AdBlock Detected

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.

Upisi 2009./2010.

Status
Nije otvoreno za daljnje odgovore.

Vugra

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Re: upisi 2009/2010

hvala, našla sam to.
zanima me ,ima li ovdje neko ko je prošle godine pisao pijamni? i jel se možda sjeća pitanja iz log. zaključivanja???
 

coolyou

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Re: upisi 2009/2010

hvala, našla sam to.
zanima me ,ima li ovdje neko ko je prošle godine pisao pijamni? i jel se možda sjeća pitanja iz log. zaključivanja???
Ne trebaš se bojati prijemnog, a pogotovo ne pitanja iz logike. Pitanja iz logike su uglavnom primjeri iz gimnazijske literature i svega ih je nekoliko. Toga se valjda sjećaš, pa ti neće biti problem.

Nakon što riješiš prvu godinu i dokopaš se treće, nastupit će ozbiljniji životni problemi i nedoumice.

P.S. Koja si srednja?

Pregršt informacija, zaista. :D
 

Robi A.

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Re: upisi 2009/2010

ajde ljudi pišete malo u upisima...
nikol ti je dala link, tu imaš svu administraciju pa nema potreba šta govorit.

sa druge strane prijemni ka ispit je lagan. možda čak i prelagan, jer se svašta upiše. nema se šta posebno izdvojit.
 

Nicole

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Re: upisi 2009/2010

Pregršt informacija, zaista. :D
Jel da!? :happy:


P.S.
Neki su se po raznim topicima raspitivali za materijale za spremanje prijemnog ispita.
Nažalost, zbirka po kojoj se ranijih godina učilo, nije više u opticaju.
(provjereno u skriptarnici, TMT 3)
 

DanijelaM

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Re: upisi 2009/2010

hoće li biti neka druga zbirka u prodaji?
prijateljicu interesira pa hvala na odgovorima
 

Nicole

Magistar foruma, a i uprave. Aktivan član.
Re: upisi 2009/2010

hoće li biti neka druga zbirka u prodaji?
prijateljicu interesira pa hvala na odgovorima
nisam direkto pitala,
ali s obzirom da je naglasila
da te zbirke nema već otprilike 5 godina,
ne vjerujem da će je uskoro opet izdavati..
 

DanijelaM

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Re: upisi 2009/2010

hvala nicole
onda ako mogu postaviti ovako pitanje.
da li itko ima zbirku od prije pet godina za kopirati ili tako nešto bila bi jako zahvalna :)
 

brianna

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Re: upisi 2009/2010

Prodajem knjige i skripte za prvu god. Ako je netko zainteresiran neka mi se javi. :)
 

coolyou

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Re: upisi 2009/2010

bit će ti mnogo lako ak ćeš upisivat porezni.
a i bilo tko s upravnom, lakše mu je za pravne predmete.
Vjerojatno si u pravu, no s čime će se baviti jednog dana kada i ako završi porezni studij?! S upravnim je dovoljno teško se zaposliti. :sad:
 

Frances

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Re: upisi 2009/2010

Vjerojatno si u pravu, no s čime će se baviti jednog dana kada i ako završi porezni studij?! S upravnim je dovoljno teško se zaposliti. :sad:

еh da, to je onaj zapravo najbitniji problem našeg tog faksa... savršeno bi bilo da se uz to završi pravo ili ekonomija. al eto, bolje i s diplomom poreznog ili upravnog nego samo sa srednjom. tak se ja tješim :)
malo smo možda off topic, ali eto, nek to bude poticaj budućim kolegama. kakav-takav ;)
 

Vugra

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Re: Upisi 2009/2010

ako se upišemo na upravni/porezni studij i moramo predat na upisima originale, i za par dana pišemo prijamni negdje drugdje,upadnemo i predomislimo se i želimo na taj drugi studij, za kolko (dana,sati) nama vrate originale???
 

coolyou

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Re: Upisi 2009/2010

ako se upišemo na upravni/porezni studij i moramo predat na upisima originale, i za par dana pišemo prijamni negdje drugdje,upadnemo i predomislimo se i želimo na taj drugi studij, za kolko (dana,sati) nama vrate originale???
Nigdje ne moraš predati originalne dokumente. Niti prilikom prijave niti prilikom upisa. Sva javna i druga tijela RH, sukladno zakonu, moraju prihvatiti ovjerene kopije dokumenata. Posve je nevažno je li istovjetnost kopija originalu ovjerio javni bilježnik ili institucija koja je originale izdala.

Koliko sam upoznat, u posljednjih šest ili sedam godina ovlasti ovjere kopija izvornih dokumenata omogućene su i tajništvima osnovnih i srednjih škola, ali samo za dokumente koje izdaju: svjedodžbe, uvjerenja o statusu i dr.

Raspitaj se u tajništvu svoje škole po kojoj cijeni ti mogu ovjeriti kopije. Njihova cijena je višestruko niža od one koju bi platio/la javnom bilježniku za istu uslugu. Čini mi se da ne prelazi 40-ak kuna po dokumentu.
 

Vugra

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Re: Upisi 2009/2010

3. Prilikom upisa pristupnik treba predati:

a) svjedodžbu (original) o završenom ispitu u srednjoj školi,
b) svjedodžbu (original) svih razreda srednje škole,


-tako piše u uvjetima upisa...



Prijavi za razredbeni postupak treba priložiti:

a) originalne svjedodžbe (ili prijepis ovjeren od uprave srednje škole) svih razreda završene srednje škole ili indeks te svjedodžbu o završnom ispitu,
 

PDV

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Re: Upisi 2009/2010

ev imam ja jedno pitanje u vezi upisa, zanima me okvirno kolko je bodova potrebno da bi se upalo redovno bez plaćanja, ako se tko sjeća? stvarno bi pomoglo, hvala
na porezni i na javnu upravu
 

Nela

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Re: Upisi 2009/2010

ja sam imala 450 bodova iz škole i 130 na prijamnom :)blushed:) i upala sam bez plaćanja na javnu upravu
ali sve ti ovisi o tome kako drugi napišu ispit
moram napomenuti da se crta dosta pomiče kod upisa jer jako puno ljudi se prijavi i kod nas i na pravo a onda upadnu i na pravo
inače, na prijamnom treba min 100 bodova, to ti je prag
 
Status
Nije otvoreno za daljnje odgovore.
Na vrh

AdBlock Detected

We get it, advertisements are annoying!

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks useful features of our website. For the best site experience please disable your AdBlocker.

I've Disabled AdBlock
No Thanks