AdBlock Detected

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.

Teorija organizacije

Slavica12

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Riješila danas teoriju.. kod Muse
Pitala klasična pitanja s foruma:
1. Weber i birokratska organizacija
2. Fayol
3. Organizacijska kultura
4. Moć
Pričaš sve sto znaš..
Kolegica je imala pitanja:
1. Škola ljudskih odnosa
2. Odlučivanje
3. Ograničena racionalnost - kod Odlučivanja
4. Okolina organizacije
 

Ilijana Blazanovic

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Usmeni kod prof Džinić: teorija odlučivanja, klasični teoretičari (Taylor, Fayol, Gulick itd.), motivacija (Maslow, McGregor..). Kolegicu je pitala teoriju organizacijskog konflikta i moci, organizacijsku tehnologiju i teoriju birokratske disfunkcije. Sve u svemu, ugodan usmeni i profa se drzi pitanja koja su vec navedena na forumu.
 

Ajtam101

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Giljević 9.2. - teorija otvorenog sustava, organizacijsko polje, organizacijski set. Neka pitanja od kolegica - interesno politički pravac, teorija org konflikta i moći, vrste kom kanala, sukobi i načini rješavanja sukoba, modifikacije hijerarhijske strukture, decizionisti, vrste kooperativnih sustava, poboljsanje birokratske org strukture.
 

ibeli

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
giljević - teorija odlučivanja, vrste komunikacijski kanala i nabrojat strukturirane, primjer za komunikacijski kanal, poboljšanje birokratske org strukture
 

barbaraw

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Molim za pomoć.Spremam ispit za rok u 6.mj.U knjizi od Perko-Šeparović ne mogu naći klasičare u društvenoj znanosti (Smith,Marx,Durkheim..), vidim da se ta pitanja vrte na rokovima.Ima na prezentaciji koja je napravljena po literaturi koja jednim dijelom nije dio obvezne literature.Ne znam gdje u gradivu mogu naći odgovore.Dali u drugim knjigama možda kod Koprića ili Pusića.Logično mi je da je kod Perko-Šeparović.
Puno hvala na odgovoru.
 

Antonija98

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Kolege, ako netko ima literaturu moze li mi je proslijediti na mail [email protected]
Hvala :)
Draga kolegice,

literatura je iz nastavnog plana objavljenog na merlinu:
  1. Koprić, I.; Struktura i komuniciranje u upravnim organizacijama; Zagreb: Pravni fakultet u Zagrebu (1999), str. 7-60, 87-150, 230-322
  2. Perko-Šeparović, I; Teorije organizacije; Školska knjiga (1975), str. 9-83, 98-152
  3. Pusić, E.; Organizacija kao teorijski problem. Rad HAZU br. 480. (poglavlje u knjizi Upravljanje u suvremenoj državi; Zagreb: Suvremena javna uprava (2002), str. 1-40
  4. Giljević, T.; Okolina upravne organizacije; Pravni vjesnik: časopis za pravne i društvene znanosti Pravnog fakulteta Sveučilišta J.J. Strossmayera u Osijeku (2015), str. 213-236, dostupno na: https://hrcak.srce.hr/155907
 

Ana Čuljak

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Draga kolegice,

literatura je iz nastavnog plana objavljenog na merlinu:
  1. Koprić, I.; Struktura i komuniciranje u upravnim organizacijama; Zagreb: Pravni fakultet u Zagrebu (1999), str. 7-60, 87-150, 230-322
  2. Perko-Šeparović, I; Teorije organizacije; Školska knjiga (1975), str. 9-83, 98-152
  3. Pusić, E.; Organizacija kao teorijski problem. Rad HAZU br. 480. (poglavlje u knjizi Upravljanje u suvremenoj državi; Zagreb: Suvremena javna uprava (2002), str. 1-40
  4. Giljević, T.; Okolina upravne organizacije; Pravni vjesnik: časopis za pravne i društvene znanosti Pravnog fakulteta Sveučilišta J.J. Strossmayera u Osijeku (2015), str. 213-236, dostupno na: https://hrcak.srce.hr/155907
Mislila sam na materijale za poslati, na internetu sam uspjela pronaci samo od prof.Giljevic clanak
 

anđa

Znam ponešto o upravi. Umjerno aktivan član.
Dragi kolege i kolegice, može mala pomoć oko pripreme za ovaj ispit? Zanima me iz čega ste učili/učite na ovaj ispit?
 

josipa123

Mladi član foruma kojeg zanima uprava
Dragi kolege i kolegice, može mala pomoć oko pripreme za ovaj ispit? Zanima me iz čega ste učili/učite na ovaj ispit?
Iz skritpe by Chubelina plus članak prof Giljevića dostupnog na Merlinu.
Džinić usmeni:
moja pitanja:
1. kritika na klasičnu teoriju
2. okolina
3. organizacijska tehnologija

kolegičina pitanja:
1. teorije motivacije i teoretičari
2. kauzalna potka
3. ?
 
Na vrh

AdBlock Detected

We get it, advertisements are annoying!

Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks useful features of our website. For the best site experience please disable your AdBlocker.

I've Disabled AdBlock
No Thanks