
 

Maya2506

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
jel zna netko odgovor na pitanje, koja je razlika između oćih i pojedinačnih akata uprave?
opći akti se odnose na sve i odnose se na neodređen broj slučajeva ili osoba i s njima se općenito propisuje pravilo ponašanja koja vrijede za sve.. a pojedinačni akti se odnose na konkretni slučaj i situaciju ili osobu i djeluju samo za to..
 

majacuro

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
danas kada je bio kolokvij iz upravnog prava bilo je u drugoj grupi postavljeno pitanje - objasnite podzakonske općenormativne akte koje dopunjuju i zamijenjuju zakon, zar ne da po nismo obrađivali na predavanjima tj. nije bilo u "slajdovima" ili ...
 

Skeletor

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Prošle akademske godine,Turudić je sastavio pitanja za drugi kolokvij u potpunosti iz svojih slajdova.Toga se dobro sjećam jer je kolokvij bio prelagan i dobio sam 5.Najviše pitanja je bilo iz odgovornosti države za štetu,koncesija,vrste koncesija i štete općenito.Mislim da bi slajdovi trebali biti ne dovoljni samo za prolaz nego i za dobru ocjenu.
 

lex89

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Pozz,

zna li netko da li po potpis mogu otići kod Turudića s obzirom da nam je on držao predavanja? Hvala
 

brenda

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Kolika je mogućnost da se prođe po onih 58 pitanja iz skriptarnice? Skužila sam da se na pismenom ponavljaju ta pitanja ali nekako mi se čini da će me na usmenom potrefit pitat' sasvim nešto deseto..pitam jer imam cijelokupno gradivo za odgovarat i stvarno ne mogu zapamtit to sve ..nekolicina ljudi mi je rekla da se na usmenom većinom pita ono što nisi znao na pismenom, ali čisto sumnjam u takvu Turudićevu blagonaklonost..ne znači da će mi bit on, ali opeeet ...:crazy: :wink5:
 

Oliva

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Kolika je mogućnost da se prođe po onih 58 pitanja iz skriptarnice? Skužila sam da se na pismenom ponavljaju ta pitanja ali nekako mi se čini da će me na usmenom potrefit pitat' sasvim nešto deseto..pitam jer imam cijelokupno gradivo za odgovarat i stvarno ne mogu zapamtit to sve ..nekolicina ljudi mi je rekla da se na usmenom većinom pita ono što nisi znao na pismenom, ali čisto sumnjam u takvu Turudićevu blagonaklonost..ne znači da će mi bit on, ali opeeet ...:crazy: :wink5:
ovak ja sam ti upravno učila po onoj skripti koja je s ispitnim pitanjima i na kraju sam samo učila po tim pitanjima s foruma tako da ti je to dovoljno.. i na pismenom sam imala 24 od 30 bila sam kod marka na usmenom i pitao me samo što nisam dobro napisala u ispitu... tako da nema te šta drugo pitati .. uči po tome i bez brige.. :laughing:
 

s.a.n.j.a

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
evo pitanja s ispita 3.9. - objasnite: ustanove u hrv. pravu, ekscepciju nezakonitosti, dodatke up. aktu, pripremne radnje kod izvlaštenja, njemačku teoriju javnog domena, što izmiče diskrecijskoj ocijeni.
 
Na vrh

AdBlock Detected

We get it, advertisements are annoying!

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks useful features of our website. For the best site experience please disable your AdBlocker.

I've Disabled AdBlock
No Thanks