AdBlock Detected

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.

Upisi 2020/2021

Status
Nije otvoreno za daljnje odgovore.

hele246

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Pravila upisa zimskog semestra za
izvanredne studente
Izvanredni studenti
Za upis u godinu studija potrebno je:
➢ imati evidentirane ocjene položenih predmeta, seminara i vježbi na studomatu
➢ uplatiti upisninu u iznosu 300,00 kn na žiro-račun Fakulteta (uplaćuje se samo pri upisu
u zimski semestar)
➢ uplatiti školarinu u skladu s Odlukom o cijenama usluga na žiro-račun Fakulteta
Upis više godine studija:
➢ Izvanredni student za upis u višu godinu studija mora steći najmanje 50 ECTS bodova
iz prethodne godine studija.
➢ Izvanredni student pri upisu više godine upisuje predmete zimskog semestra u mjesecu
rujnu i predmete ljetnog semestra u mjesecu veljači putem studomata
➢ Studenti mogu upisati samo predmete iz dvije studijske godine. Sve nepravilnosti biti
će izbrisane iz evidencije studomata.
➢ Izvanredni student ima pravo upisati od najmanje 18 do najviše 30 ECTS bodova u
zimskom semestru, uz obvezan upis upisanog a nepoloženog nastavnog sadržaja iz
prethodne godine.
➢ Izvanredni student pri upisu u višu godinu studija iznimno može upisati predmete koje
nije položio s prethodne godine studija (2 - 10 ECTS bodova) i novih 30 ECTS bodova
iz zimskog semestra više godine studija.
➢ Izvanredni student koji upiše nove predmete pri upisu godine u slučaju da ih ne
položi te iste predmete će imati obvezu upisati slijedeće akademske godine
Ponovni upis godine studija
➢ Izvanredni student pri ponovnom upisu godine upisuje predmete zimskog semestra u
mjesecu rujnu i predmete ljetnog semestra u mjesecu veljači putem studomata
➢ Studenti mogu upisati samo predmete iz dvije studijske godine. Sve nepravilnosti biti
će izbrisane iz evidencije studomata.
➢ Izvanredni student pri ponovnom upisu godine ima pravo upisati od najmanje 18 do
najviše 30 ECTS bodova zimskog semestra.
➢ Izvanredni student pri ponavljanju godine upisuje predmete i pripadajuće ECTS bodove
koje nije položio iz zimskog semestra niže godine studija te predmete i ECTS bodove
iz zimskog semestra više godine studija, od najmanje 18 do najviše 30 ECTS bodova
po semestru.
➢ Student koji nije položio ispite zimskog semestra niže godine studija a položio je
pojedine ili sve predmete zimskog semestra više godine studija može upisati samo
nepoložene predmete koje studomat dozvoli (manje od 24 ECTS-a ili manje od 18 ectsa). U slučaju da studomat ne dozvoljava upis, upis je obvezno izvršiti putem referade
zaključno do 25. rujna upućujući zahtjev na;
[email protected] – studenti studija javne uprave (preddiplomski i diplomski
studij)
[email protected] – studenti stručnog poreznog studija
➢ Izvanredni student koji upiše nove predmete pri upisu godine u slučaju da ih ne
položi te iste predmete će imati obvezu upisati slijedeće akademske godine.
Studenti završne godine studija koji su položili neke od predmeta 5. semestra (preddiplomski
studij), odnosno 3. semestra (specijalistički studij) upisuju onoliko ects-a koliko im je preostalo.
U nekim slučajevima to može biti i manje od 18 ects-a.
Studenti završne godine studija koji su položili sve predmete 5. semestra (preddiplomski
studij), odnosno 3. semestra (specijalistički studij) upisuju akademsku godinu zimski semestar
s 0 ects-a putem studomata.
Studenti koji su položili sve ispite a nisu obranili završni rad u obvezi su regulirati upis u novu
akademsku godinu.
Pravila za plaćanje školarine i upisnine za izvanredne studente:
➢ Cijena boda za izvanredne studente iznosi 120,00 kn (Odluka o naknadama za usluge
na Pravnom fakultetu u Zagrebu za akad.god. 2020/21.).
➢ Student sveukupni broj bodova koje želi upisati u zimskom semestru (od 18 do u pravilu
30 ECTS bodova) množi sa iznosom boda i na cjelokupni iznos pribraja upisninu u
iznosu 300,00 kn (upisnina se uplaćuje samo pri upisu u zimski semestar)
➢ Upisnina i školarina se uplaćuje na broj žiro-računa IBAN; HR9823600001101264729,
model 00, poziv na broj;
STRUČNI STUDIJ JAVNE UPRAVE 1012 - JMBAG
STRUČNI POREZNI STUDIJ 1013 - JMBAG
SPECIJALISTIČKI STRUČNI STUDIJ JAVNE UPRAVE 10121-JMBAG
Napomene uz upis izvanrednih studenata:
➢ Student koji prvi puta upisuje predmet dužan je taj predmet odslušati i iz njega dobiti
potpis.
➢ Student koji je upisao višu godinu studija ima pravo polagati zaostale predmete koje je
odslušao, sukladno odredbama Pravilnika o studiju. Student koji je upisao pad godine
ima pravo polagati predmete koje je odslušao od slijedećih raspoloživih ispitnih rokova
i nije obavezan pohađati predavanja iz tih predmeta niti skupljati potpise.
 

raznolikost

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
➢ Student koji nije položio ispite zimskog semestra niže godine studija a položio je
pojedine ili sve predmete zimskog semestra više godine studija može upisati samo
nepoložene predmete koje studomat dozvoli (manje od 24 ECTS-a ili manje od 18 ectsa). U slučaju da studomat ne dozvoljava upis, upis je obvezno izvršiti putem referade
Onda je to, to. Meni je prošlo. Valjda je to OK.

 

Rochelle

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Molim pomoc :) Ako 3. put upisujem dva predmeta, to znači da mi se mijenja status iz redovnog u izvanrednog studenta?
 

ivana123456

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
trebamo li testiranje semestra platiti skupa sa upisninom? Nisam još nikada pisala molbu za testiranje semestra, a sada trebam pa me zanima postupak u vezi toga ako netko zna
 

raznolikost

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
trebamo li testiranje semestra platiti skupa sa upisninom? Nisam još nikada pisala molbu za testiranje semestra, a sada trebam pa me zanima postupak u vezi toga ako netko zna
Tako sam ja jednom. Samo stavim cijeli iznos na jedan nalog za plaćanje i onda u opis uplate navedem Školarina + Upisnina + Testiranje semestra... Plus preuzmem "molbu" za testiranje s weba isprintam i popunim. Mislim da je to sad sve online, kako kaže gospođa Storjak
 

.ivy.

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Testiranje semestra ne treba jos uplatiti.
"Obavijesti o postupku upisa semestra u indeks i testiranja semestara bit će naknadno objavljene na stranicama Fakulteta u listopadu 2020. "
 

marija93

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Da li još nekom tko klikne na upisni obrazac piše

You need permission
This form can only be viewed by users in the owner's organization.
Try contacting the owner of the form if you think this is a mistake. Learn More.
 

raznolikost

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Da li još nekom tko klikne na upisni obrazac piše

You need permission
This form can only be viewed by users in the owner's organization.
Try contacting the owner of the form if you think this is a mistake. Learn More.
Moraš se, pretpostavljam, ulogirati s AAI računom na webu faksa.
 

Helena40

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Ljudi, stvarno trebam pomoc. Dakle, imam ovakvu situaciju:
2017./18. sam prvi put upisala faks, te sam onu sljedecu akademsku godinu upisala kao ponavljac prve godine i uspjela ocistit sve zaostatke. Ove akademske godine sam prvi put upisala 2. godinu, no nisam uspjela skupit 30 ECTS bodova i upisat cu pad godine ponovno (ali cu moc upisat nekoliko predmeta s 3. godine). Zanima me da li cu zbog toga izgubiti status redovnog studenta i pasti u izvanredne studente (drugi put tokom studija upisujem godinu kao ponavljac)? Takoder, 3. put upisujem tri predmeta iz zimskog semestra 2. godine, i sad me zanima dal bi i to mogao biti razlog da padnem u izvanredne studente (ili ne daj Boze da izgubim pravo studiranja)?
 

fakin

Super Moderator
svaku godinu možeš jednom pasti da i dalje budeš redovan.

znači prvu padneš pa iduće godine daš uvjet, pa onda padneš drugu pa iduće godine daš uvjet, pa onda padneš treću pa iduće godine daš uvjet. cijelo vrijeme si redovan student.

ne smiješ dvaput pasti istu godinu onda ideš u izvanredne
 

Helena40

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
svaku godinu možeš jednom pasti da i dalje budeš redovan.

znači prvu padneš pa iduće godine daš uvjet, pa onda padneš drugu pa iduće godine daš uvjet, pa onda padneš treću pa iduće godine daš uvjet. cijelo vrijeme si redovan student.

ne smiješ dvaput pasti istu godinu onda ideš u izvanredne
Hvala ti do neba! :D
 

nikky

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Testiranje semestra ne treba jos uplatiti.
"Obavijesti o postupku upisa semestra u indeks i testiranja semestara bit će naknadno objavljene na stranicama Fakulteta u listopadu 2020. "
Ja već uplatila
 

Alma.h

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Ako sa položila sve ispite 5. godine i ostao mi je samo diplomski plaćam samo upisninu ili moram platiti i diplomski?
 

fakin

Super Moderator
ako si upisala lani diplomski onda samo upisninu, ako ove godine prvi put upisuješ diplomski onda i diplomski i upisninu.
 
Status
Nije otvoreno za daljnje odgovore.
Na vrh

AdBlock Detected

We get it, advertisements are annoying!

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks useful features of our website. For the best site experience please disable your AdBlocker.

I've Disabled AdBlock
No Thanks